رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June
کواکبیان در مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال هاشمی در رشت عنوان کرد؛

هاشمی بزرگتر از امیرکبیر و مظلوم تر از بهشتی/ شروع فتنه با آمدن احمدی نژاد بود

حرف تازه – مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با سخنرانی مصطفی کواکبیان در رشت برگزار شد. مریم صابری – مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیر کل حزب مردمسالاری عصر امروز چهارشنبه ۲۰ دی در سالن انصاری مجتمع خاتم الانبیا حضور داشت. حضور او به دلیل مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال آیت […]

حرف تازه – مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با سخنرانی مصطفی کواکبیان در رشت برگزار شد.

مریم صابری – مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران و دبیر کل حزب مردمسالاری عصر امروز چهارشنبه ۲۰ دی در سالن انصاری مجتمع خاتم الانبیا حضور داشت. حضور او به دلیل مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به میزبانی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و حزب مردم سالاری شعبه گیلان بود او در این مراسم با همان شور همیشگی خود در مورد آیت الله هاشمی و همچنین حوادث اخیر کشور به صحبت پرداخت.

در  مراسم بزرگداشت اولین سالگرد هاشمی در گیلان جمعی از مردم و مدیران دولتی و فعالان سیاسی استان حضور داشتند.  محمد صادق حسنی نماینده مردم رشت در مجلس٬ محمد احمدی‌پور معاون سیاسی امنیتی استاندار٬محمد احمدی فرماندار رشت٬ فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ٬حسنی‌پور فرماندار رضوانشهر٬ یونس محمودی فرناندار املش٬ وارسته سرپرست فرمانداری رودسر٬ مسعود نصرتی شهردار رشت از جمله مدیران حاضر در این مراسم بودند.

هاشمی بزرگتر از امیرکبیر و مظلوم تر از بهشتی

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس و دبیرکل حزب مردمسالاری  در ابتدای صحبت های خود به  تاثر خود  از ارتحال هاشمی اشاره کرد و گفت: هنوز ارتحال او را باور نمی‌کنند.

او سپس اهمیت وجود تحزب در نگاه هاشمی اشاره کرد و گفت: ۲۰ روز قبل از روز اتحالبا آیت الله هاشمی دیپار داشتیم و ایشان در آن جلسه اعتقاد داشتند که تمام مسائل  کشور باید براساس حزب بچرخد. به خاطر من از روحانی حمایت کنید و بعد بررسی کنیم ببینیم که چزا وضعیت حزب در کشور اینگونه است.

کواکبیان سپس به مظلومیت آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: تهمت‌ها و زخم زبان‌ها قبل از پیروزی انقلاب برای ایشان وجود داشت با وجود وضیت اقتصای ایشان اینطور نشان دادند که اوبه دنبال سو استفاده از انقلاب است.  او افزود: هاشمی ذره‌ای از امکانات نظام را برای خودش و فرزندانش برنداشته بود.

کواکبیان با اشاره به مقایسه هاشمی با امیرکبیر و بهشتی گفت: هاشمی بزرگ‌تر از امیرکبیر و مظلوم‌تر بهشتی بود. او با بیان اینکه جوانان شناخت کمی از هاشمی دارند گفت: نباید فقط تمثیل شماتیک واری از او برای جوانان ارائه شود.

دبیر کل حزب مردمسالاری با اشاره به اتفاقات مجلس ششم گفت: او حتی از اصلاح طلبان زخم دید و در انتخابات مجلس کاری کردیم که او در رده سی‌ام جای گرفت. ‌

او ادامه داد: هاشمی با وجود داشتن مقام و قدرت به واسطه سعه صدر شنونده تهمت بود.

شروع فتنه با آمدن احمدی نژاد بود

کواکبیان با بیان اینکه فتنه ۸۸ از سال ۸۴ شروع شد گفت: فتنه از زمانی شروع شد که احمدی‌نژاد بر سر کار آمد در تمام دوره او روزی نبود که آن‌ها علیه هاشمی برنامه نداشته باشند و همیشه برنامه هاشمی زدایی از کشور را در برنامه داشتند.

کواکبیان با اشاره به اتفاقات مجلش هشتم بعد از حوادث سال ۸۸ گفت: کمیسیون ۵۰ نفره تنها هشت نفر با ترس و لرز در دیدار با هاشمی حضور دیدا کردند. ‌ برخی از اصولگرهای مجلس نیز رسما خواستار اعدام هاشمی در کنار خاتمی و میرحسین بودند. ‌

نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری مناظرات انتخابات ۸۸ گفت: احمدی‌نژاد یادش نبود که با که متاظره داشت و فقط صحبت در مورد هاشمی و فرزندانش بود.

کواکبیان ادامه داد: اماحتی یک مورد هم نداشتم که او صحبتی علیه رهبری در جمع ما داشته باشد بلکه همیشه می‌گفت او عمود خیمه نظام است.

این نماینده مجلس با اشاره به ارائه آمار برخی مبنی بر حضور ۲۲ درصد اصلاح طلبان در اغتشاشات اخیر گفت: «تف بر شما» کدام اصلاح طلبی اغتشاش را محکوم نکرد. ‌

کواکبیان با بیان اینکه مظلومیت هاشمی بعد از مرگش ادامه دارد ‌با انتقاد از رویه صدا و سیما گفت: آیا صدا و سیما باید اینگونه مراسم اولین سالگرد آیت الله هاشمی را پوشش می‌داد؟ فقط ۱۵ ثانیه از مراسم سالگردی که معاون اول و نوه امان حصور داشتند پخش شد.

کار هاشمی کمتر از مدافعان حرم نبود

او با انتقادات از عدم برنامه سازمان تبلیغات اسلامی در شهرستان‌ها برای هاشمی گفت: کار هاشمی برای کشور کمتر از شهدای مدافع حرم نبود. ‌

کواکبیان با بیان اینکه هاشمی باید زنده بماند و حتما زنده می‌ماند گفت: چون امام فرمودند که هاشمی زنده است چون نهضت زنده است. ‌

او سپس با تاکید بر اینکه تفکر هاشمی باید زنده بماند تفکر او را اینگونه توصیف کرد: کشور با اختلاف و رانت خواری به پیشرفت نمی‌دهد و اینکه بدانیم خودمان را برای نظام بدانیم نه اینکه نظام را برای خود بدانیم و اگر تدبیر‌های هاشمی جدی گرفته می‌شپ بسیاری از مشکلات ما حل می‌شد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه قوه قضاییه تازه به این فکر افتاده که با احمدی تژاد برخورد کند گفت: ما هشت سال در مجلس همین حرف‌ها را در مورد احمدی‌نژاد را تکرار می‌کردیم ومشکل موسسات مالی و اعتباری نیز در دوره او شروع شد اما کسی با آن‌ها بخورد نکرد.

کواکبیان با بیان اینکه دولت فعلی نیز دارای اشکالاتی است گفت: ممکن است که دولت روحانی کند حرکت کند اما در جاده حرکت می‌کند، اما دولت احمدی‌نژاد جاده را عوضی می‌رفت.

او سپس با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی مانند بیکاری و فقر در کشور گفت: قطعا آمریکا و عربستان و منافقبن سو استغاده می‌کنند اما نباید همه تقصیر‌ها را گردن خارجی‌ها بندازیم. ‌ پس مسئولین چه کردند؟

کواکبیان با بیان اینکه کشور با شکاف نسلی، طبقاتی، جنسیتی و قومیتی روبرو است گفت: باید علت یابی کنیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

او با بیان اینکه اگر به درد دل مردم نرسیم از یکجای دیگر سرباز می‌زند خطاب به شهردار رشت گفت: خوشبختانه شورای شهر تهران و مشهد در حال پیگیری هستند تا مکاتی برای تجمع قانونی مشخص کنند شما نیز جایی را مشخص کنید که مردم آزادانه تجمع کنند و مشکلات خودشان را بیان کنند.

گیل نگاه

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار