رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January
  • چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۳
  • کد خبر : 39624
  • مشاهده : 80 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : نمی توان از ۱۷ کامیون با تیغه برف روب انتظار معجزه در زمان برف را داشت
شهردار رشت از شهروندان دعوت به مشارکت کرد؛

نمی توان از ۱۷ کامیون با تیغه برف روب انتظار معجزه در زمان برف را داشت

حرف تازه – صبح امروز جلسه بررسی دستورالعمل عملیات زمستانی ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت در دفتر شهردار برگزار شد.   دکتر نصرتی در جلسه ستاد بحران پیرامون مدیریت بهتر در زمان بارش برف احتمالی گفت: تیغه های برف روب معجزه نمی کنند بنابراین انتظار می رود شهروندان نیز در پاکسازی معابر و تکاندن برف […]

حرف تازه – صبح امروز جلسه بررسی دستورالعمل عملیات زمستانی ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت در دفتر شهردار برگزار شد.

 

دکتر نصرتی در جلسه ستاد بحران پیرامون مدیریت بهتر در زمان بارش برف احتمالی گفت: تیغه های برف روب معجزه نمی کنند بنابراین انتظار می رود شهروندان نیز در پاکسازی معابر و تکاندن برف از درختان به نیروهای خدمت رسان کمک کنند.

 

دعوت به مشارکت شهروندان در ایام برف / با ۱۷ کامیون با تیغه برف روب نمی توان انتظار معجزه داشت

شهردار رشت در این جلسه، غافلگیری در برف را همچون مبارزه با دشمن فرضی عنوان و اظهار کرد: برف نعمتی خدادادی است و سختی های مربوط به آن تنها چند روز است که این سختی های چند روزه نیز با فرماندهی منظم، دقیق و در حد توان به خوبی سپری می شود.

مسعود نصرتی افزود: از صفر تا ۱۰۰ غافلگیری در زمان برف به مدت ۲ ساعت است و اگر همه اقدامات به موقع انجام شوند با غافلگیری روبه رو نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه باید به موقع از توان بخش خصوصی استفاده شود، خاطر نشان کرد: بی شک امکان خدمات رسانی در روز اول در تمام سطح شهر وجود ندارد و استفاده از تجربیات دهه های گذشته و همراهی مردم در این زمینه لازم است.

شهردار رشت گفت: شهروندان می توانند در تکاندن برف از درختان، برف روبی کوچه ها و معابر و حتی در نحوه پارک خودروهای خود، هم به شهرداری و هم به شهروندان کمک کنند که این امر از دیدگاه اسلامی نیز بسیار پسندیده است.

نصرتی مشارکت شهروندان در کمک رسانی های ایام برف را بسیار ارزشمند خواند و از آنان خواست تا در تشکیلات ستاد بحران، در خیابان ها حضوری گرم داشته باشند زیرا با ۱۷ کامیون با تیغه برف روب نمی توان انتظار معجزه داشت.

 

تاکید بر باز بودن بازارها، ورودی بیمارستان ها و مدارس در ایام برف

وی بر لزوم باز بودن بازارها، ورودی بیمارستان‌ ها و مدارس در ایام برف تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت بخش های خصوصی برای این‌مهم کمک گرفت.

شهردار رشت همچنین با اشاره به نشاط آوری برف گفت: استفاده از واژه بحران برای نعمت شادی بخشی چون برف، ایجاد تشویش می کند و باید عبارت بحران که بار منفی دارد از برف جدا شود و صدا و سیما در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این مهم، نقش بسیار مهمی را برعهده دارد.

شهردار رشت همچنین تصریح کرد: سپاه، بنیاد مسکن، نیروی انتظامی و راهور نیز نقشی اساسی در ایام برف ایفا می کنند .

نصرتی گفت : بستن تقاطع های غیر همسطح باید بر اساس تجربیات متولیان انجام شود و از هرگونه اقدامات هیجانی، احساسی و خودنمایی در حوزه مدیریت بحران باید پرهیز شود.

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت NGO ها با تهیه لباس متحدالشکل برای حل برخی مشکلات در ایام برف تاکید کرد.

لباس خوب و غذای گرم باید برای پاکبانان در ایام بحران تهیه شود

محمد حسن علی پور، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این‌جلسه نیز با انتقاد از وضعیت نظم در بحران گفت: آنطور که باید نظم و ترتیب در بحران دیده نمی شود.

وی بر ضرورت بازبودن نانوایی ها و وصل بودن آب و گاز و برق شهروندان در ایام بحرانی بارش برف تاکید کرد.

این عضو شورا همچنین افزود : لباس خوب و غذای گرم باید برای پاکبانان در ایام بحران تهیه شود.

 

سال های گذشته رضایت مردم به طور شایسته حاصل نشد

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان نیز بر لزوم برطرف کردن ضعف های مدیریتی سال های گذشته اظهار کرد: هرچند شهرداری تمام توان خود را در بحران برف به کار گرفت اما رضایت مردم بطور شایسته حاصل نشد .

ساحره میر سیدی با بیان اینکه هماهنگی ها نباید به روز خاصی موکول شود افزود: ناهماهنگی ها در نیروهای تحت اختیار شهرداری باید برطرف شود.

 

پلیس ۳۰ دستگاه خودرو برای بحران آماده به کار دارد

رییس پلیس راهور رشت نیز بیان داشت: پلیس نیز ۳۰ دستگاه خودرو برای بحران آماده به کار دارد .

سرهنگ رمضانی گفت: با ۹ پایگاه پلیس نیز هماهنگی های لازم انجام شده است .

وی تاکید کرد : پلهای روگذر در ایام یخبندان باید بسته شوند و پلیس آمادگی لازم را برای فشار بار ترافیکی دارد.

 

خدمات هواشناسی در قالب پیش بینی های کوتاه مدت ۳ و ۶ روزه انجام می شود

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی استان گیلان نیز گفت: در حال حاضر خدمات در قالب پیش بینی های کوتاه مدت ۳ و ۶ روزه انجام می شود.

مازیار غلامی افزود: بر اساس پیش بینی های اقلیمی، تغییرات دما و بارش به صورت کلی معدل گیری می شود.

وی ادامه داد: دستورالعمل ها تنظیم و موارد تعیین شده نیز توسط هواشناسی با دقت پوشش داده می شود.

 

۵۰ دستگاه خودروی عملیاتی توسط بخش خصوصی به ناوگان شهرداری اضافه می شوند

معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز با بیان اینکه شهرداری برای ایام برف بالغ بر۵۹ دستگاه پیش بینی کرده است اظهارداشت: از این تعداد، ۱۷ دستگاه دارای تیغه برف روب بوده و شهرداری در مجموع دارای ۱۸ دستگاه تیغه برف روب است .

به گفته علی مقصودی شهرداری از ۱۱ دستگاه لودر، ۶ دستگاه بیل بکهو ، ۱۱ دستگاه بابکت و یک دستگاه بیل مکانیکی برخوردار بوده ودر مجموع ۵۰ دستگاه تخصصی دارد .

 

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ نیروی عملیاتی در سازمان ها و مناطق پیش بینی شده اند خاطر نشان کرد: ۳۷۵ نیروی پاکبان تحت امر سازمان مدیریت پسماند و ۲۵۵ نفر از نیروهای فضای سبز در ایام برف خدمت رسانی می کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت تصریح کرد: ۵۰ دستگاه خودروی عملیاتی توسط بخش خصوصی به ناوگان شهرداری اضافه می شوند.

 

کمبود نیروی انسانی یکی از مشکلات اساسی در سال گذشته بود

مقصودی کمبود نیروی انسانی را یکی از مشکلات اساسی در سال گذشته عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس امسال ۱۷ نیرو به عنوان راننده اتوبوس از سازمان عمران آماده همکاری شدند‌ .

وی همچنین‌گفت: اولویت با پاکسازی مسیرهای درجه یک است و برای نیروهای خدمات رسان در ایام بحران ، غذا و لباس گرم تهیه می شود .

 

در این جلسه که با عنوان دستورالعمل عملیات زمستانی ستاد مدیریت بحران شهرداری رشت برگزار شد، علاوه بر دکتر نصرتی شهردار کلانشهر رشت، محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت، بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، ساحره میرسیدی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان، سرهنگ رمضانی رییس پلیس راهور شهرستان رشت، سرهنگ حسین پورحیدری معاون اجرایی سپاه ناحیه مرکزی رشت، مازیار غلامی سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی استان گیلان، رضا محمدی نژاد نماینده فرماندهی انتظامی استان گیلان و سه سلطانی به نمایندگی از صدا و سیما و همچنین جمعی از شهرداران و معاونان خد مات شهری شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار