رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 25 May

حرف تازه – عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: یازده عضو شورای اسلامی بهترین مشاور برای شهردار رشت هستند. فاطمه شیرزاد در جمع خبرنگاران با گرامی داشت هفته معلم و روز جهانی کارگر اظهار کرد: مقام و نقش معلمین و منزلت کارگران بر کسی پوشیده نیست و امیدوارم اقدامات خوبی در راستای رفع مشکلات آنان […]

حرف تازه – عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: یازده عضو شورای اسلامی بهترین مشاور برای شهردار رشت هستند.

فاطمه شیرزاد در جمع خبرنگاران با گرامی داشت هفته معلم و روز جهانی کارگر اظهار کرد: مقام و نقش معلمین و منزلت کارگران بر کسی پوشیده نیست و امیدوارم اقدامات خوبی در راستای رفع مشکلات آنان انجام شود‌.
وی با اشاره به اینکه فرصت رشت شناسی شهردار رشت به اتمام رسیده است گفت: انتظار داریم شهردار رشت در اسرع وقت نسبت به اجرایی کردن پروژه های جدید عمرانی اقدام و نسبت به تکمیل و اتمام پروژه های نیمه تمام تلاش خود را مضاعف کند.
شیرزاد با اشاره به پروژه بازآفرینی خواهر امام(س) رشت بیان کرد: اقدامات عمرانی در این باره باید سرعت بیشتری به خود بگیرد و در حال حاضر این پروژه به کندی در حال انجام است.
این عضو شورا با بیان اینکه آسفالت رشت بسیار نامطلوب است گفت: امیدوارم در این حوزه به خوبی مدیریت انجام و مشکلات آسفالت رشت برطرف شود.
وی به صدور احکام سفارشی اخیر در شهرداری رشت اشاره و اظهار کرد: برگزاری جلسات خاص در خارج از شهر به واسطه انجام اقدامات سفارشی با حضور شهردار رشت بسیار ناصحیح بوده و نمایندگان مجلس بهتر است به کار خودشان پرداخته و متاسفانه برنامه های هدفمند به منظور تخریب اعضای شورا توسط رسانه های معاند و … آغاز شده است.
شیرزاد افزود: اعضای شورا یازده مشاور شهردار رشت هستند و امیدوارم با این اقدامات شاهد پیشرفت بهتر شهر بوده و از پسرفت جلوگیری شود.
وی با ابراز گلایه از افزایش حضور مشاوران سفارشی در شهرداری رشت گفت: شهردار رشت از این بابت کاملا زیر نظر و تحت رصد اعضای شورا است.
عضو شورای اسلامی رشت هیجدهم اردیبهشت مصادف با روز بیماران خاص را گرامی داشت و بیان کرد: است گفت: باید به حوزه بهداشت و سلامت شهروندان توجه مضاعف معطوف شود.
وی به حضور اندک نخبگان گیلانی در کابینه دولت اشاره و تصریح کرد: با توجه به آرایی که دولت در جریان انتخابات در گیلان کسب کرد انتظار میرفت از نخبگان گیلانی در بدنه دولت بیشتر استفاده شود.
شیرزاد افزود: در حال حاضر مشکل کشور ما مباحث سیاسی نیست و باید گفتمان مشترکی ایجاد و مشکل فعلی کشور عدم وجود گفتمان مناسب است .
وی خواستار دعوت از همه گروهها و احزاب در جلسات استانداری گیلان شد و بیان کرد: باید همه تجارب در کنار یکدیگر قرار گرفته و با استفاده از ظرفیتها بمب توسعه استان به صدا درآید .
شیرزاد با اشاره به اینکه گیلان به لحاظ داشتن چهره نخبه از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار کرد: امیدوارم در برگزاری نشست های تخصصی و رسانه ای در استانداری گیلان همفکری و همراهی بیشتری لحاظ شود.
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از محمد رسول محمد پور:

علیپور صدایی از پس سالها خاموشی… / بدون ستاد، بدون تبلیغات

محمد رسول محمدپور - اولین باری که او را دیدم با جامه پاکبانی روی دستان نحیف هم لباسان خود در میان زمین و آسمان بود. چشمهایشان بیش و پیش از آواهای بریده بریده و غرق در لهجه های عمیق با آدمی سخن میگفت و هر چین و چروک صورتشان خبر از سنگینی و سختی روزگارانی که گذشت میداد... فارغ از تحلیل های موجود در مورد چرایی کسب آرا قابل توجه محمد حسن علیپور به عنوان یک پاکبان در انتخاباتی نه چندان پاک و آلوده به مؤلفه های مختلف برای پیروزی، حضور وی در شورای پنجم به عنوان یک پدیده قابل توجه و عملکرد او قابل بررسی دقیق تر است. عده ای این حضور را به نوعی دهن کجی شهروندان به عملکرد ناملموس نخبگان منتخب ادوار شورا و برخی نتیجه دلسوزی شهروندان برای یک پاکبان میدانند، طیفی حضور وی را نتیجه اعمال نظر دستگاههای مرتبط با قدرت حاضر در پشت پرده وادی سیاست و دیگرانی اتفاقی از روی اقبال و بدون برنامه ریزی قبلی... لیکن در این میان کسی به اراده و تاثیر دستهایی نحیف که مهد حضور این پدیده بود اشاره نمیکند گویی هنوز هم به اعجاز آنها اعتقادی نیست!!! دستهایی که با یک بررسی کوتاه میتوان به نقش آنها در تغییرات و اتفاقات بزرگ در تاریخ این کشور از بروز انقلاب تا پایداری در ۸ سال جنگی نابرابر پی برد. باید توجه داشت امروز علیپور نماینده ای مختص به طیفی است که انباشت مطالبات آنها در گذر دهه ها بوی کهنگی و رنگ ناامیدی گرفته است. نیازهای قشری خدوم که رفع آنها نه تنها وظیفه مسئولین بلکه تکلیفی فراموش شده بر دوش تک تک شهروندان این شهر بود و بی توجه از کنار آن رد شدیم غافل از اینکه این نگاه غیر مسئولانه با ساختار یک جامعه مدنی و اصول زندگی شهروندی در منافات است. از روز اول حضور وی در شورای پنجم بسیاری نقد بر عدم تناسب این عضو برخاسته از جامعه کارگری نسبت با سایر اعضای شورای شهر و اخلال در ضرب آهنگ هماهنگ عملکرد این شورا به علت حضور او داشتند و شاید عدم آشنایی او از ساختارهای سیاسی و مدیریتی و نوع ادبیات بکار گرفته از جانب وی در برخی موارد و در روزهای ابتدایی مزیدی بر علت شدت این نقود میشد ولی امروز شرایط با روزهای اول متفاوت است. پاکبان داستان ما رفته رفته به خوبی درک کرد که به کدام دلیل رخت نارنجی شریف خود را با جامه تمیز و اتو کشیده مدیران عوض کرده است و در این وادی برای رسیدن به حقوق هم صنف های خود هر از گاهی صدای بلند و جملات تند کارگشا خواهد بود. امروز به خوبی آموخته که ابتدا باید پرده ضخیمی که مقابل دیدگان بسیاری کشیده شده دریده شود تا چشمان حضرات با نور حقیقت کف جامعه آشنا گردد و گامی در راستای این حجم از اختلاف طبقاتی بردارند. او از همیشه در راستای مطالبات کارگری جدی تر است و با این روال از این پس در هر دوره از انتخابات ...

آخرین اخبار