رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September

حرف تازه – دیدار تیم های رشت و اصفهان در چارچوب فصل جدید رقابت های انتخاب شهرداران کشور تا ساعاتی دیگر آغاز می شود. این دیدار در حالی برگزار خواهد شد که پیش از این اصفهانی ها در دیدار فصل قبل روی ارسال شرکتی از زمین خودشان به رشت و بازآفرینی زیبا با یک گل […]

حرف تازه – دیدار تیم های رشت و اصفهان در چارچوب فصل جدید رقابت های انتخاب شهرداران کشور تا ساعاتی دیگر آغاز می شود.

این دیدار در حالی برگزار خواهد شد که پیش از این اصفهانی ها در دیدار فصل قبل روی ارسال شرکتی از زمین خودشان به رشت و بازآفرینی زیبا با یک گل به برتری دست یافتند و علی رغم تلاش رشتی ها این نتیجه را تا سوت پایان بازی حفظ کردند.

در آن دیدار برخی رشتی ها به نحوه قضاوت ایراد گرفتند و معتقد بودند که اگر ماجرای شهردار شدن ثابت قدم در اصفهان آفساید اعلام نمی شد این دیدار با نتیجه یک بر یک به پایان می رسید و اشتباه داوری در نتیجه این دیدار تاثیر گذار بوده است.

ثابت قدم که در ترکیب تیم شورای رشت نبود گاهی به عنوان بازیکن قرضی از شهرداری در برخی دیدارهای حساس برای تیم شورای رشت به میدان می رفت و خوش می درخشید. هرچند بخت با او یار نبود و در حالیکه در تورنمنت استیضاح در سه دیدار پیاپی موفق به گلزنی شد و عنوان بازیکن برتر میدان را نیز به خود اختصاص داده بود در دیدار چهارم روی یک صحنه عجیب، با کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد و حدود سه ماه از حضور در میادین محروم شد! هرچند گفته می شود درصورت فرجام خواهی احتمال بازگشت او به بازی ها وجود دارد.

حالا در آستانه بازی فصل جدید، اصفهانی ها با ترکیبی از تیم اصلی و تیم دوم خود به میدان آمده اند و جمالی نژاد در نوک خط حمله اصفهانی ها قرار گرفته است و هرچند بازیکن سرعتی نیست اما از تکنیک خوبی برخوردار است و می تواند با دوچرخه به زیبایی هرچه تمام تر از پیاده راه و لایه های تدافعی عبور کند. جمالی نژاد امیدوار است با عبور از تله آفساید شورانشینان رشت با گلی که روی شهردار شدن در رشت به ثمر می رساند حساب کار را در مجموع دو بر صفر به سود اصفهانی ها کند. 

اما رشتی ها که در فصل نقل و انتقالات بیش از نیمی از ترکیب تیم شورا را تغییر داده اند با توجه به دیدارهای تدارکاتی در قزوین و اصفهان، به نظر می رسد با سیستم ۱-۳-۲-۴ به میدان بروند و شورا با احتساب دروازه بان ۷ بازیکن را در نیمه تدافعی زمین خود بچیند و از ۴ بازیکن هجومی با تک مهاجم گلزن خود که سابقه گلزنی در دقیقه نود در رقابت های انتخابی شورا را نیز دارد در سوی دیگر میدان بهره ببرد.

وجود دو هافبک تدافعی باهوش این تیم سبب شده است تا پاس های کوتاه این دو دوست قدیمی به یکدیگر موقعیت های خوبی ایجاد کند اما نباید از نقش تعیین کننده سه بازیکن پشت مهاجم و ۴ دفاع این تیم به راحتی گذشت. ضمن آنکه رشتی ها هنوز در ترکیب ۷ نفره تدافعی خود از نبود یک دروازه بان شش دانگ و چابک رنج می برند و شاید همین ضعف در درون دروازه راه را برای گلزنی مجدد اصفهانی ها باز کند…

این یادداشت صرفا یک مطلب طنز است. لطفا هیچ یک از مسئولین، هیچ یک از سطرهای آن را جدی نگیرند! 

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار