رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September
  • جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • کد خبر : 31072
  • مشاهده : 55 بازدید
  • اخبار » ورزش
  • چاپ خبر : بدرود اسطوره؛ روز وداعت یک شهر ایستاده خواهد گریست

میثم ضابطی – شبیخون از آنجا شروع شد که کاپیتان سرخ‌پوش رسماً خبر از آخرین بازی‌اش با پیراهن سپیدرود داد. همین خبر کافی بود تا قلب‌های بسیاری از کار بایستد. شبیخون از آنجا شروع شد که کاپیتان سرخ‌پوش رسماً خبر از آخرین بازی‌اش با پیراهن سپیدرود داد. همین خبر کافی بود تا قلب‌های بسیاری از کار […]

میثم ضابطی – شبیخون از آنجا شروع شد که کاپیتان سرخ‌پوش رسماً خبر از آخرین بازی‌اش با پیراهن سپیدرود داد. همین خبر کافی بود تا قلب‌های بسیاری از کار بایستد.

شبیخون از آنجا شروع شد که کاپیتان سرخ‌پوش رسماً خبر از آخرین بازی‌اش با پیراهن سپیدرود داد.

همین خبر کافی بود تا قلب‌های بسیاری از کار بایستد.

واپسین آدینه شب ِ مردادماه ۹۶ مصادف خواهد بود با تراژدی غمناک رشتی‌ها. آدینه شب چه خبر خواهد بود؟

رشتی‌ها بعد از دست دادن میرزا کوچک خان تاب‌وتوان از دست دادن سردار دیگری را نخواهند داشت؛ اما این بار خبری از کوه‌های گیلوان و سر بریده میرزا کوچک خان نیست.

هر چه هست در ورزشگاه نیم قرنی عضدی رخ خواهد داد؛ اما این بار رشتی‌ها چه کسی را از دست خواهند داد؟

آدینه شب قرار است سرداری خلع سلاح شود که دو دهه عاشقانه برای مردمان دیار باران به‌سان یک سرباز جنگید آن‌هم با دستانی خالی و تنها با تعصب مثال‌زدنی از نوع رشتی‌اش.

آدینه شب قرار است از فوتبال جدایش کنند. بعدازاین شب دیگر هواداران او را در زمین نخواهند دید. با رفتنش چه کسی برایمان گل‌های سه امتیازی بزند؟

چه کسی جوانی‌اش را به تاراج بگذارد تا مردمانی شاد و سرمست شوند از طنازی‌اش در خط آتش سرخ‌های شهر باران

آدینه شب همه خواهند آمد. برای دیدن اسطوره‌ای که خاکی خاکی است به‌سان مردمان شهرش.

http://sepidroodsc.com/main/wp-content/uploads/2017/08/photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7-%DB%B0%DB%B8-%DB%B1%DB%B6_%DB%B0%DB%B8-%DB%B0%DB%B4-%DB%B2%DB%B4.jpg

شبیخون ازآنجا شروع شد که کاپیتان سرخ‌پوش رسماً خبر از آخرین بازی‌اش با پیراهن سپیدرود داد. همین خبر کافی بود تا قلب‌های بسیاری از کار بایستد. چه اشک‌هایی که سرازیر نشود. گویا کل شهر عزادار شده است.

انگار نه‌ انگار آدینه شب همه پرچم سرخ باید به دست بگیریم. آدینه شب، فوتبال برای لحظاتی در شهر باران خواهد مرد و خدا می‌داند کی زنده خواهد شد.

سهیل تنها یک ستاره نبود. مگر می‌شود در فوتبال به اصطلاح حرفه‌ای امروز بیش از یک دهه تنها لباس سرخ شهرت را به تن کنی. وفادار باشی حتی برای روزهایی که نخواستن تو را برایشان آرزوی موفقیت کنی. رفتنت را باور نداریم.

آقای قهرمان! قهرمانانه با مستطیل سبز وداع خواهی کرد. گل‌های حساست در لیگ دسته دوم و صعود به لیگ یک و پس‌ازآن گل‌های سرنوشت‌سازت در این لیگ و صعود به لیگ برتر بعد از ربع قرن را فراموش نخواهیم کرد.

مگر می‌شود رشتی باشی عاشق باشی و کاپیتان اسطوره‌ای سرخ‌های شهر باران را فراموش کنی.

بدرود کاپیتان اما بدان یک شهر برایت ایستاده خواهد گریست.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار