رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
  • جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • کد خبر : 33393
  • مشاهده : 130 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : پیام شهردار منتخب رشت به مناسبت آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس

 حرف تازه – شهردار منتخب رشت به مناسبت آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:  آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس سه مناسبتی هستند که امسال با هم مقارن شده اند. روز بازگشایی مدارس که سنبل آموزش و پرورش فرزندان این مرزو بوم […]

 حرف تازه – شهردار منتخب رشت به مناسبت آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس پیامی صادر کرد. متن پیام بدین شرح است: 
آغاز ماه محرم، هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس سه مناسبتی هستند که امسال با هم مقارن شده اند.
روز بازگشایی مدارس که سنبل آموزش و پرورش فرزندان این مرزو بوم است در کنار هفته دفاع مقدس و روز عاشورا از ارزشمندترین مناسبت های ایران اسلامى است  که برای مردم ما از جایگاه ویژه برخوردار بوده و حاوی پیام های خاصی هستند.

جبهه هایی که از لحاظ زمانی دور اما از لحاظ محتوا نزدیک به هم هستند. صبر و استقامت امام حسین(ع) و یارانش در روز عاشورا درس آزادگی را به جهانیان آموخت و رزمندگان کشور عزیزمان ایران سال ها بعد این استقامت را بار دیگر با تاسی از امام حسین (ع) به نمایش گذاشتند.

همانطور که امام حسین (ع) در ماه محرم در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کرد رزمندگان اسلام و مدافعان حرم نیز در مقابل تعرض دشمنان ایستادگی کردند و تسلیم نشدند. آنها با الگو پذیری از سیدالشهدا از جان و مال خود در دفاع از ناموس و خاک خود گذشتند تا امنیت امروز ایران اسلامی را  به یادگار بگذارند.

این روزها بهترین فرصت است تا با گرامیداشت یاد شهدای اسلام از این دریای بیکران معرفت و فداکاری درس بگیریم و این معرفت را در تمام عرصه ها به نسل های آینده انتقال دهیم.

بر ماست که با پاسداشت این روزها در حفظ و انتقال فرهنگ حماسی و عاشورایی بکوشیم و از این ظرفیت برای فرهنگسازی و در آوردگاه آموزش و پرورش فرزاندانمان نهایت بهره را ببریم.

خوشبختانه ظرف یکماه گذشته ، پس از حسن اعتماد شهروندان با فرهنگ رشت و اعضاء محترم شورا به اینجانب ،  با همکاری مدیران مرتبط و دلسوز از خانواده شهردارى و مسوولین محترم استانی  و  حمایت اعضای محترم  شورای اسلامی شهر رشت ؛ فارغ از تمام ناملایمات موجود وعلیرغم میزان بدهکاری هاظرفیت های خوبی برای تامین مالی پروژه هاى جدید و همچنین بستر مناسبى براى ورود سرمایه گذاران بخش خصوصى شناسایی شده است و انشاالله در ادامه مسیر با حمایت دولت محترم براى پروژه هاى ملى و و فراملى خاصه  استان گیلان و کلان  شهر رشت  با اتکا به خداوند متعال و بهره بردارى از خرد جمعى و  مشارکت شهروندان عزیزم ،  با گامهایی پر اقتدار و محکم که شایسته این اعتماد باشد  ادامه این مسیر را  با هم خواهیم پیمود .

امیدوارم ماه محرم و عنایت سالار و سرور شهیدان ما را در مسیر خدمت صادقانه یاری کند تا شرمنده شهروندان گرامی   نشویم.

 

                                                                                                     مسعود نصرتی

                                                                                                 شهردار منتخب رشت

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار