حرف تازه – نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به اینکه گسترش مقوله کتاب و کتابخوانی با شعار ممکن نیست گفت: در دنیای امروز که فضاهای مجازی بخش عمده ای از زندگی روزمره انسان را تحت شعاع قرار داده ، مساله کتاب و کتابخوانی مغفول مانده است. فاطمه شیرزاد در حاشیه مراسم افتتاح […]

حرف تازه – نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به اینکه گسترش مقوله کتاب و کتابخوانی با شعار ممکن نیست گفت: در دنیای امروز که فضاهای مجازی بخش عمده ای از زندگی روزمره انسان را تحت شعاع قرار داده ، مساله کتاب و کتابخوانی مغفول مانده است.
فاطمه شیرزاد در حاشیه مراسم افتتاح بوستان کتاب در خیابان رودباری رشت اظهار کرد: این بوستان در محدوده شهرداری منطقه ۴ رشت احداث شده و علاوه بر نقاشی های دیواری سه بعدی در کف و فضاها، از دیگر امکانات نیز برخوردار است.
وی با بیان اینکه سرانه مطالعه در رشت با استانداردها فاصله دارد تصریح کرد: باید در این مباحث واقعیت ها را مطرح کرد و با تلاش و ایجاد زیر ساخت های مناسب در راستای توسعه وهمگانی کردن امر کتابخوانی گام برداشت .
شیرزاد به نقش مسئولان فرهنگی در گسترش کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و گفت: بوستان کتاب در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع ایجاد شده و المان های مربوط به کتاب و کتابخوانی در این بوستان نصب شده که امیدواریم مورد توجه و استقبال شهروندان و علاقمندان به این حوزه قرار بگیرد.
وی با تاکید بر اینکه برای گسترش کتابخوانی در جامعه باید به اقدامات مدرن و مطرح دنیا توجه شود افزود: ایجاد انگیزه و زیر ساخت های مناسب و مورد پسند نسل امروزی می تواند موجب تقویت این حوزه شده و باید با تسهیل کردن دسترسی به کتاب در راستای تقویت امر کتابخوانی تلاش شود.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به اینکه کتاب یار مهربان دیروز، امروز و فردای همه است بیان کرد: توجه به کتابخوانی باید از دوران کودکی فرهنگ سازی شود و سهولت بخشیدن دسترسی به کتاب می تواند در این مهم بسیار تاثیرگذار باشد.