رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March

 حرف تازه – شهردار منتخب رشت به مناسبت آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:  آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس سه مناسبتی هستند که امسال با هم مقارن شده اند. روز بازگشایی مدارس که سنبل آموزش و پرورش فرزندان این مرزو بوم […]

 حرف تازه – شهردار منتخب رشت به مناسبت آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است: 
آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس سه مناسبتی هستند که امسال با هم مقارن شده اند.
روز بازگشایی مدارس که سنبل آموزش و پرورش فرزندان این مرزو بوم است در کنار هفته دفاع مقدس و روز عاشورا از ارزشمندترین مناسبت های ایران اسلامى است  که برای مردم ما از جایگاه ویژه برخوردار بوده و حاوی پیام های خاصی هستند.

جبهه هایی که از لحاظ زمانی دور اما از لحاظ محتوا نزدیک به هم هستند. صبر و استقامت امام حسین(ع) و یارانش در روز عاشورا درس آزادگی را به جهانیان آموخت و رزمندگان کشور عزیزمان ایران سال ها بعد این استقامت را بار دیگر با تاسی از امام حسین (ع) به نمایش گذاشتند.

همانطور که امام حسین (ع) در ماه محرم در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کرد رزمندگان اسلام و مدافعان حرم نیز در مقابل تعرض دشمنان ایستادگی کردند و تسلیم نشدند. آنها با الگو پذیری از سیدالشهدا از جان و مال خود در دفاع از ناموس و خاک خود گذشتند تا امنیت امروز ایران اسلامی را  به یادگار بگذارند.

این روزها بهترین فرصت است تا با گرامیداشت یاد شهدای اسلام از این دریای بیکران معرفت و فداکاری درس بگیریم و این معرفت را در تمام عرصه ها به نسل های آینده انتقال دهیم.

بر ماست که با پاسداشت این روزها در حفظ و انتقال فرهنگ حماسی و عاشورایی بکوشیم و از این ظرفیت برای فرهنگسازی و در آوردگاه آموزش و پرورش فرزاندانمان نهایت بهره را ببریم.

خوشبختانه ظرف یکماه گذشته ، پس از حسن اعتماد شهروندان با فرهنگ رشت و اعضاء محترم شورا به اینجانب ،  با همکاری مدیران مرتبط و دلسوز از خانواده شهردارى و مسوولین محترم استانی  و  حمایت اعضای محترم  شورای اسلامی شهر رشت ؛ فارغ از تمام ناملایمات موجود وعلیرغم میزان بدهکاری هاظرفیت های خوبی برای تامین مالی پروژه هاى جدید و همچنین بستر مناسبى براى ورود سرمایه گذاران بخش خصوصى شناسایی شده است و انشاالله در ادامه مسیر با حمایت دولت محترم براى پروژه هاى ملى و و فراملى خاصه  استان گیلان و کلان  شهر رشت  با اتکا به خداوند متعال و بهره بردارى از خرد جمعى و  مشارکت شهروندان عزیزم ،  با گامهایی پر اقتدار و محکم که شایسته این اعتماد باشد  ادامه این مسیر را  با هم خواهیم پیمود .

امیدوارم ماه محرم و عنایت سالار و سرور شهیدان ما را در مسیر خدمت صادقانه یاری کند تا شرمنده شهروندان گرامی   نشویم.

 

                                                                                                     مسعود نصرتی

                                                                                                 شهردار منتخب رشت

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار