رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June

حرف تازه – استاندار گیلان در جلسه پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان صومعه‌سرا گفت: در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند. دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور […]

حرف تازه – استاندار گیلان در جلسه پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان صومعه‌سرا گفت: در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند.

دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: هنر ما باید استفاده صحیح از ظرفیت ها و منابع مان باشد.

*برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری به طور جدی اقدام می‌کنیم*

وی حمایت از سرمایه‌گذار را امری جدی تلقی کرد و اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری که توان فنی- اجرایی و توان مالی سرمایه‌گذار به اثبات رسیده است و طرح‌های مشابه نیز بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفته است، به طور جدی اقدام می‌کنیم.

*مدیران به دنبال سرمایه‌گذار باشند*

*اگر در اجرای پروژه‌ای تعلل یا ضعفی از سرمایه‌گذار مشاهده شد، کار به سرمایه‌گذار دیگری واگذار شود*

*سرمایه‌گذار بومی نسبت به الزامات اجتماعی و سرمایه‌گذار غیربومی نسبت به مشارکت دادن مردم منطقه در پروژه‌ها و توسعه اشتغال احساس وظیفه داشته باشند*

استاندار گیلان ادامه داد: نباید منتظر سرمایه‌گذار بمانیم؛ مدیران به دنبال سرمایه‌گذار باشند. دکتر سالاری با بیان اینکه اگر در اجرای پروژه‌ای تعلل یا ضعفی از سرمایه‌گذار مشاهده شد، کار به سرمایه‌گذار دیگری واگذار شود، تصریح کرد: بومی یا غیربومی بودن سرمایه‌گذار اهمیت ندارد، اما ضرورت دارد سرمایه‌گذار بومی نسبت به الزامات اجتماعی و سرمایه‌گذار غیربومی نسبت به مشارکت دادن مردم منطقه در پروژه‌ها و توسعه اشتغال احساس وظیفه داشته باشند و حساسیت به خرج دهند.

*۳ زباله‌سوز برای ۳ منطقه در استان پیش‌بینی کرده ایم*

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع پسماند اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده است کمپوست آورده‌ی چندانی نداشته و ارزش هزینه کرد ندارد؛ ۳ زباله‌سوز برای ۳ منطقه در استان پیش‌بینی کرده ایم تا با تعیین پیمانکاران، مدیریت صحیحی در خصوص پسماند صورت گیرد. نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: باید به نحوی پیش برویم که بتوانیم از شروع سال جدید به دنبال جذب منابع ملی باشیم.

*لازمه ایجاد واحدهای بوم‌گردی، حفظ سیما و منظر بومی محلی واحدها با رویکرد طبیعت‌گرایانه است*

دکتر مصطفی سالاری با تأکید بر اینکه نباید اجرای پروژه‌ای در مناطق روستایی طبیعت را به خطر بیاندازد، گفت: لازمه ایجاد واحدهای بوم‌گردی، حفظ سیما و منظر بومی محلی واحدها با رویکرد طبیعت‌گرایانه است.

*باید خیر و منفعت مردم در اجرای پروژه‌ها لحاظ شود*

وی با تأکید بر لزوم بکارگیری جوانان بومی توسط سرمایه‌گذاران، تصریح کرد: زیبنده نیست اراضی روستایی که متعلق به مردم منطقه است در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد، حال اینکه خیر و منفعتش به مردم نرسد؛ باید خیر و منفعت مردم در اجرای پروژه‌ها لحاظ شود.

*در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد*

استاندار گیلان مرّ را مرّ قانون دانست و گفت: در برخی موارد شاهدیم منع قانونی برای جلوگیری از اجرای یک پروژه وجود ندارد؛ در بسیاری از موارد تشخیص مدیریتی می‌تواند راه‌گشا باشد، می توان تصمیمی بر خلاف قوانین اداری گرفت که در مقابل، خیر و منفعتی به مردم و استان برساند.

دکتر سالاری در بخش دیگری از سخنانش هدف از تشکیل چنین جلساتی را ایجاد ساختاری مشخص برای رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری دانست. وی در پایان اظهار داشت: احتیاط در کار باید منطقی و عملیاتی باشد نه آنکه به گونه‌ای باشد که سنگ جلوی پای سرمایه‌گذار قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار