رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۱ ذو القعدة ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 25 July
  • پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
  • کد خبر : 20265
  • مشاهده : 122 بازدید
  • اخبار » دانش
  • چاپ خبر : برگزاری کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد. محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود. وی افزود: در […]

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد.

محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود.

وی افزود: در این کنفرانس قرار است   ۷ نفر از پزشکان  متخصص بیماری‌های چشمی در رابطه با  پیشگیری از نابینایی نظرات خود را اعلام کنندو به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در رابطه با برنامه های کنفرانس ابراز داشت: دکتر محمدساری محمدلی فوق تخصص قرنیه و سگمان قدامی  گرداننده پنل کنفرانس خواهد بود و قرار است مقدمه و توضیحاتی در رابطه با نابینایی و مشکلات قرنیه  و پیشگیری از نابینایی ارائه کند. وی  خاطرنشان کرد: همچنین دکتر رضا قنبرپور جراح و متخصص چشم نیز در  رابطه با کاتاراکت و پیشگیری از نابینایی سخنرانی خواهد کرد.

عاقل منش ادامه داد: در ادامه کنفرانس دکتر رسول صبوری نژاد فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره ROP رتینوپاتی در نوزادان نارس به ارائه بحث خواهد پرداخت و دکتر عبدالرضا مدقالچی فوق تخصص استرابیسم و چشم پزشکی اطفال هم در رابطه با پیشگیری از نابینایی در کودکان اطفال نظرات خود را اعلام خواهد نمود. وی در ادامه افزود: همچنین دکتر مهریار موثقی فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره پیشگیری از نابینایی در کودکان دیابتی و  دکتر محمدسعید سعیدپور  فوق تخصص شبکیه و لیزر هم درباره پیشگیری از نابینایی و بیماری های عروق شبکیه  و دکتر  حمیدرضا قلیانچی فلوشیپ MS هم درباره بیماری های نورولوژیک و پیشگیری از نابینایی سخن خواهد گفت.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در پایان ابراز داشت: تلاش برای رسیدن به اهداف مشترک در عرصه بهداشتی و سلامتی و ایجاد همکاری بین بخشی از جمله اهداف این کنفرانس است که انجمن معلولین بینایی بر آن تاکید دارد.

گیل خبر

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از بهنیا ثابت رفتار؛

عقلانیت و توسعه نگری، پیروز استیضاح

بهنیا ثابت رفتار - جلسه صبح روز سه شنبه شورای شهر رشت که با موضوع استیضاح شهردار برگزار شد را شاید بتوان نقطه عطفی در کارنامه شورای شهر دانست. تغییر آرایش اعضاء که مدتی‌بود از سوی رسانه‌های نزدیک به شهردار تلاش می‌شد به دو دسته توسعه‌گرا و ضدتوسعه یا به قول عوام خیرخواه و معامله‌گر تقسیم شوند یکی از مشخص‌ترین نشانه‌های این تغییرات بود. در طول دو سال چالش حضور ثابت قدم در راس شهرداری رشت، محمود باقری جایگاه خود را به عنوان مخالف همیشگی شهردار تثبیت کرده بود. گویی همه برنامه‌های مخالف شهردار، یک عضو ثابت دارد. اما گذشت زمان نشان داد که آنچه دیگران در آینه عملکرد شهرداری دیدند، دو سال پیشتر، محمود باقری پیرمرد باروتی شورا در خشت خام ساختمان ساعت دیده بود. رویکرد رسانه‌های نزدیک به شهردار در ماههای پایانی، حمله شخصی به اعضای شورا و متهم کردن آنها به انگیزه‌های حاشیه‌ای، و اغراق و تاکید بر ادبیات محمود باقری تیزخشم بود که برخی مواقع افراطی و کنترل نشده می‌نمود. پیرمرد قادر نبود چونان برخی سیاسیون خشم خود را با لبخند بروز دهد و رفتارهای متناقض را با امتیازگیری‌ها تاخت بزند و همین نقطه ضعفی بود بر عملکردش که تلاش داشت به قول خودش شهر را از دست ثابت‌قدم نجات دهد. جلسه امروز اما دو رویکرد درخشان و فراتر از انتظار را از دو عضو خود شاهد بود. محمود باقری با آرامشی مثال زدنی، خط بطلانی کشید بر همه آنچه از او نقل می شد و همین باطل‌السحر ثابت قدم در جلسه گشت. باقری امروز آرامتر از همیشه، با طمانینه سخن گفت و رفتار کرد و تلاش کرد از هرگونه تنشی جلوگیری کند تا گزک دست مخالفین نیفتد. سوی دیگر این موفقیت، مدیون مدیریت موسوی روزان است. پیرمرد مهربان و خندان پوسترهای انتخابات که موفق به راهیابی به شورای پنجم نشده است. او که با وجود عدم حضور در لیست انتخاباتی ثابت قدم، همچنان رابطه حسنه‌اش را با وی حفظ کرده بود، امروز نشان داد که منافع شهر را با هیچ چیز معامله نمی‌کند و پس از مشاهده وضعیت جلسه امروز که می‌رفت به تعطیلی کشانده شود، با مدیریت مثال زدنی و هوشمندانه در جلسه شورا، حضور خود را به‌عنوان یک مدیر باتجربه که در لحظات حساس، توانایی تصمیم‌گیری‌های معقولانه را دارند اثبات کرد. امری که شاید در نبود وی هرگز به سرانجام نمی‌رسید و پروژه استیضاح دقیقه نودی ابتر می‌ماند. امروز مردم شهر، روز خود را با خبر داغ برکناری ثابت‌قدم می‌گذرانند اما قهرمانان واقعی امروز باقری و روزان بودند که توانستند در روزهای آخر خود بالاخره پس از سه تلاش نافرجام، این پروژه را به اتمام برسانند. جای خالی این دو، در شورای بعد زیاد احساس خواهد شد.

آخرین اخبار