رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت از همکاری و تلاش های سازمان های خدمات رسان بویژه سازمان های مردم نهاد، پاکبانان و سازمان پسماند شهرداری رشت در پاکسازی معابر در ایام عزاداری دهه محرم تقدیر کرد.

حرف تازه – رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت ضمن آرزوی قبولی عزاداری های سوگواران حسینی و گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس از همکاری و تلاش های سازمان های خدمات رسان بویژه سازمان های مردم نهاد، پاکبانان و سازمان پسماند شهرداری رشت در پاکسازی معابر در ایام عزاداری دهه محرم تقدیر کرد.

فاطمه شیرزاد، با تاکید بر استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه زیست محیطی ابراز کرد: تجربه و تخصص سازمان های مردم نهاد بویژه سمن های فعال در حوزه زیست محیطی جهت ارتقای فرهنگ شهروندی و آموزش در کاهش پسماند و تفکیک زباله از مبدا تاثیر گذار است.

وی همچنین افزود: هرساله در دهه محرم حجم زباله های تولید شده از ظروف یک بار مصرف در دهه محرم افزایش می یابد و متاسفانه شاهدیم برخی از شهروندان در مسیر حرکت دسته های عزداری زباله های خود را در معابر عمومی رها می کنند و این موضوع بویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.

شیرزاد، ضمن تقدیر از موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل ما، ابراز کرد: این سمن در ایام محرم بویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی با همکاری پاکبانان زحمتکش و سازمان پسماند شهرداری رشت در پاکسازی معابر همکاری مطلوبی دارند.

وی همچنین از آتش نشانان شهر رشت بابت آمادگی و حضور موثرشان در مسیر دسته های عزاداری و معابر اصلی تقدیر کرد و افزود: آمادگی و حضور دیگر سازمان های خدمات رسان شهرداری بویژه سازمان پسماند و پاکبانان و خدمات شهری مناطق پنج گانه نیز شایسته تقدیر است.

فاطمه شیرزاد ادامه داد: جا دارد از تلاش های پلیس نیز در راستای ایجاد نظم و انضباط اجتماعی و امنیت دسته جات عزاداری تشکر و تقدیر کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا همچنین، از همکاری و تلاش های شبانه روزی پاکبانان شهرداری نیز بابت افزایش حجم کاری و انجام وظایفشان در پاکسازی معابر تقدیر کرد و افزود: به یاری خدا در اربعین امسال هم تعدادی از پاکبانان و کارگران شهرداری به کربلا اعزام خواهند شد.

رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری در پایان افزود: آموزش در راستای کاهش زباله، تفکیک از مبدا و ارتقای سلامت مردم و بهداشت عمومی شهر و ایجاد درمانگاههای سلامت در شهر و اجرای برنامه های سند راهبردی سازمان پسماند شهرداری از سیاست های اساسی کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت است.