رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

حرف تازه – آخرین نشست اتاق شکوفایی شهری رشت در سال ۹۶ روز گذشته در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد.   روسای کارگروه های شش گانه اتاق شکوفایی از زحمات شهردار رشت برای راه اندازی این اتاق قدردانی کردند و اتاق شکوفایی را گامی نو برای تحول و توسعه رشت قلمداد کردند.     […]

حرف تازه – آخرین نشست اتاق شکوفایی شهری رشت در سال ۹۶ روز گذشته در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد.

 

روسای کارگروه های شش گانه اتاق شکوفایی از زحمات شهردار رشت برای راه اندازی این اتاق قدردانی کردند و اتاق شکوفایی را گامی نو برای تحول و توسعه رشت قلمداد کردند.

 
 
 

دکتر امیدی، نماینده کارگروه انسجام اجتماعی و برابری اتاق شکوفایی با اشاره به اینکه جلسات کارگروه با شور و نشاط خاصی برگزار شد اظهار کرد: برای نخستین بار چنین کارگروهی در یک سازمان رسمی با شور خاصی برگزار می شود.

وی پیشنهاد داد: به نمایندگی از کارگروه یک عضو در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا حضور یابد.

 
 

خانم شیرین پارسی، نماینده کارگروه بهداشت و محیط زیست نیز در این جلسه با ارائه گزارش عملکرد کارگروه بیان داشت: اعضای کارگروه متشکل از ۱۳ نفر هستند و تا کنون ۸ جلسه نیز برگزار کردیم.

وی معضل سراوان را یک مبحث ملی دانست و افزود: برای ساماندهی رودخانه ها و تالاب عینک نیز باید برنامه کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت داشته باشیم.

پارسی به اهمیت ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری تاکید کرد و پیشنهاد داد: مسیرهای برای تردد دوچرخه در رشت راه اندازی شود.

وی با اشاره به اهمیت تالاب عینک اظهار کرد: تالاب عینک یک موقعیت بسیار ویژه برای رشت است و باید بر روی کارکرد اکولوژی و اقتصادی آن تمرکز کنیم.

پارسی تاکید کرد: باید از موازی کاری اجتناب کنیم و پیشنهاد می دهم متولی تالاب عینک تنها شهرداری باشد و بقیه سازمان ها با شهرداری تعامل کنند.

 
 
 

مومن صالحی، نماینده کارگروه بهره وری اقتصادی و سرمایه گذاری در این جلسه عنوان داشت: سرمایه گذاری امروزه یک سیاست اقتصادی نیست بلکه یک ضرورت استراتژیک است.

وی خاطرنشان کرد: ملاک ارزیابی و شایستگی مسئولان باید میزان جذب سرمایه گذار باشد.

مومن صالحی پیشنهاد داد: شورای تخصصی سرمایه گذاری به ریاست شهردار در شهرداری رشت راه اندازی شود.

 
 
 

مهندس الطافی، نماینده کارگروه توسعه زیرساخت،ضمن ارائه گزارش عملکرد کارگروه،کیفیت زندگی شهروندی را متاثر از زمان و مکان دانست.

وی به فرهنگ سازی و نصب علائم هشدار دهنده، ممانعت از تخلیه زباله در رودخانه ها تاکید کرد.

 
 
 

محمد تقی پوراحمد، نماینده کارگروه کیفیت محیط زندگی ضمن ارائه گزارش عملکرد کارگروه پیشنهاد داد: ردیف بودجه مناسبی برای بازسازی عمارت تاریخی شهرداری رشت در نظر گرفته شود.

وی همچنین مطرح کرد: جهت تبدیل شهر رشت به شهر گل و گیاه، بودجه ای برای خرید بذر گل و گیاه نیز اختصاص یابد.

 
 
 

سعید برگ چین، نماینده کارگروه حکمرانی و قانون گذاری شهری نیز پیشنهاد داد: کارگروهی برای تحقیق و پژوهش برای حل مشکل زمین های نسقی راه اندازی شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار