رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حسین خاکزاد – فاصله بین ابله خواندن منتقدان تا توهین به خبرنگاران چندان طولانی نبود. شهرداری که مخالفانش را ابله خوانده بود، در نشست خبری اش با خبرنگاران نه تنها با ۴۰ دقیقه تاخیر حاضر شد بلکه آن ها را زودتر از پایان وقت معمول جلسه به بیرون راهنمایی کرد تا دوستش (الیاس حضرتی که […]

حسین خاکزاد – فاصله بین ابله خواندن منتقدان تا توهین به خبرنگاران چندان طولانی نبود. شهرداری که مخالفانش را ابله خوانده بود، در نشست خبری اش با خبرنگاران نه تنها با ۴۰ دقیقه تاخیر حاضر شد بلکه آن ها را زودتر از پایان وقت معمول جلسه به بیرون راهنمایی کرد تا دوستش (الیاس حضرتی که البته آن موقع هنوز ردای نمایندگی تهران را بر تن نداشت) بیش از این پشت در منتظرش نماند. اینکه حضرتی یک نفر بود و خبرنگاران ده نفر، هم اصلا مهم نبود. 

“مردم رشت با وجود شما در مجلس دهم فقط دو نماینده دارند!” این بار نماینده رشت سیبل اظهاراتی بود که پا را از انتقاد هم فراتر گذاشته بود. ثابت قدم رسما به حسنی گفته بود بود و نبودش در مجلس هیچ فرقی به حال مردم رشت ندارد! اگرچه بعدها تحت تاثیر فشار رسانه های اصلاح طلب مجبور به عذرخواهی شد اما کمتر کسی بود که باور کند این عذرخواهی شهردار رشت از سر مصلحت نبوده است!

مردم ما مدت هاست که به برخی از مسئولین به عنوان فرصت طلبانی می نگرند که کرسی مسئولیت را ابزاری برای تضییع حقوق بیت المال می دهند. در مواجه با این مردم “به شورانشینان باج نمی دهم” بهترین و زیباترین جمله ای است که می تواند از یک شهردار، قهرمان بسازد! حالا اینکه اصلا شورانشینان باج خواسته اند یا نه، شما به همه آن ها باج نداده اید یا فقط با مخالفتان چنین برخوردی داشته اید، چرا اسامی باج خواهان را منتشر نمی کنید و … سوالاتی بودند که آن زمان اصلاً به ذهن مردمی که مشعوف از باج ندادن یک مسئول به مسئولان دیگر بوده و تصور می کردند قهرمان واقعی و امانتدار امین بیت المال را پیدا کرده اند، خطور نکرده بود. 

“استفاده از پیاده راه فرهنگی رشت لیاقت می خواهد!” تکبر در برخی اظهارات ثابت قدم موج می زند. این یکی از همان هاست. تکبری که بیش از اینکه حاصل مجاهدت های علمی و فتح قله های موفقیت توسط وی باشد، نتیجه کاسه لیسی مدیران و بعضا رسانه هایی است که برای اندک درآمد بیشتر از او بُتی در برابر منتقدان و مردم ساختند.

مردم رشت شایسته بهترین ها هستند و این را بارها به اثبات رسانده اند. بی تردید ثابت قدم در جایگاهی نیست که بتواند مردم یک شهر را که آوازه فرهنگشان مرزهای کشور را در نوردیده، بی لیاقت خطاب کند. آنانی که روزگاری بومی و رشتی بودن ثابت قدم را چنان افتخاری می دانستند که توگویی از پس مجاهدت های روزافزون به کسب آن نائل آمده، حالا می بایست پاسخگوی این توهین شهردار معزول به تمام مردم رشت باشند. قابل تامل آن که خلیلی (شهردار قبل از ثابت قدم) علیرغم بومی نبودن، هیچگاه این چنین به مردم رشت توهین نکرده بود. 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار