رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March
همه آمارها به نفع رشتی ها؛

نگاهی آماری به دیدار سپیدرود و استقلال

حرف تازه – تیم فوتبال سپیدرود رشت در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور عصر سه شنبه از ساعت ۱۶:۱۵ میزبان استقلال تهران خواهد بود. حرف تازه در ادامه به نکات ویژه این دیدار نگاهی خواهد داشت: سپیدرود، بهترین خط دفاع لیگ  سپیدرود که در سه دیدار ابتدای فصل با نمایشی دور […]

حرف تازه – تیم فوتبال سپیدرود رشت در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور عصر سه شنبه از ساعت ۱۶:۱۵ میزبان استقلال تهران خواهد بود.

حرف تازه در ادامه به نکات ویژه این دیدار نگاهی خواهد داشت:

سپیدرود، بهترین خط دفاع لیگ 

سپیدرود که در سه دیدار ابتدای فصل با نمایشی دور از انتظار سه شکست و ۵ گل خورده را تجربه کرده بود پس از آن با هوشیاری مدافعان خود در چهار دیدار متوالی برابر پیکان در رشت، سپاهان در اصفهان، نفت آبادان در رشت و استقلال خوزستان در اهواز موفق به کلین شیت و بسته نگه داشتن دروازه خود شد تا با افت نسبی پرسپولیس تا پایان هفته هفتم به همراه این تیم با ۵ گل خورده بهترین خط دفاعی لیگ را داشته باشد. سپیدرود با درخشش سیدمحمد حسینی حتی از روی نقطه پنالتی هم به سادگی گل نمی خورد.

استقلال، بدترین خط حمله لیگ

استقلال در ۷ دیدار گذشته خود تنها ۲ گل به ثمر رسانده است و به تنهایی بدترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داده است. یکی از این گلها برابر تراکتور در برد یک بر صفر این تیم توسط سرور چباروف به ثمر رسید و دیگر گل این تیم هفته گذشته در تساوی برابر ذوب آهن توسط روزبه چشمی به ثمر رساند. 

سپیدرود شش امتیاز از سه دیدار خانگی و دو کلین شیت

سپیدرود در سه دیدار خانگی خود به جز هفته دوم که با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب سیاه جامگان شد نتایج خوبی به دست آورده است. در هفته چهارم سپیدرودی ها در رشت تیم قدرتمند پیکان را با یک گل شکست دادند و در هفته ششم هم نفت آبادان را در ادامه روند رو به رشد خود با دو گل مغلوب کردند. هر دو پیروزی سپیدرود در این فصل در رشت رقم خورده است.

استقلال صفر امتیاز از سه باخت خارج از خانه با سه کلین شیت هدیه به رقبا !

استقلال در هفته اول برابر نفت در آبادان با یک گل شکست خورد. در هفته چهارم در دومین بازی میهمان خود با یک گل شکست مقابل سایپا را پذیرفت و در هفته ششم برابر پارس جنوبی جم با دو گل مغلوب شد تا از سه دیداری که میهمان بوده است دست خالی برگردد و حتی یک گل هم به ثمر نرساند تا تمام میزبان های این تیم تا اینجای فصل یک کلین شیت به آمارشان اضافه شود.

روزهای آرام نیمکت سپیدرود

پس از نتایج ضعیف ابتدای فصل علی نظرمحمدی تحت فضار زیادی قرار گرفت. فشار هواداران به این تیم پس از باخت برابر ملوان در جام حذفی بیشتر شد. اما نتایج و روند خوب سپیدرود در لیگ برتر و قرار گرفتن در میانه های جدول، فضا را برای نظرمحمدی تغییر داد تا حالا او روزهای آرامی را در این تیم پرطرفدار رشتی تجربه کند.

روزهای نا آرام نیمکت استقلال

برخلاف سپیدرود نیمکت استقلال روزهای پر التهابی را سپری می کند. علیرضا منصوریان سرمربی استقلال همین بازی قبل و پس از تساوی یک بر یک خانگی برابر ذوب آهن با حواشی فراوان نهایتا از این تیم رفت و هدایت استقلال به طور موقت برای دیدار با سپیدرود به میک مک درموت دستیار ایرلندی او سپرده شد.

سپیدرود بدون حسین کعبی، آزمون بزرگ خط دفاعی

سپیدرود که بهترین خط دفاعی لیگ را دارد در دیدار سه شنبه برابر استقلال حسین کعبی را به دلیل سه کارته بودن در اختیار ندارد و این می تواند آزمون بزرگی برای خط دفاعی این تیم پس از چهار کلین شیت متوالی باشد. به جز کعبی تنها غلامرضا رضایی در تمرینات غایب بوده است.

استقلال بدون روزبه چشمی، کار سخت تر خط تهاجمی

استقلال هم که بدترین خط حمله لیگ را دارد روزبه چشمی را در این دیدار به همراه نخواهد داشت. روزبه چشمی یکی از دو گل این فصل استقلال را به ثمر رسانده بود. بدین ترتیب کار استقلال برای گلزنی سخت تر از قبل به نظر می رسد.

احتمال تغییر ورزشگاه میزبان؛ توفیق اجباری برای سپیدرود

در حالیکه قرار بود ورزشگاه سردار جنگل رشت برای اولین بار در این فصل میزبانی مسابقات را بر عهده داشته باشد به نظر می رسد هنوز به شرایط مطلوب برگزاری مسابقه نرسیده است و بنابراین احتمال دارد ورزشگاه میزبان باردیگر عضدی باشد. هواداران سپیدرود با توجه به حدود دو سال شکست ناپذیری سپیدرود در رشت که تا شروع لیگ برتر نیز ادامه داشت و با توجه به نتایج نه چندان مطلوب تیم های رشتی در سردار جنگل در سال های گذشته علاقه بیشتری به برگزاری مسابقات در عضدی حتی با سکوهای نصفه و نیمه نشان داده اند. یکی دیگر از دلایل این علاقمندی دور بودن ورزشگاه سردار از مرکز شهر است. حالا آماده نبودن ورزشگاه سردار ممکن است توفیق اجباری دیگری را برای سپیدرود رقم بزند تا بار دیگر در عضدی میزبانی کند. (نهایتا روز دوشنبه ورزشگاه عضدی به عنوان میزبان مسابقه معرفی شد)

استقلال بلاتکلیف روی نیمکت با محرومیت مک درموت

استقلال که با جدایی منصوریان، میک مک درموت دستیار ایرلندی اش را به عنوان سرمربی موقت معرفی کرده بود در این دیدار او را نیز روی نیمکت نخواهد داشت چرا که مک درموت در بازی پیش اخراج شده است.

سپیدرود در میانه جدول

سپیدرود تا پایان هفته هفتم در رتبه هشتم قرار دارد که با توجه به بضاعت این تیم و همچنین نتایج ابتدای فصل جایگاه مناسبی به نظر می رسد و باید به دنبال حفظ و یا ارتقای جایگاه خود باشد. کسب پیروزی در این دیدار می تواند به تثبیت جایگاه سپیدرود در میانه جدول به شدت کمک کند؛ حتی اگر تنها با یک گل به دست بیاید.

استقلال قعرنشین لیگ برتر

استقلال بر خلاف انتظار در رده شانزدهم جدول شانزده تیمی جا دارد و تمام آمار و ارقام به ضرر این تیم است. این تیم چیزی برای از دست دادن نخواهد داشت و با توجه به اینکه سه امتیاز در این دیدار تا حدودی به اوضاع روحی و جدولی این تیم سر و سامان می بخشد قطعا به دنبال سه امتیاز خواهد بود.

سپیدرود استقلال ؛ پنجمین نبرد در طول تاریخ / استقلال هرگز در رشت به سپیدرود گل نزده است

سپیدرود و استقلال پیش از این ۴ بار در سالهای دور به مصاف هم رفته اند. نخستین بار در سال ۵۹ در دیداری دوستانه در رشت سپیدرود با سه گل به برتری دست یافت. در آن دیدار هر دوتیم از ترکیب جوان شده ای بهره می بردند. محمد احمدپور و حمیدرضا منصوری دو بار گل های سپیدرود را به ثمر رساندند. در دومین تقابل سال ۷۱ در لیگ آزادگان (که آن زمان سطح اول فوتبال کشور بود) به مصاف هم رفتند. این دیدار با گل صمد مرفاوی به نفع استقلال در ورزشگاه آزادی به پایان رسید. اما سومین دیدار این دو تیم در دیدار برگشت همان فصل بود که به میزبانی سپیدرود برگزار شد و بازی بدون گل به پایان رسید. آخرین دیدارشان هم سال ۷۶ در کاپ خزر بود که باز هم در رشت به تساوی بدون گل رضایت دادند. بدین ترتیب یک برد برای هر تیم و دو تساوی حاصل چهار بار دیدار رودرروی این دو تیم بوده است و استقلال هرگز در رشت به سپیدرود گل نزده است.

حالا هواداران لحظه شماری می کنند تا سپیدرود در برابر استقلال نیز دروازه خود را بسته نگه دارد تا ضمن ثبت پنجمین کلین شیت متوالی از همه آمارهای موجود محافظت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار