رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶
  • الأربعاء ۱ رجب ۱۴۳۸
  • 2017 Wednesday 29 March
  • پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
  • کد خبر : 20265
  • مشاهده : 58 بازدید
  • اخبار » دانش
  • چاپ خبر : برگزاری کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد. محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود. وی افزود: در […]

حرف تازه : کنفرانس علمی پیشگیری از نابینائی با سخنرانی متخصصین برجسته چشم پزشکی گیلان امروز پنجشنبه برگزار شد.

محمد حسن عاقل منش عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در این رابطه اظهار کرد: این کنفرانس توسط انجمن معلولین بینایی گیلان و با مشارکت بیمارستان قائم در تالار اجتماعات این بیمارستان برگزار می شود.

وی افزود: در این کنفرانس قرار است   ۷ نفر از پزشکان  متخصص بیماری‌های چشمی در رابطه با  پیشگیری از نابینایی نظرات خود را اعلام کنندو به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در رابطه با برنامه های کنفرانس ابراز داشت: دکتر محمدساری محمدلی فوق تخصص قرنیه و سگمان قدامی  گرداننده پنل کنفرانس خواهد بود و قرار است مقدمه و توضیحاتی در رابطه با نابینایی و مشکلات قرنیه  و پیشگیری از نابینایی ارائه کند. وی  خاطرنشان کرد: همچنین دکتر رضا قنبرپور جراح و متخصص چشم نیز در  رابطه با کاتاراکت و پیشگیری از نابینایی سخنرانی خواهد کرد.

عاقل منش ادامه داد: در ادامه کنفرانس دکتر رسول صبوری نژاد فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره ROP رتینوپاتی در نوزادان نارس به ارائه بحث خواهد پرداخت و دکتر عبدالرضا مدقالچی فوق تخصص استرابیسم و چشم پزشکی اطفال هم در رابطه با پیشگیری از نابینایی در کودکان اطفال نظرات خود را اعلام خواهد نمود. وی در ادامه افزود: همچنین دکتر مهریار موثقی فوق تخصص شبکیه و لیزر درباره پیشگیری از نابینایی در کودکان دیابتی و  دکتر محمدسعید سعیدپور  فوق تخصص شبکیه و لیزر هم درباره پیشگیری از نابینایی و بیماری های عروق شبکیه  و دکتر  حمیدرضا قلیانچی فلوشیپ MS هم درباره بیماری های نورولوژیک و پیشگیری از نابینایی سخن خواهد گفت.

عضو هیئت مدیره انجمن معلولین بینایی گیلان در پایان ابراز داشت: تلاش برای رسیدن به اهداف مشترک در عرصه بهداشتی و سلامتی و ایجاد همکاری بین بخشی از جمله اهداف این کنفرانس است که انجمن معلولین بینایی بر آن تاکید دارد.

گیل خبر

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت مدیرمسئول؛

پیام نوروزی بهنیا ثابت رفتار

پیام نوروزی بهنیا ثابت رفتار مدیر مسئول پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه: ای تغییر دهنده دلها و دیده‏ ها، ای مدبر شب و روز           ای گرداننده سال و حالت ها، بگردان حال ما را به نیکوترین حال فرارسیدن نوروز ۱۳۹۶ را به تمامی هم میهنانم به ویژه همشهریان صبورم در رشت، شهر باران های نقره ای، صمیمانه شادباش می گویم و سلامتی، موفقیت، شادی و برکت را برای یکایک هموطنانم آرزومندم و دعا میکنم همه در کنار هم، فردایی بهتر را برای خودمان، شهرمان و کشورمان بسازیم. امیدوارم است در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری مزین به نام "اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال" است؛ در پروژه های شهری رشت بر تولید بومی به صورت جدی تکیه شود تا با افزایش تولید، از تعدیل نیروی کارخانه ها و کارگاه های تولیدی رشت و استان گیلان تا حد ممکن جلوگیری شود و گامی به سوی اشتغال زایی و پایداری مشاغل موجود برداشته شود. نسبت به هزینه های غیرضروری با احتیاط بسیار بیشتری عمل شود. اگر بخشی از بودجه مجموعه ای محقق نشد اولویت ها را در اجرای پروژه ها مدنظر قرار دهد. بر کیفیت پروژه ها تاکید شود و نظارت دقیقی بر نحوه اجرا وجود داشته باشد تا منابع و سرمایه ها هدر نروند. در تعریف پروژه ها به تبعات اقتصادی آن توجه ویژه ای شود و زمینه های رونق مشاغل موجود و ایجاد کسب و کارهای جدید فراهم شود.  امیدوارم در سال جدید در راستای اعتمادسازی محلی، برخی افراد در مقابل افراد خاص، موافق یا مخالف همیشگی نباشند. به پرداخت به موقع حقوق، بیمه و مزایای تمامی کارکنان به عنوان یک وظیفه نگاه شود تا به هیچ عنوان به تعویق نیفتد و اولویت ها در هزینه ها لحاظ شود. آستانه تحمل برخی مدیران شهری در مقابل صدای منتقدین و رسانه ها به مراتب بیشتر شود که حقیقتا به دور از عقلانیت خواهد بود اگر تصور کنیم مسیر توسعه از تعریف و تمجید رسانه ها عبور می کند.  معتقدم امروزه این شهر بیش از هرچیز نیاز به حضور جوانانی دارد که ضمن داشتن اطلاعات کافی و آگاهی از مسائل روز مدیریت شهری، توانایی ایستادگی پای اعتقاداتشان را داشته باشند و گفتنی ها را بگویند. پارلمان محلی این شهر نماینده ای می خواهد که صرفا نماینده "مردم" باشد! نماینده ساکت نمی خواهد. حضور چنین جوانانی در شورای شهر، نیازمند مشارکت حداکثری مردم و رای اعتماد آنها به این جوانان است. قطعا مردم با بصیرت رشت در اردیبهشت ۹۶ بهترین تصمیم را برای شهرشان خواهند گرفت.  بهار به ما می آموزد پایان هر زمستان، شکفتن و آغاز دوباره در راه است. با آرزوی بهترین ها برای مردم صبور رشت و کشور عزیزم ایران در بهار و سالی که در پیش داریم... بهنیا ثابت رفتار                       مدیر مسئول پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه نوروز ۹۶                           

آخرین اخبار