رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
بازگشت به عقب به سبک نصرتی؛

پای کلنگ ها به رشت باز شد

حرف تازه – در شرایطی که طی چند سال گذشته تلاش بسیاری برای حرکت رو به جلوی رشت در مسیر توسعه انجام شد حالا با حضور مسعود نصرتی شهردار جدید رشت، شاهد درجا زدن و توقف محسوس پروژه های عمرانی و حتی در مواردی بازگشت به عقب هستیم.  نصرتی پیش از حضور در رشت کارنامه جالب […]

حرف تازه – در شرایطی که طی چند سال گذشته تلاش بسیاری برای حرکت رو به جلوی رشت در مسیر توسعه انجام شد حالا با حضور مسعود نصرتی شهردار جدید رشت، شاهد درجا زدن و توقف محسوس پروژه های عمرانی و حتی در مواردی بازگشت به عقب هستیم. 

نصرتی پیش از حضور در رشت کارنامه جالب توجهی داشت اما حضور او در رشت عملا با اتفاق خاصی برای این شهر همراه نشد. به جز پرداخت بخشی از بدهی های رشت، که البته پرداخت ماهانه حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان در مجموع نقدی و غیر نقدی برای شهری که بودجه هزار میلیاردی پیش بینی می کند اتفاق ویژه ای به شمار نمی رود، موفقیت چشمگیر دیگری در این مدت نداشته است. حتی هنوز هم زیرمجموعه هایی از شهرداری رشت با مشکل حقوق معوقه مواجهند و انتقادات فراوانی از نحوه پرداخت پاداش به کارکنان به گوش می رسد.

شاید بارزترین ویژگی دوران حضور نصرتی در رشت، رکود محض پروژه های عمرانی است که عملا این شهر را به دوران رکود چندین سال قبل بازگردانده است. اتفاقی که با انتقاد و مکاتبه سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز همراه شد. حالا نصرتی در جدیدترین ابتکار خود، پس از افزایش انتقادات پای کلنگ را مجددا به رشت باز کرد تا اگر هیچ دستاورد عظیمی در این ۸ ماه به یادگار نگذاشته است حداقل راه ورود کلنگ ها را به رشت هموار کرده باشد و در بازگشت به عقب با برخی از شهرداران سابق به رقابت بپردازد! 

کلنگ زنی روش برخی از مدیران دهه هفتادی ایران بود که امروزه به تاریخ سپرده شده است و در حال حاضر نه مردم پذیرای وعده های مدیران در هنگام کلنگ زنی هستند و نه مدیران به دنبال این روش منسوخ می روند. شاید دلیل آن هم عدم تحقق وعده های بخش قابل توجهی از مدیرانی بود که در آن سالها به کلنگ زنی پرداختند و به اعتماد مردم آسیب زدند. حالا مشخص نیست چه شخص و چه مشاوره ای سبب شده تا شهردار رشت در واکنش به انتقادات با بازگشت به عقب عجیب، این روش منسوخ را در دستور کار قرار دهد!

تلاش شهرداری رشت در روزهای اخیر برای برگزاری مراسم افتتاحیه، با واکنش سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز همراه شد و فاطمه شیرزاد طی گفتگویی اعلام کرد: اخیرا در اقدامی تامل برانگیز شاهد برگزاری افتتاحیه برای برخی از پروژه های شهرداری رشت هستیم که در گذشته به بهره برداری رسیده و در حال حاضر به طور فاز بندی مراحل تکمیلی آنها در حال انجام است. وی در ادامه به برخی وعده های محقق نشده شهردار نیز اشاره کرد.

محمدحسن علیپور نیز نسبت به وضعیت فعلی شهرداری رشت انتقادات متعددی را بیان کرده است و به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی که انتقاد اعضای شورا را نیز به همراه داشته است، مسعود نصرتی باید برای ادامه مسیر تغییرات جدی را در دستور کار قرار دهد و شهر را از حالت رکود و بازگشت به عقب خارج کند. شهردار رشت باید بداند مردم فرهیخته رشت فریب کلنگ های روبان زده را نخواهند خورد و منتظر اقدامی عملیاتی و رونق پروژه های عمرانی در این شهر هستند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار