رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – دبیر کمیته تعامل شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند اتحاد و همدلی با اعتدالیون هستیم گفت:گزینه اعتدال بالاترین شانس را برای استانداری گیلان دارد. به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، مازیار صیادی دبیرکل مجمع مهندسین گیلان در واکنش به موضع گیری […]

حرف تازه – دبیر کمیته تعامل شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند اتحاد و همدلی با اعتدالیون هستیم گفت:گزینه اعتدال بالاترین شانس را برای استانداری گیلان دارد.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، مازیار صیادی دبیرکل مجمع مهندسین گیلان در واکنش به موضع گیری های اخیر برخی از سران جریان های سیاسی در فرایند جابجایی استاندار گیلان اظهار کرد: عده ای از دوستان فعالان اصلاح طلب را وارد جاده های تنگ و تاریک و دهلیز منقبض سیاسی می کنند.

عضو شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه از درون می سوزیم چرا که دوستان ما نمی خواهند ساختار قدرت را بدانند گفت: تک تک این افراد باید فردا پاسخگو باشند.

صیادی با اشاره به اینکه حقیقت شاید برای مدتی کوتاه دردناک باشد ، اما به یک دروغ تا ابد می ارزد بیان داشت:ب اید متناسب با فضای سیاسی کشور حقیقت را به جوانان و احزاب انتقال دهیم، امروز ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند به اتحاد و همدلی با اعتدالیون هستیم و هرچقدر این اتحاد گسسته شود جناح رادیکال هزاره سوم بار دیگر سر بر می آورند.

عضو  فراکسیون احزاب اصلاح طلب گیلان با اشاره به اینکه جریان اعتدال به این نتیجه رسیده است اگر در چنین بزنگاه حساس نجنبد بازی را باخته است تصریح کرد: لیدر جریان اعتدال سیاستمدار چیره دستی است و این سیاستمدار پر نفوذ ، جوان ۴۰ ساله نیست که بگویم فرصت دارد تا شاکله نظام هارمونی و متراکم حزب خودش را تنظیم کند. پایان چهار سال تقریبا زمان اوج بهره برداری تمام سالهای عمر سیاسی شان است.

صیادی با تاکید بر اینکه گیلان زادگاه، پایگاه سیاسی و معنوی و همچنین برند سیاسی رهبر اعتدال است که هیچگاه این اعتبار دیرینه را با طیف یا گروهی معامله نمی کند اظهار داشت: حقیقت و ماهیت رفتار سیاسیون همین است؛ مگر در عصر اصلاحات اجازه می دادیم که فردی غیر همسو بر کرسی استانداری تکیه بزند؟

رییس پیشین شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گیلان افزود: حزب اعتدال باید در همین چهار سال اسکلت حزب و ارکان مربوط به خودش را نهادینه کند.

صیادی با خطاب قرار دادن برخی از اصلاح طلبان و بیان اینکه نمی دانم تحلیل گران آنها چه کسانی هستند که نمی خواهند بازی قدرت را قبول کنند ادامه داد: اگر اعتدالیون به فرض نتوانستند کاندیدای بومی اعتدال را بر کرسی استانداری بنشانند قطعا گزینه بعدی اصلاح طلبان یا چهره های نیمه اعتدال و اصلاح طلب نخواهد بود.

وی با بیان اینکه ما در شرایط گرگ و میش هستیم و در برزخ اصلاحات به سر می بریم گفت: ما از روی ناچاری یکسری تعاملات درون سیستمی را پذیرفتیم و برخی نمی خواهند این عبارت ساده را هضم کنند.

دبیرکل مجمع مهندسین گیلان گفت: مگر تعدادی از سیاسیون نگین نشین نزد لیدر اعتدال نرفتند و آنگاه با روحیه خندان و ملیح نگفتند که همه گزینه های شما را تایید می کنیم ولی شما تعدادی گزینه های دیگر را اضافه کنید؟! این نشانه خوبی برای درک بسیاری از رخداد های آینده است.

صیادی با بیان اینکه باز تعدادی از اصلاح‌طلبان می گویند ما می‌خواهیم غرق شویم و شما الزاما باید با ما غرق شوید گفت: ما نمی خواهیم از این نمد ها برای خودمان کلاهی بسازیم ولی باید طرف مقابل خود را آنالیز رفتاری کنیم، داده ما به انتظار ستاده نبوده است و هر گز نخواسته ایم به هر قیمت ستانده بستانیم.

دبیر کمیته تعامل شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه ده ها رویکرد قدرت سیاسی را در ادوار گذشته شاهد بودیم و اکثر مواقع بعضا یک سوی منازعات بودیم گفت: نیاز است این بار متفکرانه و عالمانه رفتار کنیم تا وارد چرخ دنده های قدرت نشویم تا ما و کلیه آرمان هایمان را خرد کند.

صیادی با تاکید بر اینکه اصلاحات پروسه است و یک پروژه نیست افزود: در روند پروسه باید هوشمندی لازم را همراه با تعامل داشته باشیم.

عضو فراکسیون احزاب اصلاح طلب گیلان با تصریح بر اینکه حسب اطلاعات واصله از معتبر ترین منبع و با توجه به فرایند موجود گزینه اعتدال بالاترین شانس را برای سکانداری استانداری گیلان دارد گفت:توافقات پیش آمده حکایت از قطعیت امر دارد.

صیادی با اشاره به اینکه فراکسیون احزاب اصلاح طلب گیلان گزینه های اصلاح طلبان اعم از سیداحمد حسینی، هادی حق شناس، قاسم رمضانپور، عبدالغفار شجاع و کیوان محمدی را بطور مساوی تایید و تبلیغ نموده است گفت: هر آنکه هیات محترم دولت از پنج گزینه مطرح انتخاب نماید مورد قبول فراکسیون احزاب اصلاح طلب خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار