باید از مسئولین علوم پزشکی گیلان خواست تا ضمن پاسخگویی در خصوص اینکه کدام بیمار خارجی حاضر است پای به بیمارستان‌های رشت بگذارد از مردم استان گیلان و مراجعین به بیمارستان‌های شهر رشت بابت اتفاقات رخ‌داده و عدم وجود زیرساخت‌های لازم عذرخواهی نماید.

حرف تازه – شهریورماه سال گذشته بود که دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پرتال اطلاع‌رسانی خود خبر از دریافت گواهی پذیرش بیماران بین‌المللی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط چهار بیمارستان دولتی و چهار بیمارستان خصوصی شهر رشت داده بود. (اینجا را بخوانید) در این میان نام بیمارستان‌هایی چون پورسینا، رازی، حشمت و قائم نیز به چشم می‌خورد که در حدود یک و نیم گذشته هر یک حواشی بسیاری داشته‌اند.

در آخرین حاشیه‌های اخیر این بیمارستان تعرض و دست‌درازی نگهبان بیمارستان خصوصی قائم رشت به یک مراجعه‌کننده خانم در فضای مجازی منتشر شد که حواشی بسیاری را نیز به همراه داشت. اتفاقی که اگر در هر جای دنیا رخ‌داده بود از رئیس بیمارستان و رئیس علوم پزشکی استان تا وزیر بهداشت آن کشور عذرخواهی و استعفا کرده بودند اما در رشت آب از آب تکان نخورده و تنها نگهبان بیمارستان که مدعی بود با دستور مافوق خود وارد درگیری شده است از کار اخراج می‌شود!

تصاویر دیگری اما صبح امروز در فضای مجازی منتشرشده که نشان از وضعیت اسفناک یک بیمار در بیمارستان فوق تخصصی قلب حشمت رشت دارد. به‌گونه‌ای که بیمار فوق در راهرو و بر روی زمین خوابانده شده است. تمامی این حواشی را باید کنار ماجرای خورده شدن جسد یک بیمار در بیمارستان رازی رشت و وضعیت اسفبار بیمارستان پورسینای رشت گذاشت که سؤالات بسیاری را برای شهروندان در خصوص چگونگی اعطای چنین مجوزی به این بیمارستان‌ها ایجاد می‌کند.

حال باید از مسئولین علوم پزشکی گیلان خواست تا ضمن پاسخگویی در خصوص اینکه کدام بیمار خارجی حاضر است پای به بیمارستان‌های رشت بگذارد از مردم استان گیلان و مراجعین به بیمارستان‌های شهر رشت بابت اتفاقات رخ‌داده و عدم وجود زیرساخت‌های لازم عذرخواهی نماید.

  • منبع خبر : رشت۲۰