حرف تازه – سپیدخبر در مطلبی نوشت: در شرایطی که نشست هول هولکی، یکدفعه ای و بدون برنامه ی شهردار رشت عصر روز گذشته و در تداخل زمانی با جلسه علنی شورای شهر رشت برگزار شد، مسعود نصرتی به ۲۰ سوال طرح شده توسط سردبیر پایگاه های خبری تحلیلی سپیدخبر و رشت۲۰ پاسخی ارائه نکرد […]

حرف تازه – سپیدخبر در مطلبی نوشت: در شرایطی که نشست هول هولکی، یکدفعه ای و بدون برنامه ی شهردار رشت عصر روز گذشته و در تداخل زمانی با جلسه علنی شورای شهر رشت برگزار شد، مسعود نصرتی به ۲۰ سوال طرح شده توسط سردبیر پایگاه های خبری تحلیلی سپیدخبر و رشت۲۰ پاسخی ارائه نکرد تا عجیب ترین نشست خبری قرن اخیر به بانمک ترین آن نیز بدل شود!

حال اما این پایگاه خبری در نظر دارد با توجه به این اقدام شهردار رشت، متن کامل سوالات طرح شده در این نشست را که به صورت مکتوب نیز در اختیار شهردار رشت و مسئول ارتباط با رسانه ها در حوزه شهردار قرار داده شده را برای تنویر افکار عمومی منتشر کند.

گفتنیست این سوالات از بین بیش از ۱۵۰ سوال انتخاب شده و به موضوعاتی چون محیط زیست، سرمایه گذاری و… هیچ اشاره ای نشده است که البته به زودی در گزارشاتی کامل به آنها خواهیم پرداخت.

۱) انتصاب مدیرانی خارج از چارت سازمانی آنهم بدون مجوز شورای شهر رشت به چه دلیل بوده است؟!

۲) معیار انتخاب سرکار خانم مریم رضاطبع که هیچ سابقه مشخصی در رسانه نداشته‌اند به‌عنوان مسئول ارتباط با رسانه‌ها در حوزه شهردار چه بوده است؟!

۳) چه اقدامی برای برخورد با مدیری غیربومی که به پرسنل شهرداری و شهر رشت هتاکی و توهین کرده صورت گرفته است؟! آنهم در شرایطی که چند بار دیگر این هتاکی صورت گرفته که در آخرین مورد موضوع رسانه‌ای شده است.

۴) آقای نصرتی موضوع بدهی‌های چند صد میلیارد تومانی شما در شهرداری قزوین چیست؟ آنهم در شرایطی که برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند شما در دوران تصدی بر شهرداری قزوین بدون بدهی شهرداری را تحویل داده‌اید!

۵) دلیل عدم پوشش خبری نشست شهر خلاق خوراک و غذا در کاراکوف لهستان توسط پرتال شهرداری رشت چه بوده است؟!

۶) آقای شهردار ماجرای انتصاب چند ده مشاور آنهم با سفارش برخی از شورانشینان با حقوقی ۴ میلیون تومان و قراردادی کارمشخص که پس از اتمام قرارداد بتوانند از شهرداری شکایت کرده و بازگشت بکار دریافت کنند چیست؟! مگر شما نبودید که تمام مشاوران شهرداری را عزل کردید و گفتید نیازی به مشاور ندارید؟

۷) آقای نصرتی مگر شما در نخستین نشست خبری خود نگفتید خط قرمزتان دخالت اعضای شورا در عزل و نصب‌هاست؟ حضور یک زن و شوهر در دو معاونت حساس شهرداری رشت چه بوده؟ آیا درست است که مهناز استقامتی حتی پایش را به رشت نگذاشت و با ارسال یک پیامک استعفای خود را اعلام کرد؟! آیا این توهینی بزرگ به شهر رشت و مردمانش نیست؟

۸) جناب شهردار در خصوص کارگروه حقوقی شهرداری کمی توضیح می‌دهید؟!

۹) آقای نصرتی بالاترین سمت حامد اخوان پیش از حضور در شهرداری رشت چه بوده که ایشان را به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری منصوب کرده‌اید؟! این حوزه در واقع می‌بایست نسبت به تعیین استراتژی داخلی و خارجی شهرداری اقدام کند. شناخت حامد اخوان از شهر رشت و سایر امور داخلی البته به جز لابی با یکی از مدیران زیرمجموعه خود برای گرفتن پست سازمانی این معاونت از استانداری گیلان چیست؟

۱۰) علت انتخاب سرکار خانم مهناز استقامتی برای معاونت در شهرداری رشت آنهم بجای فردی باتجربه همانند آقای نوروزی چه بوده که ایشان در توهینی واضح به مردم رشت با یک پیامک استعفای خود را به شهرداری اعلام کند و در نهایت محمد پورناصرانی جایگزین وی شود؟

۱۱) آقای نصرتی انتصاب آقای نظری به‌عنوان مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری چه ارتباطی با یکی از اعضای شورای شهر رشت دارد؟! آیا برخی سازمان‌ها تبدیل به حیاط‌خلوتی برای اعضای شورا شده است؟!

۱۲) آقای شهردار ممنون می‌شویم حضرتعالی و سرکار خانم رضاطبع نام ۲۰ رسانه شهر رشت را با ذکر خط فکری و ارتباطی آنها بگویید؟! البته بهتر است دوستان رسانه‌ای شما و مشاورین عالی تقلب نرسانند!

۱۳) آقای نصرتی علت برگزاری نشست خبری شما پس از ۸ ماه با تنها دو رسانه خبرگزاری ایرنا و صداوسیما چه بوده است؟ آنهم در شرایطی که مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل بارها از حضور شما در رسانه‌ها به‌صورت هفتگی خبر داده بود.

۱۴) آقای نصرتی کمی از ماجرای افطاری شبانه‌تان به همراه دو شهردار سابق مناطق رشت، یکی از اعضای شورا و سرکار خانم رضاطبع برایمان بگویید! دلیل برگزاری چنین نشستی با چند رسانه چه بوده است؟!

۱۵) آقای شهردار اگر از نظر شما مرتضی عاطفی فردی موفق است، آیا بهتر نیست شما ایشان را به شهرداری بازگردانید؟! به نظر می‌رسد به ایشان نسبت به خانم رضا طبع احتیاج بیشتری دارید!

۱۶) در مورد ورود اعضای شورای شهر به انتصابات شهرداری که قبلاً گفته بودید خط قرمز شماست چه نظری دارید؟!

۱۷) آقای نصرتی کمی از حضور برادرتان در هیئت‌مدیره بانک شهر و انتصاب حضرتعالی به‌عنوان رئیس هیئت عامل استان در این بانک و اخذ وامی سنگین از بانک شهر برایمان بگویید!

۱۸) آقای نصرتی ارتباط شما با مدیرعامل برکنار شده و معزول بانک شهر چه بوده است؟!

۱۹) در دوره شما همه پروژه‌های عمرانی شهر رشت متوقف‌شده است. حتی آن دست پروژه‌هایی که برای شهرداری بازده مالی دارند. مثل شهرداری منطقه سه و آتش‌نشانی دیلمان. چه زمانی می‌خواهید پایتان را از روی گلوی شریان توسعه کلانشهر بردارید؟

۲۰) شفافیت مالی در شهرداری در پایین‌ترین قسمت خود قرار دارد. نه تنها اطلاعاتی از قراردادهای شهرداری و پرداخت‌ها و اولویت بندیها وجود ندارد، بلکه کمترین کارایی و گردش کار در معاونت اقتصادی وجود دارد که کمترین تحصیلات و تخصصی هم در حوزه خود ندارد. اساساً برای رشتوندان بگویید مکانیزم انتصابات شما چگونه است؟

در پایان تقاضا می شود با توجه به اینکه نام افراد زیادی در این سوالات آورده شده است، شهردار رشت و یا مسئول ارتباط با رسانه حوزه شهردار با انتشار جوابیه ای کامل پاسخگوی سوالاتی باشند که در نشست خبری ایشان بی پاسخ مانده است.

انتشار این مطلب الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و حرف تازه صرفا به منظور آشنایی مخاطبان با فضای روز رسانه اقدام به انتشار آن نموده است. امید است با پاسخگویی به موقع و جامع از سوی شهرداری رشت تمامی ابهامات برطرف شود. این پایگاه خبری آمادگی انتشار جوابیه احتمالی شهرداری رشت از طریق مدیر ارتباط با رسانه حوزه شهردار را دارد.