رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October

حرف تازه – دبیر کمیته تعامل شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند اتحاد و همدلی با اعتدالیون هستیم گفت:گزینه اعتدال بالاترین شانس را برای استانداری گیلان دارد. به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، مازیار صیادی دبیرکل مجمع مهندسین گیلان در واکنش به موضع گیری […]

حرف تازه – دبیر کمیته تعامل شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند اتحاد و همدلی با اعتدالیون هستیم گفت:گزینه اعتدال بالاترین شانس را برای استانداری گیلان دارد.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایلنا، مازیار صیادی دبیرکل مجمع مهندسین گیلان در واکنش به موضع گیری های اخیر برخی از سران جریان های سیاسی در فرایند جابجایی استاندار گیلان اظهار کرد: عده ای از دوستان فعالان اصلاح طلب را وارد جاده های تنگ و تاریک و دهلیز منقبض سیاسی می کنند.

عضو شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه از درون می سوزیم چرا که دوستان ما نمی خواهند ساختار قدرت را بدانند گفت: تک تک این افراد باید فردا پاسخگو باشند.

صیادی با اشاره به اینکه حقیقت شاید برای مدتی کوتاه دردناک باشد ، اما به یک دروغ تا ابد می ارزد بیان داشت:ب اید متناسب با فضای سیاسی کشور حقیقت را به جوانان و احزاب انتقال دهیم، امروز ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند به اتحاد و همدلی با اعتدالیون هستیم و هرچقدر این اتحاد گسسته شود جناح رادیکال هزاره سوم بار دیگر سر بر می آورند.

عضو  فراکسیون احزاب اصلاح طلب گیلان با اشاره به اینکه جریان اعتدال به این نتیجه رسیده است اگر در چنین بزنگاه حساس نجنبد بازی را باخته است تصریح کرد: لیدر جریان اعتدال سیاستمدار چیره دستی است و این سیاستمدار پر نفوذ ، جوان ۴۰ ساله نیست که بگویم فرصت دارد تا شاکله نظام هارمونی و متراکم حزب خودش را تنظیم کند. پایان چهار سال تقریبا زمان اوج بهره برداری تمام سالهای عمر سیاسی شان است.

صیادی با تاکید بر اینکه گیلان زادگاه، پایگاه سیاسی و معنوی و همچنین برند سیاسی رهبر اعتدال است که هیچگاه این اعتبار دیرینه را با طیف یا گروهی معامله نمی کند اظهار داشت: حقیقت و ماهیت رفتار سیاسیون همین است؛ مگر در عصر اصلاحات اجازه می دادیم که فردی غیر همسو بر کرسی استانداری تکیه بزند؟

رییس پیشین شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گیلان افزود: حزب اعتدال باید در همین چهار سال اسکلت حزب و ارکان مربوط به خودش را نهادینه کند.

صیادی با خطاب قرار دادن برخی از اصلاح طلبان و بیان اینکه نمی دانم تحلیل گران آنها چه کسانی هستند که نمی خواهند بازی قدرت را قبول کنند ادامه داد: اگر اعتدالیون به فرض نتوانستند کاندیدای بومی اعتدال را بر کرسی استانداری بنشانند قطعا گزینه بعدی اصلاح طلبان یا چهره های نیمه اعتدال و اصلاح طلب نخواهد بود.

وی با بیان اینکه ما در شرایط گرگ و میش هستیم و در برزخ اصلاحات به سر می بریم گفت: ما از روی ناچاری یکسری تعاملات درون سیستمی را پذیرفتیم و برخی نمی خواهند این عبارت ساده را هضم کنند.

دبیرکل مجمع مهندسین گیلان گفت: مگر تعدادی از سیاسیون نگین نشین نزد لیدر اعتدال نرفتند و آنگاه با روحیه خندان و ملیح نگفتند که همه گزینه های شما را تایید می کنیم ولی شما تعدادی گزینه های دیگر را اضافه کنید؟! این نشانه خوبی برای درک بسیاری از رخداد های آینده است.

صیادی با بیان اینکه باز تعدادی از اصلاح‌طلبان می گویند ما می‌خواهیم غرق شویم و شما الزاما باید با ما غرق شوید گفت: ما نمی خواهیم از این نمد ها برای خودمان کلاهی بسازیم ولی باید طرف مقابل خود را آنالیز رفتاری کنیم، داده ما به انتظار ستاده نبوده است و هر گز نخواسته ایم به هر قیمت ستانده بستانیم.

دبیر کمیته تعامل شورای عالی اصلاح طلبان گیلان با بیان اینکه ده ها رویکرد قدرت سیاسی را در ادوار گذشته شاهد بودیم و اکثر مواقع بعضا یک سوی منازعات بودیم گفت: نیاز است این بار متفکرانه و عالمانه رفتار کنیم تا وارد چرخ دنده های قدرت نشویم تا ما و کلیه آرمان هایمان را خرد کند.

صیادی با تاکید بر اینکه اصلاحات پروسه است و یک پروژه نیست افزود: در روند پروسه باید هوشمندی لازم را همراه با تعامل داشته باشیم.

عضو فراکسیون احزاب اصلاح طلب گیلان با تصریح بر اینکه حسب اطلاعات واصله از معتبر ترین منبع و با توجه به فرایند موجود گزینه اعتدال بالاترین شانس را برای سکانداری استانداری گیلان دارد گفت:توافقات پیش آمده حکایت از قطعیت امر دارد.

صیادی با اشاره به اینکه فراکسیون احزاب اصلاح طلب گیلان گزینه های اصلاح طلبان اعم از سیداحمد حسینی، هادی حق شناس، قاسم رمضانپور، عبدالغفار شجاع و کیوان محمدی را بطور مساوی تایید و تبلیغ نموده است گفت: هر آنکه هیات محترم دولت از پنج گزینه مطرح انتخاب نماید مورد قبول فراکسیون احزاب اصلاح طلب خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار