7 شهریور سال قبل بود که محمد دانش شکیب به عنوان شهردار جدید آستانه اشرفیه انتخاب شد اما با گذشت نزدیک به 10 ماه هنوز فرد جایگزین او در این معاونت آغاز به کار نکرده است.

اختصاصی حرف تازه – ۷ شهریور سال قبل بود که محمد دانش شکیب به عنوان شهردار جدید آستانه اشرفیه انتخاب شد اما با گذشت نزدیک به ۱۰ ماه هنوز فرد جایگزین او در این معاونت آغاز به کار نکرده است.

چند روز پس از انتخاب دانش شکیب به عنوان شهردار آستانه اشرفیه، داوود نوری هریس در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۷ به عنوان سرپرست معاونت خدمات شهری منطقه ۴ منصوب شد و دانش شکیب نیز در تاریخ ۱۳ مهر ۹۷ به عنوان شهردار آستانه اشرفیه معارفه شد و به طور رسمی از شهرداری رشت خداحافظی کرد.

حالا با گذشت نزدیک به ۱۰ ماه و با وجود حساسیت ها و ضرورتهای حضور معاون خدمات شهری در منطقه ۴، هنوز داوود نوری به عنوان سرپرست معاونت خدمات شهری این منطقه آغاز به کار نکرده است. 

شنیده های غیررسمی حاکی از آن است برخی اعضای شورای شهر مخالف حضور داوود نوری در این مسئولیت بوده اند و فرد دیگری را برای این حوزه در نظر داشته اند. از سوی دیگر گفته می شود شهردار منطقه نیز موافق این انتصاب نبوده است و همه این مسائل سبب گردیده تا حدود ۱۰ ماه یکی از جایگاه های استراتژیک در حوزه خدمات شهری شهرداری رشت بدون مسئول بماند! این در حالی است که منطقه ۴ یکی از مناطق حاشیه ای رشت به شمار می رود و با مشکلات بسیاری به دلیل عدم حضور معاون خدمات شهری مواجه شده است. 

با توجه به سوابق فراوان داوود نوری در حوزه های مختلف شهرداری باید گفت حتی در نظر داشتن گزینه ای باتجربه بیشتر نیز نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای ۱۰ ماه بلاتکلیفی این حوزه و ممانعت از حضور سرپرست معاونت خدمات شهری در منطقه ۴ باشد. بنابراین احساس می شود مسائل پشت پرده دیگری از جمله همان لج و لجبازی های معروف و مداخله جویی برخی افراد در این امر دخیل بوده است.

به نظر می رسد طی روزهای آینده ناصر حاج محمدی، شهردار رشت، با فرصت سنجی مناسب و در راستای اثبات سخنان خود، زمینه آغاز به کار داوود نوری را فراهم نماید و اجازه دخالت در امور شهرداری را به احدی ندهد…