رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March

حرف تازه – استاندار گیلان در جلسه پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان صومعه‌سرا گفت: در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند. دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور […]

حرف تازه – استاندار گیلان در جلسه پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان صومعه‌سرا گفت: در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند.

دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: هنر ما باید استفاده صحیح از ظرفیت ها و منابع مان باشد.

*برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری به طور جدی اقدام می‌کنیم*

وی حمایت از سرمایه‌گذار را امری جدی تلقی کرد و اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری که توان فنی- اجرایی و توان مالی سرمایه‌گذار به اثبات رسیده است و طرح‌های مشابه نیز بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفته است، به طور جدی اقدام می‌کنیم.

*مدیران به دنبال سرمایه‌گذار باشند*

*اگر در اجرای پروژه‌ای تعلل یا ضعفی از سرمایه‌گذار مشاهده شد، کار به سرمایه‌گذار دیگری واگذار شود*

*سرمایه‌گذار بومی نسبت به الزامات اجتماعی و سرمایه‌گذار غیربومی نسبت به مشارکت دادن مردم منطقه در پروژه‌ها و توسعه اشتغال احساس وظیفه داشته باشند*

استاندار گیلان ادامه داد: نباید منتظر سرمایه‌گذار بمانیم؛ مدیران به دنبال سرمایه‌گذار باشند. دکتر سالاری با بیان اینکه اگر در اجرای پروژه‌ای تعلل یا ضعفی از سرمایه‌گذار مشاهده شد، کار به سرمایه‌گذار دیگری واگذار شود، تصریح کرد: بومی یا غیربومی بودن سرمایه‌گذار اهمیت ندارد، اما ضرورت دارد سرمایه‌گذار بومی نسبت به الزامات اجتماعی و سرمایه‌گذار غیربومی نسبت به مشارکت دادن مردم منطقه در پروژه‌ها و توسعه اشتغال احساس وظیفه داشته باشند و حساسیت به خرج دهند.

*۳ زباله‌سوز برای ۳ منطقه در استان پیش‌بینی کرده ایم*

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع پسماند اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده است کمپوست آورده‌ی چندانی نداشته و ارزش هزینه کرد ندارد؛ ۳ زباله‌سوز برای ۳ منطقه در استان پیش‌بینی کرده ایم تا با تعیین پیمانکاران، مدیریت صحیحی در خصوص پسماند صورت گیرد. نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: باید به نحوی پیش برویم که بتوانیم از شروع سال جدید به دنبال جذب منابع ملی باشیم.

*لازمه ایجاد واحدهای بوم‌گردی، حفظ سیما و منظر بومی محلی واحدها با رویکرد طبیعت‌گرایانه است*

دکتر مصطفی سالاری با تأکید بر اینکه نباید اجرای پروژه‌ای در مناطق روستایی طبیعت را به خطر بیاندازد، گفت: لازمه ایجاد واحدهای بوم‌گردی، حفظ سیما و منظر بومی محلی واحدها با رویکرد طبیعت‌گرایانه است.

*باید خیر و منفعت مردم در اجرای پروژه‌ها لحاظ شود*

وی با تأکید بر لزوم بکارگیری جوانان بومی توسط سرمایه‌گذاران، تصریح کرد: زیبنده نیست اراضی روستایی که متعلق به مردم منطقه است در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد، حال اینکه خیر و منفعتش به مردم نرسد؛ باید خیر و منفعت مردم در اجرای پروژه‌ها لحاظ شود.

*در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد*

استاندار گیلان مرّ را مرّ قانون دانست و گفت: در برخی موارد شاهدیم منع قانونی برای جلوگیری از اجرای یک پروژه وجود ندارد؛ در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند.

دکتر سالاری در بخش دیگری از سخنانش هدف از تشکیل چنین جلساتی را ایجاد ساختاری مشخص برای رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری دانست. وی در پایان اظهار داشت: احتیاط در کار باید منطقی و عملیاتی باشد نه آنکه به گونه‌ای باشد که سنگ جلوی پای سرمایه‌گذار قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار