رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
حضور سخنگوي دولت در گيلان در پي درخواست مردم از رئيس جمهور؛

نوبخت صدای رسای گیلانی ها برای انتصاب استاندار بومی می شود

حرف تازه – سخنگوی دولت اینبار برای شنیدن صدای هم شهریان و هم استانیهایش به گیلان سفر میکند تا همزمان با نواختن زنگ مهر و مقاومت در تعیین سرنوشت گیلانیان در چهارسال آینده نقش مهمی ایفا نماید. سخنگوی دولت اینبار برای شنیدن صدای هم شهریان و هم استانیهایش به گیلان سفر میکند تا همزمان با نواختن […]

حرف تازه – سخنگوی دولت اینبار برای شنیدن صدای هم شهریان و هم استانیهایش به گیلان سفر میکند تا همزمان با نواختن زنگ مهر و مقاومت در تعیین سرنوشت گیلانیان در چهارسال آینده نقش مهمی ایفا نماید.

سخنگوی دولت اینبار برای شنیدن صدای هم شهریان و هم استانیهایش به گیلان سفر میکند تا همزمان با نواختن زنگ مهر و مقاومت در تعیین سرنوشت گیلانیان در چهارسال آینده نقش مهمی ایفا نماید ،در روزهای گذشته مردم وروسای ستاد روحانی در گیلان و همصدا با آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه و نمایندگان مجلس ،احزاب و شخصیت های استان با اجماعی ارزشمند از طرق مختلف صدای خود را به روحانی رساندند تا استاندار بومی را به عنوان خواسته اکثریت مطلق مردم گیلان به عنوان استانی که بیشترین آرا را در حمایت از روحانی به صندوق ها ریخته اند از دولت اعتدال بخواهند.
بی شک یکی از مهمترین ارکان شنیده شدن این در خواست توسط دولت و در راس آن رییس جمهور ، دکتر نوبخت سخنگوی دولت و عضو گیلانی و موثر کابینه بوده است.
شنیده ها اما حکایت از دستور روحانی به واعظی و در پی آن وزیر کشور برای استمزاج نظر گیلانیان توسط دکتر نوبخت به عنوان فرد معتمد روحانی در تصمیم گیری برای استانداری گیلان دارد.
به نظر می رسد حضور دکتر نوبخت در روز شنبه در گیلان و درست قبل از برگزاری نشست هیات دولت حامل پیام صریح و شفاف وی در روز یکشنبه به عنوان معتمد مردم گیلان باشد.
مسلما با شناختی که از دکتر نوبخت بعنوان نماینده اول چهار دوره مردم مرکز استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد ایشان تدبیری اتخاذ خواهند نمود که مطابق با ذائقه مردمی است که در ادوار مختلف به او اعتماد نموده اند تاکید ایشان بر منافع استان همواره زمینه ساز محبوبیت بیش از پیش وی در نزد مردم گیلان بوده است و انتقال پیام گیلانیان جهت انتصاب استاندار درد آشنا (بومی) نیز در این بزنگاه تاریخی میتواند محبوبیت وی و روحانی را کماکان به عنوان یکی از شاخص ترین استانهای حامی دولت در بالاترین سطح حفظ کند چرا که عدم اجابت مطالبه بحق گیلانیان میتواند موجب کاهش شدید محبوبیت دولت در گیلان شود.
توجه به نظر و خواست مردم که حضرت امام خمینی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران بارها به آن تاکید کرده اند اینک می تواند و باید سرلوحه کار دولت تدبیر و امید و نشانگر اصل مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.
رخدادی که در واقع سربلندی دولت را نیز به همراه خواهد داشت.

منبع : گیل خبر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار