رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۵ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Tuesday 26 September
  • پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
  • کد خبر : 20265
  • مشاهده : 145 بازدید
  • اخبار » دانش
  • چاپ خبر : برگزاری کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد. محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود. وی افزود: در […]

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد.

محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود.

وی افزود: در این کنفرانس قرار است   ۷ نفر از پزشکان  متخصص بیماری‌های چشمی در رابطه با  پیشگیری از نابینایی نظرات خود را اعلام کنندو به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در رابطه با برنامه های کنفرانس ابراز داشت: دکتر محمدساری محمدلی فوق تخصص قرنیه و سگمان قدامی  گرداننده پنل کنفرانس خواهد بود و قرار است مقدمه و توضیحاتی در رابطه با نابینایی و مشکلات قرنیه  و پیشگیری از نابینایی ارائه کند. وی  خاطرنشان کرد: همچنین دکتر رضا قنبرپور جراح و متخصص چشم نیز در  رابطه با کاتاراکت و پیشگیری از نابینایی سخنرانی خواهد کرد.

عاقل منش ادامه داد: در ادامه کنفرانس دکتر رسول صبوری نژاد فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره ROP رتینوپاتی در نوزادان نارس به ارائه بحث خواهد پرداخت و دکتر عبدالرضا مدقالچی فوق تخصص استرابیسم و چشم پزشکی اطفال هم در رابطه با پیشگیری از نابینایی در کودکان اطفال نظرات خود را اعلام خواهد نمود. وی در ادامه افزود: همچنین دکتر مهریار موثقی فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره پیشگیری از نابینایی در کودکان دیابتی و  دکتر محمدسعید سعیدپور  فوق تخصص شبکیه و لیزر هم درباره پیشگیری از نابینایی و بیماری های عروق شبکیه  و دکتر  حمیدرضا قلیانچی فلوشیپ MS هم درباره بیماری های نورولوژیک و پیشگیری از نابینایی سخن خواهد گفت.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در پایان ابراز داشت: تلاش برای رسیدن به اهداف مشترک در عرصه بهداشتی و سلامتی و ایجاد همکاری بین بخشی از جمله اهداف این کنفرانس است که انجمن معلولین بینایی بر آن تاکید دارد.

گیل خبر

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار