رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June

حرف تازه – با بررسی شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر در قانون،یقینا انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد وی جزو محوری ترین وظایف منتخبین مردم در پارلمان محلی محسوب می شود. به طور حتم در ادوار مختلف از عمر شوراها عیار این نظارت و سکان جهت دهی آن معطوف به دیدگاه ریاست وقت شورا میباشد […]

حرف تازه – با بررسی شرح وظایف شوراهای اسلامی شهر در قانون،یقینا انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد وی جزو محوری ترین وظایف منتخبین مردم در پارلمان محلی محسوب می شود.
به طور حتم در ادوار مختلف از عمر شوراها عیار این نظارت و سکان جهت دهی آن معطوف به دیدگاه ریاست وقت شورا میباشد که فارغ از دیدگاهی که در زمان انتخاب شهردار به وی داشته با مشورت همکاران شورایی خود و در نظر گرفتن منافع شهر و شهروندان نظارتی کافی و وافی بر عملکرد مدیریت کلان شهر اعمال کند.
ایجاد فضای حمایتی از تصمیمات درست شهردار در کنار اعلام تذکر، نقود و نظارت به موقع و احیانا صدور اخطار به وی در صورت بروز اقدام غیر یا فراتر از قانون را میتوان جزو مجموعه آیتم های ریاست شورای یک شهر جهت نظارت و کنترل عملکرد شهردار و مجموعه تحت امر او تعریف کرد که باید در عین ظرافت و پرهیز از دخالت در عملکرد و سلب استقلال یک شهردار اعمال شود.
شاید بتوان عملکرد جوان ترین رییس شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور در چند ماه اخیر در این حوزه را به عنوان اِشل و معیاری قابل توجه در این مورد ارائه کرد که در عین حفظ استقلال و حمایت های مورد نیاز از دکتر نصرتی شهردار رشت در برهه های مختلف با تذکرات بجا و به موقع خود همواره سعی در حفظ مجموعه مدیریتی شهر در مسیر مناسب صحیح و در چهارچوب قانون داشته است.
سید امیرحسین علوی با تجارب شورای چهارم و استفاده صحیح از کرسی ریاست شورا پس از انتخاب نصرتی با اکثر آرا و در طول مدیریت وی همواره در تلاش بوده که مسیری مناسب جهت انجام ایده های شهردار وشورا در رشت فراهم سازد لیکن هیچ گاه میل و اشتیاق ایجاد تحول ملموس در شهر باعث عبور از خطوط قرمز و قانون از سوی شهردار با مجوز رییس شورای شهر نشد و در عین حمایت های مورد نیاز و بجا همواره با تذکرات کتبی و قانونی نظارتی جامع بر عملکرد شهردار غیربومی رشت از سوی شورا اعمال شده است که این امر بیش از هر کس برای شخص نصرتی ملموس بوده است.

تذکرات متعدد و متنوع در حوزه های مختلف از جمله:
-رسیدگی به وضعیت آسفالت
-تسریع در آغاز واتمام پروژه های عمرانی در موعد مقرر
-حفظ واحیای بناهای تاریخی شهر
-پرداخت مطالبات حقوق و مزایای کلیه پرسنل و همسان سازی زمان پرداخت ها
-رسیدگی به امور بازنشستگان و پرداخت حق بیمه پرسنل
-ساماندهی وضعیت نیروهای حجمی
-ایجاد پارکینگ های عمومی در نقاط مورد نیاز شهر
-پرهیز از صدور ابلاغ های خارج از چارت مصوب شهرداری
-اقدامات مقتضی جهت وصول مطالبات شهرداری از سایر نهادها
-ایجاد شبکه فیبر نوری در شهر در راستای ایجاد شهر هوشمند
-گزارش و شفاف سازی از روند واگذاری قراردادهای پیمانی و تبلیغاتی
و….
نشانگر نظارت جامع رییس جوان شورای شهر رشت بر عملکرد شهردار مجرب غیربومی میباشد که این امر در نوع خود جای تقدیر دارد.
امید میرود با ایجاد همدلی،بکارگیری همه ظرفیت های موجود و تداوم نظارت ها مجموعه مدیریت شهری و شهرداری رشت گام های مؤثر و ملموسی در راستای نیل به هدف “شهر ایده ال” برداشته و رشت را به جایگاه حقیقی خود برسانند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار