رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – مکاتبات ۷ گانه دکتر نصرتی شهردار رشت با مدیر عامل بانک شهر با موافقت و همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد. مسعود نصرتی شهردار این کلانشهر ۷ نامه به مدیر عامل بانک شهر ارسال کرد که با همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد. بر این اساس در نخستین […]

حرف تازه – مکاتبات ۷ گانه دکتر نصرتی شهردار رشت با مدیر عامل بانک شهر با موافقت و همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد.

مسعود نصرتی شهردار این کلانشهر ۷ نامه به مدیر عامل بانک شهر ارسال کرد که با همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد.

بر این اساس در نخستین مکاتبه، شهردار رشت با اشاره قرارداد منعقده بابت خریداری اتوبوس و خودروهای آتش نشانی و با توجه به دو مرحله پرداخت، خواستار مساعدت ضمن ضوابط بانکی در خصوص پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال از محل وام فوق الذکر شد که با دستور بررسی و گردش کار ادامه فرایند از سوی مدیرعامل بانک شهر همراه شده است.

در دومین مکاتبه شهردار رشت نیز با اشاره به موضوع اخذ وام جهت خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس و خوردوهای آتش نشانی، به شرایط اقتصادی شهرداری رشت و عدم تحقق کامل منابع درآمدی پرداخته شده است. دکتر نصرتی در این نامه خواستار استمهال شرایط بازپرداخت اقساط وام های دریافتی شد که با دستور مساعدت همراه شده است.

اما در سومین نامه به موضوع قرارداد با شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه و شرکت توسعه گروه اقتصادی رستا در خصوص خرید سهام بانک شهر توسط شهرداری پرداخته شده و در ادامه شهردار رشت خواستار تسهیلات جهت مودیان بدهکار به شهرداری در قالب پرداخت اصل و سود مترتبه به عهده مودی با در نظر گرفتن شرایط تخفیف خوش حسابی، مصوب شورای اسلامی شهر، شده است. این موضوع با دستور مدیر عامل بانک شهر مطابق روال سایر شهرداری ها در چارچوب توافق نامه و تفاهم رسیدگی و اقدام خواهد شد.

در دیگر نامه دکتر نصرتی به پورزرندی مدیر عامل بانک شهر بار دیگر به موضوع قرارداد با شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه و شرکت توسعه گروه اقتصادی رستا در خصوص خرید سهام بانک شهر توسط شهرداری اشاره شده و در ادامه آن شهرداررشت خواستار اخذ تسهیلات جهت پیمانکاران شهرداری در قالب اصل وام توسط شهرداری و سود آن توسط پیمانکاران شد و این درخواست نیز با موافقت مدیرعامل بانک شهر و دستور اقدام مقتضی در قالب تفاهم نامه همراه شد.

در پنجمین نامه نیز پیرو بحث خرید سهام بانک شهر توسط شهرداری رشت،به موضوع تامین مالی پروژه های عمرانی مشابه سایر شهرها اشاره و درخواست شده است تا در اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری میدان گیل به صورت مشارکتی اقدام شود. این پیشنهاد نیز با همراهی مدیرعامل بانک شهر همراه شد و دکتر پورزرندی دستور برگزاری جلسه با شهردار و مدیران شهرداری و با اشاره به شرایط مشارکت بر عقد قرارداد و تفاهم نامه تاکید کرد.

ششمین مکاتبه نیز در خصوص تسهیل دریافت عوارض از مودیان و تمرکز وجوه در حساب مشخص بود که طی این نامه شهردار رشت خواستار افتتاح ۵ گیشه در مناطق پنجگانه شهرداری رشت شد و مدیرعامل بانک شهر نیز دستور راه اندازی گیشه با استفاده از مکان و نیروهای شهرداری را صادر کرد.

اما آخرین نامه دکتر نصرتی پیرامون بحث انتشار اوراق مالی اسلامی توسط شهرداری رشت در سال ۹۷ بود و در آن شهردار رشت خواستار همکاری بانک شهر در انتشار اوراق به عنوان بانک عامل شد. این درخواست شهردار رشت نیز با دستور بررسی و اقدام فرآیند از سوی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار