رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – مکاتبات ۷ گانه دکتر نصرتی شهردار رشت با مدیر عامل بانک شهر با موافقت و همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد. مسعود نصرتی شهردار این کلانشهر ۷ نامه به مدیر عامل بانک شهر ارسال کرد که با همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد. بر این اساس در نخستین […]

حرف تازه – مکاتبات ۷ گانه دکتر نصرتی شهردار رشت با مدیر عامل بانک شهر با موافقت و همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد.

مسعود نصرتی شهردار این کلانشهر ۷ نامه به مدیر عامل بانک شهر ارسال کرد که با همراهی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد.

بر این اساس در نخستین مکاتبه، شهردار رشت با اشاره قرارداد منعقده بابت خریداری اتوبوس و خودروهای آتش نشانی و با توجه به دو مرحله پرداخت، خواستار مساعدت ضمن ضوابط بانکی در خصوص پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال از محل وام فوق الذکر شد که با دستور بررسی و گردش کار ادامه فرایند از سوی مدیرعامل بانک شهر همراه شده است.

در دومین مکاتبه شهردار رشت نیز با اشاره به موضوع اخذ وام جهت خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس و خوردوهای آتش نشانی، به شرایط اقتصادی شهرداری رشت و عدم تحقق کامل منابع درآمدی پرداخته شده است. دکتر نصرتی در این نامه خواستار استمهال شرایط بازپرداخت اقساط وام های دریافتی شد که با دستور مساعدت همراه شده است.

اما در سومین نامه به موضوع قرارداد با شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه و شرکت توسعه گروه اقتصادی رستا در خصوص خرید سهام بانک شهر توسط شهرداری پرداخته شده و در ادامه شهردار رشت خواستار تسهیلات جهت مودیان بدهکار به شهرداری در قالب پرداخت اصل و سود مترتبه به عهده مودی با در نظر گرفتن شرایط تخفیف خوش حسابی، مصوب شورای اسلامی شهر، شده است. این موضوع با دستور مدیر عامل بانک شهر مطابق روال سایر شهرداری ها در چارچوب توافق نامه و تفاهم رسیدگی و اقدام خواهد شد.

در دیگر نامه دکتر نصرتی به پورزرندی مدیر عامل بانک شهر بار دیگر به موضوع قرارداد با شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه و شرکت توسعه گروه اقتصادی رستا در خصوص خرید سهام بانک شهر توسط شهرداری اشاره شده و در ادامه آن شهرداررشت خواستار اخذ تسهیلات جهت پیمانکاران شهرداری در قالب اصل وام توسط شهرداری و سود آن توسط پیمانکاران شد و این درخواست نیز با موافقت مدیرعامل بانک شهر و دستور اقدام مقتضی در قالب تفاهم نامه همراه شد.

در پنجمین نامه نیز پیرو بحث خرید سهام بانک شهر توسط شهرداری رشت،به موضوع تامین مالی پروژه های عمرانی مشابه سایر شهرها اشاره و درخواست شده است تا در اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری میدان گیل به صورت مشارکتی اقدام شود. این پیشنهاد نیز با همراهی مدیرعامل بانک شهر همراه شد و دکتر پورزرندی دستور برگزاری جلسه با شهردار و مدیران شهرداری و با اشاره به شرایط مشارکت بر عقد قرارداد و تفاهم نامه تاکید کرد.

ششمین مکاتبه نیز در خصوص تسهیل دریافت عوارض از مودیان و تمرکز وجوه در حساب مشخص بود که طی این نامه شهردار رشت خواستار افتتاح ۵ گیشه در مناطق پنجگانه شهرداری رشت شد و مدیرعامل بانک شهر نیز دستور راه اندازی گیشه با استفاده از مکان و نیروهای شهرداری را صادر کرد.

اما آخرین نامه دکتر نصرتی پیرامون بحث انتشار اوراق مالی اسلامی توسط شهرداری رشت در سال ۹۷ بود و در آن شهردار رشت خواستار همکاری بانک شهر در انتشار اوراق به عنوان بانک عامل شد. این درخواست شهردار رشت نیز با دستور بررسی و اقدام فرآیند از سوی دکتر پورزرندی مدیرعامل بانک شهر همراه شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار