بودجه ۸۰ میلیونی برای رهن کامل خانه‌های ۵۰ تا ۶۵ متری در محله‌های قصرالدشت، پیروزی، نامجو، ۳۰ متری جی، تهران‌پارس و مولوی کافی است. سن این واحد‌های مسکونی متفاوت است. بین آن‌ها خانه نوساز هم پیدا می‌شود. البته ممکن است به خانه ۲۱ ساله رضایت دهید.

حرف تازه – رهن کامل خانه بهترین گزینه‌ای است که در شرایط این روز‌های مسکن می‌توانید انتخاب کنید. چراکه کمتر کسی می‌تواند با این شرایط خانه بخرد و برای همین اغلب سراغ رهن کامل می‌روند.

در این گزارش سراغ هفت واحد مسکونی در تهران رفتیم که در تیرماه آگهی شده‌اند و می‌توان با بودجه ۷۰ تا ۸۰ میلیونی آن‌ها را رهن کامل کرد. این واحد‌ها اغلب کوچک هستند و در محله‌های ارزان‌قیمت قرار دارند. هرچند با بودجه ۸۰ میلیونی نمی‌توان انتظار بیشتری داشت. 

قصرالدشت؛ ۶۵ متری ۱۲ ساله
یک صاحب‌خانه در محله قصرالدشت بین دامپزشکی و بوستان می‌خواهد خانه‌اش را در ازای دریافت ۸۰ میلیون تومان ودیعه در اختیار مستاجر قرار دهد. آنطور که از جزئیات فایل آگهی پیداست، این واحد مسکونی دو خوابه، ۶۵ متری و ۱۲ سال‌ساخت است. کفپوش آن سرامیک و کابینت‌های آشپزخانه همگی از جنس MDF هستند. این واحد مسکونی بالکن دارد و در طبقه آخر یک آپارتمان چهار طبقه واقع شده است. با این تفسیر می‌توان روی بالکن آن حساب باز کرد. 

پیروزی؛ ۶۱ متری، ۱۵ ساله
رهن کامل یک واحد مسکونی در پیروزی، ۱۰ میلیون تومان کمتر بودجه می‌خواهد و با ۷۰ میلیون تومان می‌توان سر میز معامله نشست. این فایل به یک واحد مسکونی یک خواب و ۶۱ متری اختصاص دارد که در محله پیروزی خیابان پیچک واقع شده. صاحبخانه می‌خواهد طبقه آخر آپارتما چهار طبقه‌اش را در ازای دریافت ۷۰ میلیون ودیعه، در اختیار مستاجر قرار دهد. کفپوش این واحد مسکونی موزاییک است و اگر بخواهید سراغ آن بروید، باید خرج موکت کردن واحد را بر عهده بگیرید. با این وجود کابینت‌های MDF در آشپزخانه می‌تواند تا حدودی این کمبود را جبران کند.

نامجو؛ ۵۵ متری، ۲۱ ساله
کفپوش سرامیک و آشپزخانه MDF ویژگی‌های یک واحد مسکونی ۵۵ متری یک خوابه در محله نامجو خیابان شیخ صفی است. این واحد مسکونی در طبقه سوم یک آپارتمان چهار طبقه واقع شده و بالکن هم دارد. اول صبح می‌توانید در بالکن نفسی تازه کنید و خودتان را برای شروع روز آماده کنید. صاحبخانه برای رهن کامل خانه ۸۰ میلیون تومان ودیعه در نظر گرفته و می‌خواهد هرچه زودتر یک مستاجر پیدا کند. چراکه در حال حاضر این واحد خالی است و هر روزی که می‌گذرد به صاحبخانه ضرر وارد می‌کند.

۳۰ متری جی؛ ۵۵ متری، ۲۰ ساله
یک صاحبخانه در محله ۳۰ متری جی واقع در منطقه ۹ تهران، می‌خواهد در ازای دریافت ۸۰ میلیون تومان رهن کامل، خانه ۵۵ متری خود را که در طبقه همکف یک آپارتمان سه طبقه واقع شده، در اختیار مستاجر قرار دهد. او برای کسانی که ۸۰ میلیون سرمایه ندارند، قابلیت تبدیل رهن و اجاره گذاشته و حاضر است بخشی از رهن را در قالب اجاره ماهانه از مستاجر دریافت کند. اگر بخواهیم کل مبلغ رهن کامل را به اجاره تبدیل کنیم، باید ماهانه دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت کنیم. از جزئیات فایل آگهی پیداست این آپارتمان تقریبا ۲۰ ساله است و سرویس فرنگی هم دارد. کفپوش سرامیک و آشپزخانه هایگلاس از دیگر ویژگی‌های این واحد مسکونی است.

پیروزی؛ ۵۲ متری، ۱۷ ساله

صاحب یک آپارتمان سه طبقه در محله پیروزی، سه راه سلیمانیه می‌خواهد واحد طبقه آخر را در ازای دریافت ۸۰ میلیون تومان ودیعه، در اختیار مستاجرش بگذارد. از جزئیات فایل اگهی پیداست که این واحد مسکونی یک خوابه است و ۵۲ متر زیربنا دارد. کولر، گاز و شوفاژ مرکزی از امکانات اولیه این واحد مسکونی هستند. ۱۷ سال از ساخت این واحد مسکونی می‌گذرد، بااین وجود سازنده آن زمان کابینت‌های آشپزخانه را از جنس MDF انتخاب کرده و کفپوش را سرامیک کار کرده است. 

تهران‌پارس؛ ۵۱ متری، ۲۰ ساله
مزیت سکونت در طبقه همکف این است که می‌توانید حیاط خلوت آپارتمان را در اختیار داشته باشید. واحد مسکونی در طبقه همکف یک آپارتمان چهار طبقه سر از مشاوره املاک درآورده. این آپارتمان در خیابان ۲۱۶ تهران پارس واقع شده و صاحبخانه می‌خواهد واحد ۵۱ متری طبقه همکف را به همراه حیاط خلوت هفت متری‌اش، در ازای دریافت ۸۰ میلیون تومان رهن در اختیار مستاجر بگذارد. این اپارتمان ۲۰ ساله کمی شلوغ است و ۱۴ واحد را در خود جای داده. کابینت‌های آشپزخانه فلزی است و کفپوش آن موکت شده. با رهن این خانه می‌توانید از پارکینگ مشاع آپارتمان هم استفاده کنید.

مولوی؛ ۵۰ متری، نوساز
با هفت میلیون تومان کمتر می‌توانید سراغ یک واحد نوساز در محله مولوی، خیابان رئیس عبدالهی بروید. یک سازنده کار اپارتمان پنج طبقه در مولوی را به پایان رسانده و حالا واحد‌ها را به مشاور املاک سپرده است. او برای یکی از واحد‌های طبقه آخر ۷۳ میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته. هرچند واحد‌های این آپارتمان کوچک است، اما سازنده ۲۰ واحد مسکونی در این آپارتمان ساخته و برای هر کدامشان پارکینگ، انباری و بالکن درنظر گرفته است. کابینت آشپزخانه از جنس MDF است و کفپوش آن سرامیک. این واحد ۵۰ متری دو خواب دارد و به کولر و پکیج دیواری مجهز است.