رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ رمضان ۱۴۳۸
  • 2017 Monday 29 May
  • پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
  • کد خبر : 20265
  • مشاهده : 87 بازدید
  • اخبار » دانش
  • چاپ خبر : برگزاری کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد. محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود. وی افزود: در […]

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد.

محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود.

وی افزود: در این کنفرانس قرار است   ۷ نفر از پزشکان  متخصص بیماری‌های چشمی در رابطه با  پیشگیری از نابینایی نظرات خود را اعلام کنندو به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در رابطه با برنامه های کنفرانس ابراز داشت: دکتر محمدساری محمدلی فوق تخصص قرنیه و سگمان قدامی  گرداننده پنل کنفرانس خواهد بود و قرار است مقدمه و توضیحاتی در رابطه با نابینایی و مشکلات قرنیه  و پیشگیری از نابینایی ارائه کند. وی  خاطرنشان کرد: همچنین دکتر رضا قنبرپور جراح و متخصص چشم نیز در  رابطه با کاتاراکت و پیشگیری از نابینایی سخنرانی خواهد کرد.

عاقل منش ادامه داد: در ادامه کنفرانس دکتر رسول صبوری نژاد فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره ROP رتینوپاتی در نوزادان نارس به ارائه بحث خواهد پرداخت و دکتر عبدالرضا مدقالچی فوق تخصص استرابیسم و چشم پزشکی اطفال هم در رابطه با پیشگیری از نابینایی در کودکان اطفال نظرات خود را اعلام خواهد نمود. وی در ادامه افزود: همچنین دکتر مهریار موثقی فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره پیشگیری از نابینایی در کودکان دیابتی و  دکتر محمدسعید سعیدپور  فوق تخصص شبکیه و لیزر هم درباره پیشگیری از نابینایی و بیماری های عروق شبکیه  و دکتر  حمیدرضا قلیانچی فلوشیپ MS هم درباره بیماری های نورولوژیک و پیشگیری از نابینایی سخن خواهد گفت.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در پایان ابراز داشت: تلاش برای رسیدن به اهداف مشترک در عرصه بهداشتی و سلامتی و ایجاد همکاری بین بخشی از جمله اهداف این کنفرانس است که انجمن معلولین بینایی بر آن تاکید دارد.

گیل خبر

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از یعقوب نوری هریس؛

دلایل شکست لیست امید در انتخابات شورای شهر رشت

یعقوب نوری هریس - شکست سنگین لیست امید در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر رشت واقعیتی کتمان ناپذیر است که دلایل متعددی دارد. نگاهی اجمالی به اسامی منتخبین مردم در شورای پنجم رشت نشان می دهد تنها سه نفر از لیست یازده نفره اصلاح طلبان در میان منتخبین قرار دارند که اختلاف آرای بالای این سه فرد با سایر اعضای لیست امید بیانگر آن است بیش از آنکه این سه عضو برای حضور در شورای پنجم نیازمند حضور در لیست امید باشند؛ این لیست امید رشت بوده است که با پیروزی این سه عضو از شدت و سنگینی شکست خود کاسته است! برای آنکه عیار مناسبی از کف رای لیست امید در انتخابات شورای پنجم رشت داشته باشیم بهتر است به جای توجه به بالاترین رای این لیست، به انتهای لیست و آرای نفر آخر آن توجه کنیم تا متوجه شکست سنگین لیست اصلاح طلبان در این دوره از انتخابات شورای رشت شویم. این شکست در شرایطی رقم خورد که در روزهای ابتدایی بسته شدن این لیست، اعضای هیئت رئیسه ادعا داشتند یکی از پارامترهای ورود افراد به لیست، نظرسنجی و آورده کاندیداها برای لیست است! حال امروز آقایان باید پاسخگو باشند که ژنرال های بی سرباز و جوانهای کم تجربه چه آورده ای برای لیست امید رشت داشته اند؟ اصلا در کدام نظرسنجی این افراد به عنوان نفرات برتر برگزیده شده اند که در لیست امید قرار گرفته اند؟! با رقم خوردن این شکست مفتضحانه، هیئت رئیسه و اعضای شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان باید نسبت به افکار عمومی پاسخگو باشند. باید دلیل انتخاب های خود را به مردم توضیح دهند. آیا در میان اصلاح طلبان رشت نگاه خودی و غیرخودی حاکم بود که چنین لیستی ارائه شد؟ و حالا آیا با رقم خوردن این شکست آقایان به فکر اصلاح روش و منش خویش هستند یا همچنان به دنبال سهم خواهی و نزدیکان سالاری در لیست امیدهای سال های آینده خواهند بود؟! بزرگان و مدعیان جریان اصلاح طلبی در شهرستان رشت باید پاسخگو باشند که دلیل این سطح از تضاد بین شعار تا عمل چه بوده است؟ در حالیکه همواره مدعی میدان دادن به جوانان و بانوان بوده اند و از به کار گیری افراد سالخورده انتقاد کرده اند چرا در این انتخابات بزرگان این جریان هیچ یک حاضر به کناره گیری از مسند قدرت به نفع جوانان و بانوان این جریان نبودند؟ شاید این “نه” بزرگ مردم رشت به لیست امید و ژنرال های پرادعا تلنگری باشد تا کمی دوستان تصمیم ساز این جریان به فکر فرو روند و زمینه حضور و فعالیت بیش از پیش جوانان و بانوان فعال اصلاح طلب را فراهم کنند! البته بیشترین مسئولیت این شکست را باید به نام آنان نوشت که بدون هیچ کار ستادی و تبلیغاتی منسجم برای کسب رای اعتماد مردم، با تلاش های فراوان در لیست امید قرار گرفتند و موجبات رقم خوردن این شکست را فراهم کردند! آقایانی که در سالهای گذشته در رقابت سخت کاندیداهای اصلاح طلب رشت گاهی ...

آخرین اخبار