رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷
  • الخميس ۵ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 22 March
شهردار رشت از شهروندان دعوت به مشارکت کرد؛

نمی توان از ۱۷ کامیون با تیغه برف روب انتظار معجزه در زمان برف را داشت

حرف تازه – صبح امروز جلسه بررسی دستورالعمل عملیات زمستانی ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت در دفتر شهردار برگزار شد.   دکتر نصرتی در جلسه ستاد بحران پیرامون مدیریت بهتر در زمان بارش برف احتمالی گفت: تیغه های برف روب معجزه نمی کنند بنابراین انتظار می رود شهروندان نیز در پاکسازی معابر و تکاندن برف […]

حرف تازه – صبح امروز جلسه بررسی دستورالعمل عملیات زمستانی ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت در دفتر شهردار برگزار شد.

 

دکتر نصرتی در جلسه ستاد بحران پیرامون مدیریت بهتر در زمان بارش برف احتمالی گفت: تیغه های برف روب معجزه نمی کنند بنابراین انتظار می رود شهروندان نیز در پاکسازی معابر و تکاندن برف از درختان به نیروهای خدمت رسان کمک کنند.

 

دعوت به مشارکت شهروندان در ایام برف / با ۱۷ کامیون با تیغه برف روب نمی توان انتظار معجزه داشت

شهردار رشت در این جلسه، غافلگیری در برف را همچون مبارزه با دشمن فرضی عنوان و اظهار کرد: برف نعمتی خدادادی است و سختی های مربوط به آن تنها چند روز است که این سختی های چند روزه نیز با فرماندهی منظم، دقیق و در حد توان به خوبی سپری می شود.

مسعود نصرتی افزود: از صفر تا ۱۰۰ غافلگیری در زمان برف به مدت ۲ ساعت است و اگر همه اقدامات به موقع انجام شوند با غافلگیری روبه رو نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه باید به موقع از توان بخش خصوصی استفاده شود، خاطر نشان کرد: بی شک امکان خدمات رسانی در روز اول در تمام سطح شهر وجود ندارد و استفاده از تجربیات دهه های گذشته و همراهی مردم در این زمینه لازم است.

شهردار رشت گفت: شهروندان می توانند در تکاندن برف از درختان، برف روبی کوچه ها و معابر و حتی در نحوه پارک خودروهای خود، هم به شهرداری و هم به شهروندان کمک کنند که این امر از دیدگاه اسلامی نیز بسیار پسندیده است.

نصرتی مشارکت شهروندان در کمک رسانی های ایام برف را بسیار ارزشمند خواند و از آنان خواست تا در تشکیلات ستاد بحران، در خیابان ها حضوری گرم داشته باشند زیرا با ۱۷ کامیون با تیغه برف روب نمی توان انتظار معجزه داشت.

 

تاکید بر باز بودن بازارها، ورودی بیمارستان ها و مدارس در ایام برف

وی بر لزوم باز بودن بازارها، ورودی بیمارستان‌ ها و مدارس در ایام برف تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت بخش های خصوصی برای این‌مهم کمک گرفت.

شهردار رشت همچنین با اشاره به نشاط آوری برف گفت: استفاده از واژه بحران برای نعمت شادی بخشی چون برف، ایجاد تشویش می کند و باید عبارت بحران که بار منفی دارد از برف جدا شود و صدا و سیما در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این مهم، نقش بسیار مهمی را برعهده دارد.

شهردار رشت همچنین تصریح کرد: سپاه، بنیاد مسکن، نیروی انتظامی و راهور نیز نقشی اساسی در ایام برف ایفا می کنند .

نصرتی گفت : بستن تقاطع های غیر همسطح باید بر اساس تجربیات متولیان انجام شود و از هرگونه اقدامات هیجانی، احساسی و خودنمایی در حوزه مدیریت بحران باید پرهیز شود.

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت NGO ها با تهیه لباس متحدالشکل برای حل برخی مشکلات در ایام برف تاکید کرد.

لباس خوب و غذای گرم باید برای پاکبانان در ایام بحران تهیه شود

محمد حسن علی پور، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این‌جلسه نیز با انتقاد از وضعیت نظم در بحران گفت: آنطور که باید نظم و ترتیب در بحران دیده نمی شود.

وی بر ضرورت بازبودن نانوایی ها و وصل بودن آب و گاز و برق شهروندان در ایام بحرانی بارش برف تاکید کرد.

این عضو شورا همچنین افزود : لباس خوب و غذای گرم باید برای پاکبانان در ایام بحران تهیه شود.

 

سال های گذشته رضایت مردم به طور شایسته حاصل نشد

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان نیز بر لزوم برطرف کردن ضعف های مدیریتی سال های گذشته اظهار کرد: هرچند شهرداری تمام توان خود را در بحران برف به کار گرفت اما رضایت مردم بطور شایسته حاصل نشد .

ساحره میر سیدی با بیان اینکه هماهنگی ها نباید به روز خاصی موکول شود افزود: ناهماهنگی ها در نیروهای تحت اختیار شهرداری باید برطرف شود.

 

پلیس ۳۰ دستگاه خودرو برای بحران آماده به کار دارد

رییس پلیس راهور رشت نیز بیان داشت: پلیس نیز ۳۰ دستگاه خودرو برای بحران آماده به کار دارد .

سرهنگ رمضانی گفت: با ۹ پایگاه پلیس نیز هماهنگی های لازم انجام شده است .

وی تاکید کرد : پلهای روگذر در ایام یخبندان باید بسته شوند و پلیس آمادگی لازم را برای فشار بار ترافیکی دارد.

 

خدمات هواشناسی در قالب پیش بینی های کوتاه مدت ۳ و ۶ روزه انجام می شود

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی استان گیلان نیز گفت: در حال حاضر خدمات در قالب پیش بینی های کوتاه مدت ۳ و ۶ روزه انجام می شود.

مازیار غلامی افزود: بر اساس پیش بینی های اقلیمی، تغییرات دما و بارش به صورت کلی معدل گیری می شود.

وی ادامه داد: دستورالعمل ها تنظیم و موارد تعیین شده نیز توسط هواشناسی با دقت پوشش داده می شود.

 

۵۰ دستگاه خودروی عملیاتی توسط بخش خصوصی به ناوگان شهرداری اضافه می شوند

معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز با بیان اینکه شهرداری برای ایام برف بالغ بر۵۹ دستگاه پیش بینی کرده است اظهارداشت: از این تعداد، ۱۷ دستگاه دارای تیغه برف روب بوده و شهرداری در مجموع دارای ۱۸ دستگاه تیغه برف روب است .

به گفته علی مقصودی شهرداری از ۱۱ دستگاه لودر، ۶ دستگاه بیل بکهو ، ۱۱ دستگاه بابکت و یک دستگاه بیل مکانیکی برخوردار بوده ودر مجموع ۵۰ دستگاه تخصصی دارد .

 

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ نیروی عملیاتی در سازمان ها و مناطق پیش بینی شده اند خاطر نشان کرد: ۳۷۵ نیروی پاکبان تحت امر سازمان مدیریت پسماند و ۲۵۵ نفر از نیروهای فضای سبز در ایام برف خدمت رسانی می کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت تصریح کرد: ۵۰ دستگاه خودروی عملیاتی توسط بخش خصوصی به ناوگان شهرداری اضافه می شوند.

 

کمبود نیروی انسانی یکی از مشکلات اساسی در سال گذشته بود

مقصودی کمبود نیروی انسانی را یکی از مشکلات اساسی در سال گذشته عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس امسال ۱۷ نیرو به عنوان راننده اتوبوس از سازمان عمران آماده همکاری شدند‌ .

وی همچنین‌گفت: اولویت با پاکسازی مسیرهای درجه یک است و برای نیروهای خدمات رسان در ایام بحران ، غذا و لباس گرم تهیه می شود .

 

در این جلسه که با عنوان دستورالعمل عملیات زمستانی ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت برگزار شد، علاوه بر دکتر نصرتی شهردار کلانشهر رشت، محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت، بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، ساحره میرسیدی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان، سرهنگ رمضانی رییس پلیس راهور شهرستان رشت، سرهنگ حسین پورحیدری معاون اجرایی سپاه ناحیه مرکزی رشت، مازیار غلامی سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی استان گیلان، رضا محمدی نژاد نماینده فرماندهی انتظامی استان گیلان و سه سلطانی به نمایندگی از صدا و سیما و همچنین جمعی از شهرداران و معاونان خد مات شهری شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار