تی تی خبر (حرف تازه) : حدود چهار ماه قبل از انتخابات هفتم اسفند ۹۴ ، جهت هماهنگی و مدیریت جبهه اصلاحات گیلان در انتخابات مجلس شورای اسلامی ، شورای اصلاح طلبان استان گیلان تاسیس شد. اعضای این شورا متشکل بود از ترکیبی از اعضای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب و شورای مشورتی اصلاح طلبان استان […]

تی تی خبر (حرف تازه) : حدود چهار ماه قبل از انتخابات هفتم اسفند ۹۴ ، جهت هماهنگی و مدیریت جبهه اصلاحات گیلان در انتخابات مجلس شورای اسلامی ، شورای اصلاح طلبان استان گیلان تاسیس شد.

اعضای این شورا متشکل بود از ترکیبی از اعضای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب و شورای مشورتی اصلاح طلبان استان گیلان ، شورای اصلاح طلبان گیلان چند ماه قبل از انتخابات با مدیریت دکتر رمضانپور نرگسی شروع به کار نمود.

اعضای هیات رییسه ی این شورا بدین شرح بودند:دکتر احمد رمضانپورنرگسی : رییس . مهندس محسن باقری : نائب رئیس . مهندس محمد زالفی : دبیر  و  سیداحمد حسینی مسئول شهرستان ها .احمد یوسفی ،هرمز ربانی و رضا ریماز نیز سایر اعضای هیات رییسه شورای اصلاح طلبان بودند

از آنجایی که این شورا صرفا جهت فعالیت در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ تاسیس شد، (که انصافا در این ایام ماموریت خود را به بهترین شکل ممکن انجام داد) و اکنون دیگر ، ایام انتخابات به سر آمده و  شورا فعالیت خود را با پیروزی در انتخابات به اتمام رسانده است. عصر روز چهارشنبه به دعوت دکتر رمضانپور نرگسی ریاست شورا، اعضاء در آخرین جلسه شورای اصلاح طلبان گیلان شرکت کردند.

در این جلسه دکتر رمضانپور، ضمن تشکر از زحمات اعضای این شورا انحلال شورای اصلاح طلبان گیلان را اعلام نمود.

رییس شورای اصلاح طلبان استان گیلان طی سخنانی اظهار داشت:خوشبختانه در این مدت تمامی اعضای این شورا با زحمات شبانه روزی خود کار را پیش بردند، بر روی برخی از دوستان فشار بیشتری بود ولی انصافا ذهمه زحمت کشیدند و ما امروز مزد این زحمات را با پیروزی در انتخابات گرفتیم.

وی افزود:الحمدالله ۶ نفر از  ۱۳ نفر ما با لیست امید راهی بهارستان شدند.یک نفر نیز از صومعه سرا با لیست اعتدال و توسعه به مجلس راه یافت.آقای داداشی نیز به وسیله آقای دلق پوش اعلام کردند که ما طرف شماییم و شما اصلا ما را جزو لیست امید بدانید.این در شرایطی بود که رقبا لیست ده نفره ای را بسته و امیدوار بودند که ۱۰ نفر از ۱۳ نفر را ،  آن ها راهی مجلس کنند.و شماها (خطاب به اعضای شورا) با دست خالی واقعا بازی آنان را بهم زدید.به قول یکی از دوستان شما با یک تیم محلی غیر فنی ، یک تیم لیگ برتری را شکست دادید.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که ما با کسانی رقابت کردیم که پول،زور،پشتیبانی و حمایت های آنچنانی داشتند.عنوان داشت: ما با دست خالی با این ها مبارزه کردیم.مخصوصا در دور دوم با بداخلاقی هایی نیز مواجه شدیم.در فضای مجازی به کاندید لیست امید تهمت های ناپسندی زدند.سپس اعلام کردند که ایشان از لیست امید خارج شدند و …  حال چگونه باید این فضا را مدیریت نمود.این مسایل به اضافه مسائل دیگری که پیش آوردند باعث شد تا ما در دور دوم انتخابات ، دوم شویم.در صورتی که ما رای اول را داشتیم. اصلا بنا نبود که ما سلبی برخورد کنیم،بنای ما بر این بود که ایجابی برخورد کنیم ، بنای ما این بود که رای پاک بگیریم.

وی تاکید کرد: من با بررسی های همه جانبه ای که با دوستان مورد وثوق و اعتماد خود انجام دادم و با آن شرایط مالی که خود شاهدش بودم به یقین می توانم بگویم که پاک ترین آرا را لیست امید داشت.نه برای مهندس جعفرزاده و نه برای دکتر حسنی ، رای خرید و فروش نشد.خوب ما در این شرایط نابرابر با تمام بی اخلاقی هایی که شد توانستیم این راه را برویم و نهایتا ۷ نفر از لیست ما رای بیاورد ، یک نفر هم که اعلام استقلال کرده به سمت ما، میشود ۸ نفر ، هشت به پنج پیروز میدان بودیم ، که به نظر من معادله ی بسیار خوبی است.

دکتر رمضانپور نرگسی در ادامه سخنان خود تشریح کرد:خواهران و برادران عزیز ، با بزرگواری ای که شما کردید ما ماموریتمان تمام شد.در اینجا از شورای هماهنگی باید تشکر کنیم که دوستان هیات رییسه را لایق این کار دانستید که به نیابت از شما بنشینند و این کار طاقت فرسا را انجام دهند. ما این کار را به کمک هم انجام دادیم. ضمنا جوانان خوب ما نیز زحمات زیادی کشیدند.

نماینده دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی گفت : کارها به راحتی انجام نپذیرفت.زحمات زیادی کشیده شد.موانع بیشماری از پیش رو برداشته شد.دعوت سخنرانان از مرکز و برگزاری سخنرانی ها بسیار مشکل بود. که در اینجا جا دارد از آقای استاندار و کلا از تک تک اعضای شورای تامین استان تشکر و قدردانی نمایم که کمال همکاری و مساعدت را با ما داشتند.اما بدانید که کار ما باز هم نیمه تمام است.ما انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را در سال ۹۶ داریم.تکلیف انتخابات ریاست جمهوری که تقریبا مشخص است ولی انتخابات شورا برای ما خیلی مهم است و باید از الان برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: جادارد من بار دیگر تشکر ویژه کنم هم از دوستانی که به ما اعتماد کردند ، هم از دوستانی که با ما همراهی کردند ، مخصوصا جوانان ما که ما را تنها نگذاشتند.از حسن نظر همه عزیزان تقدیر و تشکر می کنم.

گیلانا