کنفرانس خبری سرمربی تیم ملوان انزلی پس از دیدار با گل ریحان حال و هوای خاصی داشت.

حرف تازه – کنفرانس خبری سرمربی تیم ملوان انزلی پس از دیدار با گل ریحان حال و هوای خاصی داشت.

محمد احمدزاده که از مشکلات تیمش به شدت دلخور است، حرف های خود را اینگونه آغاز کرد:از لحاظ فنی که کم و کسری نسبت به تیم حریف نداشتیم. در نیمه اول استراتژی گل ریحان این بود که در زمین خودش دفاع کند و دل به ضدحمله ببندد. در نیمه دوم هم این کار را انجام داد. ما خودمان هم کمک کردیم که گل دوم را بزنند و مجبور شدیم کاملا به حمله برویم. در ضد حمله ها به ما راحت تر ضربه زدند و در دقایق آخر این اتفاق افتاد. نمی گویم برد، ولی می توانستیم یک امتیاز از این بازی بگیریم. اگر در شرایط عادی خودمان بودیم و روند قبلی را ادامه می دادیم، مطمئنا می توانستیم امتیاز بگیریم.

بخش احساسی صحبت های محمد احمدزاده به این شکل آغاز شد:ناراحتم از اینکه هیچوقت نباید آب راحت از گلوی ما پایین برود. همیشه باید دست گدایی دراز کنیم. چه به روز این تیم آورده اند که همیشه باید محتاج باشیم؟ هر روز باید جلسه با افراد مختلف برای کمک به تیم بگذاریم. این اتفاقات سریالی تا چند سال باید بیافتد؟ چرا تیم را به کسانی نمی سپاریم که خیالمان راحت باشد؟ خجالت می کشم که این را بگویم، ولی واقعا داریم گدایی می کنیم. من امروز ۲۵ میلیون تومان از آقای زنوزی گرفتم برای اینکه بچه ها بتوانند عیدشان را بگذرانند. از شهردار و شورای شهر انزلی تشکر می کنم که بالاخره ما را راهی این بازی کردند. یک پولی جمع کردند و تیم را فرستادند. اینجا باز دیدیم که نیاز است هوای بچه ها را بیشتر داشته باشیم که در این شرایط، بچه ها دم عید جیبشان خالی نباشد. هستند کسانی که کمک می کنند ولی خدایی تیم داری این نیست. ما با بدبختی تیم را جمع می کنیم. این بچه ها گناه دارند. من در روی آنها نمی توانم نگاه کنم. اگر روال خودمان را داشتیم، اصلا امکان نداشت ببازیم. شاید چنین تیمی با این بضاعت اصلا حقش نباشد بیاید و بازی ها را ببرد. نمی توانیم از بازیکن بخواهیم همه جانش را بگذارد. یک هفته تمرین نکردیم. اگر در لحظات آخر شورای شهر و شهردار انزلی کمک نمی کردند، اصلا معلوم نبود وضعیت چه می شد.

محمد احمدزاده ادامه داد:واقعا اگر می خواهند این تیم وجود نداشته باشد، این موش و گربه بازی ها چیست؟ اگر تماشاگران ما نبودند که الان تعطیل بودیم. همین ها هستند که کسی جرات نمی کند فکر بدی درباره ملوان بکند. اگر تماشاگر نداشتیم، این تیم رفته بود دنبال راه آهن، پاس، برق شیراز، بانک ملی و … شک نکنید. چرا تصمیم اشتباه می گیرید که الان ما گرفتار باشیم؟ ۶ سال است دارید تصمیم اشتباه می گیرید. شما فوتبالی نیستید. سیاسی هستید. کار سیاست را انجام دهید و ما را ول کنید. بگذارید کسانی دیگر تصمیم بگیرند. حداقل چند آدم صالح را بگذارید تیم داری کنند تا بتوانند تیم را نگه دارند. همت این بچه ها و تماشاگران اگر نبود، ما تا اینجا نمی رسیدیم. آدم بغض می کند وقتی می بیند دارند تیم را نابود می کنند. هرچه هم فریاد می زنیم، انگار نه انگار. بازیکن وقتی یک هفته تمرین نکرده معلوم است در نیمه دوم مشکل پیدا می کند. واقعا نمی دانیم چه باید کرد. باید ادامه بدهیم یا برویم؟ همیشه اینطور بوده و الان که شورش را در اورده اند. هرچه می گوییم، بی اهمیت تر می شوند. به خدا از شنبه گذشته فکر می کنید چند بار با چند گروه جلسه داشته ام برای این تیم؟ با هر کسی که فکر کنید، ما درباره شرایط بد این تیم حرف زده ایم.

محمد احمدزاده افزود:نمی دانم چه بگویم. هرچه بگویم، تازه بدشان هم می آید! شما وظیفه دارید و پای کار نمی آیید. بعد انتظار دارید تشکر هم از شما بکنیم؟ ما کاری نداریم، اصلا ۱۰ میلیارد هزینه کرده باشند. من از وسط فصل امده ام. به من ربطی ندارد چقدر پول داده اند. ولی اینکه تیم من ساعت ۲ بامداد اینجا می رسد، به من ربط دارد. تا دقیقه ۹۰ هم اصلا معلوم نیست می توانیم بیاییم یا نه. افرادی مثل آقای فهمیده از اول فصل زحمت کشیده اند و تیم را حمایت کرده اند.

سرمربی ملوان درباره ناراحتی و رفتار عجیب گلر تیمش پس از تعویض گفت:نمی دانم صدقی از چه ناراحت شد. بهرحال بازیکن است دیگر. شاید هم از من ناراحت شد. اگر به تیم اعتراض بکند، اصلا نمی گذارم نزدیک تیم بشود. بزرگتر از او را هم همینطور رفتار می کنم. اگر او می خواهد گل بخورد، یک گلر جوان می گذارم که گل بخورد. بازیکن وقتی اشتباه می کند، باید جایش را به کس دیگری بدهد و خودش را بسازد. بازیکن جوان باید همینطور باشد و جای بزرگتر ها را بگیرد. اشتباه هم بکند، دل آدم نمی سوزد. اگر از این ناراحت شده باشد، یک لحظه هم تحملش نمی کنم.