رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵
  • الثلاثاء ۲۴ جماد أول ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 21 February
  • پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
  • کد خبر : 20265
  • مشاهده : 32 بازدید
  • اخبار » دانش
  • چاپ خبر : برگزاری کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد. محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود. وی افزود: در […]

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد.

محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود.

وی افزود: در این کنفرانس قرار است   ۷ نفر از پزشکان  متخصص بیماری‌های چشمی در رابطه با  پیشگیری از نابینایی نظرات خود را اعلام کنندو به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در رابطه با برنامه های کنفرانس ابراز داشت: دکتر محمدساری محمدلی فوق تخصص قرنیه و سگمان قدامی  گرداننده پنل کنفرانس خواهد بود و قرار است مقدمه و توضیحاتی در رابطه با نابینایی و مشکلات قرنیه  و پیشگیری از نابینایی ارائه کند. وی  خاطرنشان کرد: همچنین دکتر رضا قنبرپور جراح و متخصص چشم نیز در  رابطه با کاتاراکت و پیشگیری از نابینایی سخنرانی خواهد کرد.

عاقل منش ادامه داد: در ادامه کنفرانس دکتر رسول صبوری نژاد فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره ROP رتینوپاتی در نوزادان نارس به ارائه بحث خواهد پرداخت و دکتر عبدالرضا مدقالچی فوق تخصص استرابیسم و چشم پزشکی اطفال هم در رابطه با پیشگیری از نابینایی در کودکان اطفال نظرات خود را اعلام خواهد نمود. وی در ادامه افزود: همچنین دکتر مهریار موثقی فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره پیشگیری از نابینایی در کودکان دیابتی و  دکتر محمدسعید سعیدپور  فوق تخصص شبکیه و لیزر هم درباره پیشگیری از نابینایی و بیماری های عروق شبکیه  و دکتر  حمیدرضا قلیانچی فلوشیپ MS هم درباره بیماری های نورولوژیک و پیشگیری از نابینایی سخن خواهد گفت.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در پایان ابراز داشت: تلاش برای رسیدن به اهداف مشترک در عرصه بهداشتی و سلامتی و ایجاد همکاری بین بخشی از جمله اهداف این کنفرانس است که انجمن معلولین بینایی بر آن تاکید دارد.

گیل خبر

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از بهنیا ثابت رفتار؛

اعتمادسازی یا اعتمادسوزی؟

بهنیا ثابت رفتار* -  اعتمادسازی یکی از ارکان اصلی توسعه شهری است. در سایه ایجاد اعتمادسازی محلی است که مشارکت و همراهی مردم با مدیران در سطوح بالاتری شکل می گیرد و آستانه تحمل در مقابل مشکلات و نارسایی های موجود به امید حرکت رو به توسعه افزایش می یابد. در نتیجه در مسیر دستیابی به اهداف برند سازی و ایجاد فرصت های اقتصادی موانع کمتری ایجاد می شود. اما در نقطه مقابل اعتمادسازی، آسیبی به نام "اعتمادسوزی" وجود دارد. اعتمادسوزی می تواند ارتباط معناداری با ذهنیت ایجادشده در مردم در راستای اعتمادسازی داشته باشد. شاید زمانیکه یک مجموعه تصمیم به ایجاد اعتمادسازی محلی می کند به مراتب بیش از زمانی که چنین قصدی ندارد در معرض اعتمادسوزی قرار می گیرد و توقع ایجادشده سبب می شود نواقص و نارسایی ها بیشتر به چشم بیاید و اعتمادی که تا حدی پیش از این ایجاد شده است، به شدت آسیب ببیند. زمینه های بروز چنین پدیده ای در میان رشتوندان در مقابل مجموعه شهرداری رشت که مدتی است تلاش می کند در راستای اعتمادسازی محلی گام بردارد وجود دارد. که در ادامه به دلایل آن می پردازیم. تحقیقات نشان می دهد با توجه به اینکه ویژگی های محیط شهری تقریبا ثابت است، ویژگی های اعتمادشونده و اعتماد کننده نقش اصلی را در ایجاد اعتماد به مدیریت شهری ایفا می کنند. بر اساس این مدل، اگر بخواهیم رابطه شهرداری رشت با شهروندان را در دوره حضور سید محمدعلی ثابت قدم مد نظر قرار دهیم، نمی توانیم انتظار ایجاد اعتماد کامل به مدیریت شهری را داشته باشیم به این دلیل که برای هریک از  مهم ترین ویژگی های اعتماد شونده (مدیریت شهری) مثالی نقض و یا حداقل یک علامت سوال چالش برانگیز داریم که آسیب بسیاری به اعتمادسازی محلی وارد می کند.  نتایج این تحقیق نشان می دهد: "توانایی انجام وظایف" مهم ترین مولفه در میان ویژگی های مدیریت شهری است. عدم پرداخت به موقع حقوق و بیمه کارکنان بخش های مختلف از جمله نیروهای زحمتکش آتش نشانی، پاکبانان، پرسنل حوزه فضای سبز، بازرسان تاکسیرانی، رانندگان اتوبوس و ... که از اولیه ترین وظایف هر شهرداری است و یا به عنوان مثال مشکلات ناشی از برف نیم متری در روزهای اخیر و عدم خدمات رسانی مناسب از جمله مواردی است که سوالات زیادی را در ذهن شهروندان ایجاد کرده است. آیا پیاده راهی که در ابتدای عمر خود با کفپوش های بی کیفیت روزگار می گذارند، آن هم وقتی هزینه قابل توجهی برای ساخت آن شده است، نشان از عدم توانایی در انجام وظایف به طور صحیح ندارد؟ آیا اجرای آسفالت های ضعیف که مورد انتقاد اعضای شورا و شهروندان قرار می گیرد آن هم در شرایطی که نسبت به گذشته هزینه بیشتری برای آن می شود و کمیت آن هم به صورت ملموس بالا می رود نشانی از ناتوانی در انجام وظایف ندارد؟ حداقل این است که نظارت کافی در این موارد صورت نگرفته است. البته از آنجا که قصد ندارم در این تحلیل به بیان تمامی مشکلات موجود ...

آخرین اخبار