رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January

حرف تازه – استاندار گیلان در جلسه پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان صومعه‌سرا گفت: در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند. دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور […]

حرف تازه – استاندار گیلان در جلسه پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان صومعه‌سرا گفت: در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند.

دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: هنر ما باید استفاده صحیح از ظرفیت ها و منابع مان باشد.

*برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری به طور جدی اقدام می‌کنیم*

وی حمایت از سرمایه‌گذار را امری جدی تلقی کرد و اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری که توان فنی- اجرایی و توان مالی سرمایه‌گذار به اثبات رسیده است و طرح‌های مشابه نیز بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفته است، به طور جدی اقدام می‌کنیم.

*مدیران به دنبال سرمایه‌گذار باشند*

*اگر در اجرای پروژه‌ای تعلل یا ضعفی از سرمایه‌گذار مشاهده شد، کار به سرمایه‌گذار دیگری واگذار شود*

*سرمایه‌گذار بومی نسبت به الزامات اجتماعی و سرمایه‌گذار غیربومی نسبت به مشارکت دادن مردم منطقه در پروژه‌ها و توسعه اشتغال احساس وظیفه داشته باشند*

استاندار گیلان ادامه داد: نباید منتظر سرمایه‌گذار بمانیم؛ مدیران به دنبال سرمایه‌گذار باشند. دکتر سالاری با بیان اینکه اگر در اجرای پروژه‌ای تعلل یا ضعفی از سرمایه‌گذار مشاهده شد، کار به سرمایه‌گذار دیگری واگذار شود، تصریح کرد: بومی یا غیربومی بودن سرمایه‌گذار اهمیت ندارد، اما ضرورت دارد سرمایه‌گذار بومی نسبت به الزامات اجتماعی و سرمایه‌گذار غیربومی نسبت به مشارکت دادن مردم منطقه در پروژه‌ها و توسعه اشتغال احساس وظیفه داشته باشند و حساسیت به خرج دهند.

*۳ زباله‌سوز برای ۳ منطقه در استان پیش‌بینی کرده ایم*

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع پسماند اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده است کمپوست آورده‌ی چندانی نداشته و ارزش هزینه کرد ندارد؛ ۳ زباله‌سوز برای ۳ منطقه در استان پیش‌بینی کرده ایم تا با تعیین پیمانکاران، مدیریت صحیحی در خصوص پسماند صورت گیرد. نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: باید به نحوی پیش برویم که بتوانیم از شروع سال جدید به دنبال جذب منابع ملی باشیم.

*لازمه ایجاد واحدهای بوم‌گردی، حفظ سیما و منظر بومی محلی واحدها با رویکرد طبیعت‌گرایانه است*

دکتر مصطفی سالاری با تأکید بر اینکه نباید اجرای پروژه‌ای در مناطق روستایی طبیعت را به خطر بیاندازد، گفت: لازمه ایجاد واحدهای بوم‌گردی، حفظ سیما و منظر بومی محلی واحدها با رویکرد طبیعت‌گرایانه است.

*باید خیر و منفعت مردم در اجرای پروژه‌ها لحاظ شود*

وی با تأکید بر لزوم بکارگیری جوانان بومی توسط سرمایه‌گذاران، تصریح کرد: زیبنده نیست اراضی روستایی که متعلق به مردم منطقه است در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد، حال اینکه خیر و منفعتش به مردم نرسد؛ باید خیر و منفعت مردم در اجرای پروژه‌ها لحاظ شود.

*در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد*

استاندار گیلان مرّ را مرّ قانون دانست و گفت: در برخی موارد شاهدیم منع قانونی برای جلوگیری از اجرای یک پروژه وجود ندارد؛ در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند.

دکتر سالاری در بخش دیگری از سخنانش هدف از تشکیل چنین جلساتی را ایجاد ساختاری مشخص برای رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری دانست. وی در پایان اظهار داشت: احتیاط در کار باید منطقی و عملیاتی باشد نه آنکه به گونه‌ای باشد که سنگ جلوی پای سرمایه‌گذار قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار