مرداد ۹۶ بود که سجاد محجوب با حکم جمشیدپور به عنوان سرپرست سازمان سیما و منظر شهرداری رشت انتخاب شد. انتخابی که حرف و حدیث های بسیاری را به دنبال داشت.

حرف تازه – مرداد ۹۶ بود که سجاد محجوب با حکم جمشیدپور به عنوان سرپرست سازمان سیما و منظر شهرداری رشت انتخاب شد. انتخابی که حرف و حدیث های بسیاری را به دنبال داشت.

ورود محجوب به شهرداری و شورای سوم
وی ابتدا به عنوان راننده محمد رضا قاسمی(عضو شورای سوم) وارد شورا شد و پس از مدتی به عنوان رئیس دفتر و مشاور قاسمی شناخته شد.

محجوب توانست با پشتیبانی همه جانبه قاسمی از دفترداری به مدیرعاملی سازمان میوه و تره بار برسد؛ اما دیری نپایید که به دلیل تخلفات گسترده در شهرداری و فساد های به وجود آمده و دستگیری برخی از مدیران و اعضای شورا، خیلی زود دوران مدیریت این جوان به پایان رسید. نزدیکی محجوب به محمدرضا قاسمی که حال به فساد و اختلاس محکوم شده موجب شد تا مشکلات و حواشی هایی گریبانگیر محجوب شود و همین امر باعث شد که وی از بدنه شهرداری خارج گردید و تا مدت ها خبری از او نشد.

انتخابات ۹۲ شورا و فصل تازه محجوب

انتخابات ۹۲ شورای چهارم فصل تازه ای را برای محجوب به ارمغان آورد .وی پس از مدت ها، در ستاد انتخاباتی مرد باروتی شورای چهارم دیده شد؛ اما خیلی زود بنا بر دلایلی بسمت علوی تغییر مسیر داد.

در سال دوم شورای چهارم بود که محجوب به عنوان مشاور، علوی را همراهی می کرد و از اینجا به بعد بود که کم کم پایش بار دیگر در شورا و شهرداری باز شد. این در حالی بود که در همان زمان بسیاری از دوستان و نزدیکان علوی نسبت به حضور فردی که در گذشته سابقه پر حاشیه ای داشته انتقاد داشتند؛ اما علوی برخلاف دوستان، نظر دیگری داشت و معتقد بود محجوب توانمند و کارگشا می باشد.

محجوب در دوران ثابت قدم

پس از روی کار آمدن ثابت قدم به عنوان اصلی ترین گزینه علوی برای تصدی شهرداری؛ فضا به سمتی رفت که علوی یکی از بانفوذترین افراد شورا در شهرداری شود. در این زمان بود که بسیاری از نزدیکان و گزینه های علوی وارد شهرداری شدند و پست های مدیریتی را اشغال نمودند. فشارهای علوی برای جذب مجدد محجوب در شهرداری نیز دوچندان شد؛ اما اتفاقات از اواسط سال سوم شورای چهارم به شکل دیگری رقم خورد.

علوی با همه نفوذی که داشت نتوانست ثابت قدم را قانع کند تا سجاد محجوب را در یکی از پست های مدیریتی به کار گیرد؛ چرا که شهردار رشت دلایل خود را برای استفاده نکردن از محجوب داشت و همین امر باعث اختلافاتی بین علوی و شهردار سابق شد تا بعدها اتفاقاتی دیگری را به وجود آورد.


برکناری ثابت قدم و روی کار آمدن جمشیدپور

شورای چهارم که کمتر از چندماه به پایان عمرش باقی بود توانست بالاخره پس از ۴ استیضاح ثابت قدم را برکنار و جمشیدپور (گزینه دوم عضو شورا و با پیگیری امیر حسین علوی) را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب نماید.در مدت کوتاهی که جمشیدپور سکان شهرداری را در دست داشت؛ اتفاقات عجیب و غریب و همچنین انتصابات شتاب زده ای را شاهد بودیم که به  عنوان دو نمونه از این انتصابات، می توان از انتخاب غیر قانونی مجتبی ماه پسند به عنوان مدیر مالی و انتخاب سجاد محجوب به عنوان سرپرست سازمان سیما و منظر نام برد!


هر دو انتصاب موجب اعتراض برخی از اعضای شورای چهارم قرار گرفت و همین امر باعث شد تا باردیگر حواشی هایی برای محجوب به وجود آید که با زیرکی و مدیریت منحصر به فرد علوی، خیلی زود اعتراضات خاموش و فضا آرام شد. اینجا بود که محجوب توانست پس از سالها دوری از شهرداری و با حمایت مستقیم علوی بار دیگر بر صندلی مدیریت تکیه زند. اتفاقی که به دور از انتظار هم نبود.

حال بیش از یک سال از سکان داری محجوب در سازمان سیما و منظر شهرداری رشت می گذرد؛ یک سالی که فراز و نشیب های بسیاری را با خود به همراه داشت؛ از نقدهای اعضای شورا و رسانه ها به نحوه عملکرد و مدیریت وی گرفته تا عدم شفافیت درآمدها، هزینه ها، انجام مناقصات، حمایت از یک کانون تبلیغاتی خاص و نصب المانهای فصلی که تنها در آن درآمدزایی برای یک لیدر جریان انحرافی در نظر گرفته می شود نه صرفه وصلاح شهرداری!

محجوب و پاداش میلیونی

چندی پیش بود که برخی از رسانه ها و اعضای شورا نسبت به پرداخت پاداش نجومی به برخی مدیران شهرداری واکنش نشان دادند. این در حالی است که شنیده شده محجوب هم جز مدیرانی است که بیش از سی میلیون تومان پاداش دریافت نموده و همچنین شنیده شده وی پاداش سالهایی که در شهرداری حضور نداشته را نیز دریافت کرده است!

به دلیل مسایل حقوقی از انتشار بسیاری از موضوعات و مسائل پشت پرده خودداری شد.

این متن به نقل از پایگاه خبری رویداد گیلان منتشر شده است و انتشار آن به معنای تایید محتوای آن نیست. (تاریخ انتشار در رویداد گیلان ۵ خرداد ۹۷ – کد خبر ۷۷۳۱)