رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حسین خاکزاد – فاصله بین ابله خواندن منتقدان تا توهین به خبرنگاران چندان طولانی نبود. شهرداری که مخالفانش را ابله خوانده بود، در نشست خبری اش با خبرنگاران نه تنها با ۴۰ دقیقه تاخیر حاضر شد بلکه آن ها را زودتر از پایان وقت معمول جلسه به بیرون راهنمایی کرد تا دوستش (الیاس حضرتی که […]

حسین خاکزاد – فاصله بین ابله خواندن منتقدان تا توهین به خبرنگاران چندان طولانی نبود. شهرداری که مخالفانش را ابله خوانده بود، در نشست خبری اش با خبرنگاران نه تنها با ۴۰ دقیقه تاخیر حاضر شد بلکه آن ها را زودتر از پایان وقت معمول جلسه به بیرون راهنمایی کرد تا دوستش (الیاس حضرتی که البته آن موقع هنوز ردای نمایندگی تهران را بر تن نداشت) بیش از این پشت در منتظرش نماند. اینکه حضرتی یک نفر بود و خبرنگاران ده نفر، هم اصلا مهم نبود. 

“مردم رشت با وجود شما در مجلس دهم فقط دو نماینده دارند!” این بار نماینده رشت سیبل اظهاراتی بود که پا را از انتقاد هم فراتر گذاشته بود. ثابت قدم رسما به حسنی گفته بود بود و نبودش در مجلس هیچ فرقی به حال مردم رشت ندارد! اگرچه بعدها تحت تاثیر فشار رسانه های اصلاح طلب مجبور به عذرخواهی شد اما کمتر کسی بود که باور کند این عذرخواهی شهردار رشت از سر مصلحت نبوده است!

مردم ما مدت هاست که به برخی از مسئولین به عنوان فرصت طلبانی می نگرند که کرسی مسئولیت را ابزاری برای تضییع حقوق بیت المال می دهند. در مواجه با این مردم “به شورانشینان باج نمی دهم” بهترین و زیباترین جمله ای است که می تواند از یک شهردار، قهرمان بسازد! حالا اینکه اصلا شورانشینان باج خواسته اند یا نه، شما به همه آن ها باج نداده اید یا فقط با مخالفتان چنین برخوردی داشته اید، چرا اسامی باج خواهان را منتشر نمی کنید و … سوالاتی بودند که آن زمان اصلاً به ذهن مردمی که مشعوف از باج ندادن یک مسئول به مسئولان دیگر بوده و تصور می کردند قهرمان واقعی و امانتدار امین بیت المال را پیدا کرده اند، خطور نکرده بود. 

“استفاده از پیاده راه فرهنگی رشت لیاقت می خواهد!” تکبر در برخی اظهارات ثابت قدم موج می زند. این یکی از همان هاست. تکبری که بیش از اینکه حاصل مجاهدت های علمی و فتح قله های موفقیت توسط وی باشد، نتیجه کاسه لیسی مدیران و بعضا رسانه هایی است که برای اندک درآمد بیشتر از او بُتی در برابر منتقدان و مردم ساختند.

مردم رشت شایسته بهترین ها هستند و این را بارها به اثبات رسانده اند. بی تردید ثابت قدم در جایگاهی نیست که بتواند مردم یک شهر را که آوازه فرهنگشان مرزهای کشور را در نوردیده، بی لیاقت خطاب کند. آنانی که روزگاری بومی و رشتی بودن ثابت قدم را چنان افتخاری می دانستند که توگویی از پس مجاهدت های روزافزون به کسب آن نائل آمده، حالا می بایست پاسخگوی این توهین شهردار معزول به تمام مردم رشت باشند. قابل تامل آن که خلیلی (شهردار قبل از ثابت قدم) علیرغم بومی نبودن، هیچگاه این چنین به مردم رشت توهین نکرده بود. 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار