رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September
  • یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • کد خبر : 31182
  • مشاهده : 41 بازدید
  • اخبار » ورزش
  • چاپ خبر : صعود بدون کپسول اکسیژن کوهنورد گیلانی به دوازدهمین قله بلند در دنیا

حرف تازه – کوهنورد گیلانی به دوازدهمین قله بلند در دنیا با ارتفاع ۸۰۵۱ متر بدون کپسول اکسیژن صعود کرد. آرمان حداد در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،از صعود خود به قله ۸ هزار و ۵۱ متری برود پیک کشور پاکستان خبر داد و اظهار کرد:این قله دوازدهمین قله بلند در دنیا با ارتفاع […]

حرف تازه – کوهنورد گیلانی به دوازدهمین قله بلند در دنیا با ارتفاع ۸۰۵۱ متر بدون کپسول اکسیژن صعود کرد.

آرمان حداد در گفت وگو با ایسنا منطقه گیلان،از صعود خود به قله ۸ هزار و ۵۱ متری برود پیک کشور پاکستان خبر داد و اظهار کرد:این قله دوازدهمین قله بلند در دنیا با ارتفاع ۸۰۵۱ متر، در رشته‌کوه قراقروم و در شمال شرقی پاکستان واقع شده‌است.

کوهنورد گیلانی با بیان اینکه این صعود طی ۵۳ روز انجام شد، به سختی های این صعود اشاره کرد و افزود:از ویژگی های منحصربفرد این صعود این است که بدون کپسول اکسیژن و باربر ارتفاع انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ نفر از دنیا برای این صعود آمده بودند،ادامه داد:تنها ۱۸ نفر موفق شدند این صعود را به اتمام برسانند که از این تعداد تنها دو نفر ایرانی بودیم.

حداد با اشاره به اینکه صعود به ۴ قله بالای ۸ هزار متر را در کارنامه خود دارد،گفت:بطور کلی ۱۴ قله بالای ۸ هزار متر داریم.

کوهنورد گیلانی با اشاره به اینکه پیش از این صعود به دو قله بالای ۷ هزار متر داشته است،تاکید کرد:در فروردین ۹۷ صعود به قله دائولا در کشور نپال را خواهم داشت.

وی غرور ملی و آرامش را ویژگی منحصربفرد پس از صعود به قلل مختلف عنوان کرد و یادآور شد:از حمایت های شورای شهر رشت و شهرداری رشت و اداره کل ورزش و جوانان استان قدردانی می کنم که با حمایت های مادی و معنوی خود من را در این مهم یاری رساندند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار