تی تی خبر (حرف تازه) : در حاشیه انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رشت هر کدام از اعضای شورای شهر نیز در این انتخابات به سمت و سویی رفتند. در حاشیه انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رشت هر کدام از اعضای شورای شهر نیز در این انتخابات به سمت و سویی رفتند و در […]

تی تی خبر (حرف تازه)در حاشیه انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رشت هر کدام از اعضای شورای شهر نیز در این انتخابات به سمت و سویی رفتند.

در حاشیه انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رشت هر کدام از اعضای شورای شهر نیز در این انتخابات به سمت و سویی رفتند و در واقع جریان سیاسی خودشان را مشخص تر کردند. هرچند  در جلسات شورا شاهد فراکسیون های نانوشته و اختلافات جدی بین اعضاء  هستیم ولی  در انتخابات به گونه ای شاهد آن بودیم که بعضی از آن ها با یکدیگر در یک مسیر قرار داشتند. در زیر درباره حمایت هرکدام از اعضای شورای شهر از کاندیداهای انتخابات در رشت  نگاهی انداختیم.

محمد علی رفیعی نوده

رئیس شورای شهر رشت در دور اول همچون بیشتر آذری زبانان شاخص مقیم رشت حمایت خود را از جعفرزاده اعلام نمود و  در ستاد مرکزی وی حاضر شد. اما در دور دوم از معدود آذری های مقیم رشت بود که در جمع عظمتی و حامیانش حضور داشت. وی همچنین دیدارهایی نیز با سردار آقازاده داشت. با توجه به ادعای اصلاح طلبی حضور وی در جمع حامیان عظمتی و آقازاده  باعث تعجب فراوان شده بود.

photo_2016-05-02_11-31-34

photo_2016-05-02_12-00-43

مسعود کاظمی

نائب رئیس شورا که البته عضو هیچ کمیسیونی در این شورا نیست و کمتر دیگر در جائی آفتابی می شود در ایام انتخابات نیز بیشتر ترجیح داد خودش را جایی نشان ندهد. وی که در زمان فرمانداری عظمتی توانست رزومه ای کسب کند در این انتخابات حمایت مستقیم و رسانه ای  از عظمتی انجام نداد که دیده بشود. البته از وی در همان زمان ثبت نام کاندیداها عکسی در کنار دیگر اعضای شورا همراه با سردار آقازاده دیده شد.

download

محمود باقری

عضو  جنجالی شورای شهر که زمانی به عنوان یکی از اصلاح طلبان شناخته می شد در ایام انتخابات حمایت کامل خود را  فرمانده خود سردار آقازاده انجام داد و البته در میتینگ های تبلیغاتی کوچکی نژاد هم دیده شد. البته وی بعد از پیروزی جعفرزاده در نطق خود در شورا از وی به عنوان یکی از یادگاران دفاع مقدس تعریف و تمجید کرد و همچنین به استقبال الیاس حضرتی نیز رفت. ولی با این حال حمایت علنی وی در ایام انتخابات از کاندیداهای اصولگرا بود البته حاج محمودباقری در گردهمایی اصلاح طلبان با حضور دکتر عارف نیز حضور داشت که در نوع خود جالب توجه بود.
عارف-گردهمایی-اصلاح-طلبان-رشت-۱۵-۷۴۸x498

photo_2016-05-02_11-19-11

photo_2016-05-02_12-03-21

فرهاد شوقی

وی در همان زمان ثبت نام کاندیداها با همراهی ولی الله عظمتی و سردار آقازاده حمایت خود را از هر دو نفر اعلام کرد و در راستای کمک به آن ها کوشید. از آن جا که هیچ کدام آن ها وارد مجلس نشدند وی را می توان در این انتخابات یک شکست خورده معرفی کرد. بعد از از آن که وی حضوررضا حقجو مدیر حراست شهرداری رشت را زیر سوال برد  و انتقادات شدیدی نسبت به وی انجام داد رضا حقجو ابراز داشت که بی توجهی وی به کاندیدای مورد حمایت او در مراسم روز رشت باعث این انتقاد شده است.

photo_2015-12-23_10-28-57-800x600

photo_2016-05-02_11-30-10

سید رضا موسوی روزان

موسوی روزان در دور اول انتخابات از همان ابتدای ثبت نام کاندیداها با همراهی حجت الاسلام محمدرضا عباسی از وی حمایت کرد که البته کاندیدای مورد نظر او رایی نیاورد. وی در دور دوم در میتینگ تبلیغاتی ولی الله عظمتی حاضر شد و از وی حمایت کرد که این بار نیز نتیجه چندانی در بر نداشت.

photo_2016-05-02_11-17-56


photo_2016-05-02_11-30-41

فرانک پیشگر

در ابتدا زمزمه هایی از حضور وی به عنوان کاندیدای فومن شنیده می شد که البته وی انصراف خود را اعلام کرد. در ایام تبلیغات انتخاباتی وی در ستاد انتخاباتی خلیل بهروزی فر در فومن و ولی الله عظمتی دیده شد که بعد با ارسال بیانیه ای هرگونه حمایت از آن ها را تکذیب کرد و مدعی شد که تنها برای صحبت و دیدار با کاندیداها در این مراسم ها شرکت کرده است. البته در دور دوم نیز بازهم وی در ستاد عظمتی و در حال گفت و گو با وی دیده شد . امری که در مورد دیگر کاندیداها اتفاق نیفتاد.

photo_2016-05-02_11-24-50

رضا رسولی

عضو حزب کارگزاران سازندگی گیلان با توجه به روابط دوستانه با جبار کوچکی نژاد دیدارهایی با وی در ایام انتخابات داشت که تلقی از حمایت از وی دیده می شد. اما وی با ارسال بیانیه ای هرگونه حمایت از کاندیدایی را تکذیب کرد. در روز انتخابات هفتم اسفند عکسی از وی منتشر شد که رسولی را در حال گرفتن ژست به سبک لوگوی لیست امید نشان می داد تا وی به صورت تلویحی حمایت خود را از لیست امید اعلام بدارد. البته در دور دوم از وی حضور کمتری در انتخابات دیده شد ولی شاید وی نیز مایل به انتخاب عظمتی و کوچکی نژاد در مجلس بود.

photo_2016-02-26_20-47-09

فاطمه شیرزاد

در دور اول انتخابات شیرزاد در ستاد مرکزی حجت الاسلام عباسی سخنرانی کرد و حمایت خود را از وی اعلام داشت. در دور دوم نیز وی در جمع حامیان سردار آقازاده حاضر و به نفع وی تبلیغ کرد. به نظر می رسد حضور وی در کنار این دو کاندیدای اصولگرا تاکید شیرزاد بر منش حمایت از اصولگرایان ساده زیست باشد.

photo_2016-05-02_11-18-24

مظفر نیکومنش

وی از جمله معدود افرادی بود که به صورت علنی حمایت خود را از لیست ائتلاف اصولگرایان اعلام کرد و در ستادهای آن ها حاضر شد. حمایت هایی که شاید در سال آینده بدون جواب نباشد. البته وی با عظمتی نیز دیدار داشت که کانال تلگرامی این کاندیدا آن را به منزله حمایت خود اعلام کرده بود.

نیکومنش

امیر حسین علوی

این عضو شورا در دور اول حمایت خود را از کوچکی نژاد اعلام نمود، اما حضور وی در دور دوم در ستاد ولی الله عظمتی شوک بزرگی برای هواداران کوچکی نژاد بود.  علوی همچنین بارها حمایت خود از منوچهر جمالی در رودبار هم اعلام کرد و برای حمایت از وی تا رودبار نیز رفت .

علوی

محمد حسین کارگرنیا

وی نیز به دلیل تمایلات اصولگرایی که در وی دیده می شود حمایت خود را از کاندیدای اصولگرا به خصوص سردار آقازاده نشان داد.

photo_2016-05-02_11-18-39

مجید رجبی

کاندیدای انتخابات در فومن بعد از ردصلاحیت گوشه گیری کرد و کمتر در میتینگ های تبلیغاتی دیده شد. وی که مدتی است در خط منتقدان شهردار رشت قرار دارد در ایام انتخابات  از عظمتی حمایت کرد. وی در جلسه شورای شهر از عدم حضور عظمتی در لیست ائتلاف اصولگرایان انتقاد کرد و همان را باعث پیروزی حسنی دانست.

photo_2015-12-26_10-04-25-800x600

اسماعیل حاجی پور

از آن جا که رئیس شورای شهرستان رشت در هیات اجرائی انتخابات حضور داشت از هیچ کدام از کاندیداها حمایت نکرد تا شائبه حمایت از کاندیدا به وی داده نشود. البته همه می دانند که حاجی پور از معدود اصلاح طلبان شناسنامه دار در شورای شهر است.

حاجی-پور

منوچهر جمالی

پیروز اصلی انتخابات مجلس در بین اعضای شورا دکتر جمالی بود که پارسال با فرشی که رضا جمشیدی برای وی پهن کرد وارد شورا شد و حال نماینده مجلس در رودبار شده است. وی در شورا کمتر دیده می شد، اما حمایت اکثر اعضای شورای شهر از خود را بدست آورد. وی به زودی باید جای خود را به حجت جذب بدهد.

photo_2016-05-02_11-33-58

حال که در انتها نامی از رضا جمشیدی نیز آوردیم یادی کنیم از وی که بعد از ردصلاحیت در انتخابات در صدد مخالفت با جعفرزاده بیرون آمد و به نام اصلاح طلبان بیانیه ای از وی در مورد عدم حضور جعفرزاده در لیست اصلاح طلبان منتشر شد که با مخالفت گسترده اصلاح طلبان مواجه شد.

گفتنی است در بین اعضای سابق شورای شهر می توان به حمایت محمد حسن عاقل منش(شورای دوم و سوم) از کوچکی نژاد، رضا خاکسار(شورای سوم) از ولی الله عظمتی ، فیاض زاهد(شورای اول) و سروش اکبرزاده (شورای اول و دوم) از حسنی، محمد محمودیان از حسنی و کوچکی نژاد اشاره کرد. همچنین حجت الاسلام محمد حسن خواه (شورای دوم و سوم) نیز در انتخابات کاندیدا شد که با بیش از ده هزار رای  موفق به حضور در مجلس نشد. هادی رمضانی(شورای سوم) نیز توسط هیات نظارت بر انتخابات استان رد صلاحیت شد.
شعاع مشرق

لازم به ذکر است بخش مربوط به حاج محمود باقری و حضور ایشان در گردهمایی اصلاح طلبان با حضور دکتر عارف توسط تی تی خبر (حرف تازه) اضافه شده و در منبع اصلی خبر اشاره نشده است.