رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September
  • شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
  • کد خبر : 31161
  • مشاهده : 35 بازدید
  • اخبار » سیاست
  • چاپ خبر : به تاسیس سازمان امور زنان امیدوارم

حرف تازه – دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: امیدواریم در بحث تقویت ساختار زنان و خانواده بتوانیم در آینده به تاسیس سازمان امور زنان و خانواده در عالی ترین سطح اقدام کنیم. به گزارش حرف تازه به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در نشست مشاوران روسای دانشگاه ها و موسسات […]

حرف تازه – دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: امیدواریم در بحث تقویت ساختار زنان و خانواده بتوانیم در آینده به تاسیس سازمان امور زنان و خانواده در عالی ترین سطح اقدام کنیم.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز شنبه در نشست مشاوران روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در امور زنان و خانواده که با حضور محمد فرهادی وزیر علوم در وزارت علوم برگزار شد افزود: در برنامه ششم توسعه توانستیم چارچوبی را درخصوص مسایل زنان ایجاد کنیم و فرصت های بیشتری نسبت به گذشته برای زنان جامعه ایجاد کنیم.

مولاوردی اظهار داشت: با توجه به قوانین توسعه اجتماعی – اقتصادی کشور و ماده ۱۰۱ قانون برنامه چهارم توسعه توانستیم ستاد ملی زن و خانواده را ایجاد کنیم که هشت وزیر، نماینده قوه قضائیه و فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی عضوآن هستند و رئیس جمهوری شخصاً ریاست آن را برعهده دارد تا شاخص های این حوزه را تدوین و ابلاغ کنند.

دستیار رئیس جمهوری با اشاره به پیش بینی کاهش ۲۵ درصدی آسیب های اجتماعی در برنامه ششم توسعه گفت: توسعه پایدار تنها با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های زنان که نیمی از سرمایه انسانی جامعه را تشکیل می دهند صورت خواهد گرفت و ما باید برای ارتقای شاخص های جایگاه زنان در جامعه تلاش بیشتری داشته باشیم.

** سند اهداف و وظایف مشاوران روسای دانشگاه ها در امور زنان وخانواده ابلاغ شد

بنابر گزارش وزارت علوم ، مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده اعلام کرد: سند اهداف و وظایف مشاوران روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در امور زنان و خانواده با تایید دکتر محمد فرهادی وزیر علوم به این موسسات ابلاغ شد.

الهه حجازی در دومین نشست مشاوران روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی درامورزنان وخانواده که با حضور محمد فرهادی وزیر علوم و شهیندخت مولاوردی برگزار شد گفت: این سند در حقیقت به فعالیت های این مشاوران در امور زنان وخانواده دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مشروعیت قانونی می بخشد و جایگاه آنان را تثبیت می کند.

وی افزود: تاکنون در ۳۳ دانشگاه و مرکز آموزش عالی کشور، مشاوران روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در امور زنان و خانواده منصوب شده اند.
مشاور وزیر علوم در امور زنان و خانواده تاکید کرد: هدف اصلی از این انتصاب ها ارتقای کیفیت زندگی زنان دانشگاهی است و در این راستا شورای سیاستگذاری امور زنان و خانواده در وزارت علوم تشکیل شده است.

حجازی افزود: تدوین سند اهداف و وظایف مشاوران روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در امور زنان و خانواده در این موسسات، تشکیل شورای علمی حوزه ستادی کارکنان وزارت علوم، تدوین اهداف و وظایف برنامه های حوزه زنان و خانواده در سال ۱۳۹۶ و اعطای اولین جایزه زنان در علم از دستاوردهای شورای سیاستگذاری امور زنان و خانواده در وزارت علوم بوده است.

او گفت که شورای علمی کارکنان ستادی وزارت علوم تشکیل شده و اعضای این شورا از کارشناسان ستاد همین وزارت خانه هستند.
حجازی افزود: از کارهای مهم دیگر در این حوزه ایجاد یک هسته مطالعات حقوقی در امور زنان در دانشگاه علامه طباطبایی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار