رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – آری آقای شهردار وقت آن رسیده که بابت این همه اتفاقات بد و عملکرد ضعیفی که از خود بجای گذاشتید از مردم رشت عذرخواهی کنید. در آستانه یکسالگی فعالیت دوره پنجم شورای شهر رشت بررسی‌ها نشان میدهد که شهردار منتخب شورا نتوانسته انتظارات مردم و حتی خود شورانشینان را برآورده کند. مسعود […]

حرف تازه – آری آقای شهردار وقت آن رسیده که بابت این همه اتفاقات بد و عملکرد ضعیفی که از خود بجای گذاشتید از مردم رشت عذرخواهی کنید.

در آستانه یکسالگی فعالیت دوره پنجم شورای شهر رشت بررسی‌ها نشان میدهد که شهردار منتخب شورا نتوانسته انتظارات مردم و حتی خود شورانشینان را برآورده کند.

مسعود نصرتی قزوینی‌نژاد که سالها سابقه مدیریت شهری را در کارنامه خود داشت سال گذشته با رای تمام اعضای شورای پنجم رشت کار خود را در شهرداری آغاز کرد اما هرچه که گذشت شهروندان رشتی حتی سایه یک شهردار قوی، با تجربه و به قول برخی اعضای شورا کاربلد و دارای عناوین بین المللی را در رشت مشاهده نکرده بطوریکه تمام اظهارات و تعاریف اعضای شورا درباره شهردار منتخبشان تنها در حد همان حرف باقی بماند و مشکلات رشت بیش از گذشته عیان شود.

انتصابات خارج از چارت مصوب و زن و شوهری شهردار رشت یکی از موضوعاتی بود که در همان ماه‌های ابتدایی حضور نصرتی مورد انتقاد واقع شد و در سایه مدیریت ناکارآمد او کار به جایی رسید که اخیرا همان معاون غیربومی، بی‌تجربه و ناتوان آقای شهردار که مشخص نیست چگونه یک‌ شبه ردای مدیریتی برتن کرده، رشت را با آن سابقه مدنیت ده‌کوره بخواند و در سایه سکوت شهردار رشت به شهر و شهروندانش هتاکی کند!

همچنین عقد قراردادهای میلیونی برخی مشاورین شهرداری رشت در کنار انتصابهای غیرقانونی موضوعی است که نیازمند شفاف‌سازی و همچنین ورود نهادهای نظارتی است.

اما ناکارآمدی شهردار رشت سر دراز دارد و پرداخت پاداش میلیونی به مدیران و بذل و بخشش از بیت المال آنهم در صورتی که هیچ پروژه عمرانی در رشت آغاز نشده است از دیگر اقدامات غیرقابل قبول نصرتی بوده است. این پاداش‌های میلیونی درحالی به مدیران ارشد شهرداری پرداخت شده که از یک‌سو کارکنان شهرداری پاداش ۶ ماهه خود را دریافت نکرده اند و در پرداخت حقوق کارگران نیز همچنان تاخیر وجود دارد. از سوی دیگر در اقدامی تامل برانگیز شاهد افتتاح مجدد پروژه‌هایی هستیم که درگذشته به بهره‌برداری رسیده بودند و این امر نیز خود بیانگر ناکارآمدی شهرداری رشت در زمان حضور نصرتی است.

از بی‌برنامگی شهردار در حوزه پسماند و تفکیک زباله، ایرانگردی شهردار رشت، تحقق ۴۰ درصدی بودجه، پرداخت مالی چندصد میلیونی و بی‌ضابطه به کانالهای تلگرامی و سایت‌های غیرمجاز که بگذریم، نیک که بنگریم به این نکته می‌رسیم که اتفاق اخیر رخ داده در شهر رشت و تخریب نمای ساختمان شهرداری نیز ریشه در ضعف عملکرد شهرداری رشت دارد.

در ایام شادی و عزا انتظار می‌رود که شهرداری رشت نسبت به زیباسازی محیط یا سیاهپوش کردن شهر اقدام کند و طی سالهای گذشته نیز همواره رسم بر این بوده است. نوروز سال جاری و زیباسازی شهر رشت را به خاطر بیاورید. برپایی نمایشگاه به بدترین شکل ممکن و بی‌سلیقگی غیرقابل وصف در زیباسازی پیاده راه فرهنگی شهر رشت سبب شد که صدای اعتراض همگان بلند شود. حالا در دومین گام و فصل عزا نیز صدای اعتراض برخی نسبت به عدم توجه شهرداری رشت بلند شد و در این بین نیز متاسفانه برخی آتش به اختیاری به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز را با بی‌قانونی و مدیون کردن جریان مومن و انقلابی اشتباه گرفتند و با شعار نویسی بر روی ساختمان تاریخی و ثبت ملی شده شهرداری رشت دست به کاری بزنند که هیچ عقل سلیمی نمی‌تواند آن را تائید کند.

درحالی همه درحال محکوم کردن آن عده قلیل هستند که از روی نادانی چنین کاری را مرتکب شدند، نباید فراموش شود که مقصر اصلی این اتفاق شهردار رشت است که هنوز نسبت به وظایف خود واقف نیست و نمی‌داند چگونه شایسته عمل کند و مدام باید به او وظایفش را گوشزد نمود! آری آقای شهردار وقت آن رسیده که بابت این همه اتفاقات بد و عملکرد ضعیفی که از خود بجای گذاشتید از مردم رشت عذرخواهی کنید.

دیارمیرزا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار