حرف تازه – قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر رشت گفت: ۱۱ هزار میلیارد تومان به منظور تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر در کشور اعتبار نیاز است. نیاز به اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر در کشور احمد اصغری مهرآبادی در این دیدار اظهار […]

حرف تازه – قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر رشت گفت: ۱۱ هزار میلیارد تومان به منظور تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر در کشور اعتبار نیاز است.

نیاز به اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر در کشور

احمد اصغری مهرآبادی در این دیدار اظهار کرد: ۱۱ هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه بزرگ مسکن مهر در کشور اعتبار نیاز است.

وی افزود: دولت در تلاش است تا اعتبار لازم برای ایجاد مراکز خدماتی و آموزشی مسکن مهر را تامین کند.

فرماندار رشت : ۱۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر تاکنون تحویل داده شده است

فرماندار شهرستان رشت نیز در این دیدار با اشاره به تعداد واحدهای این مجتمع مسکونی در محدوده منطقه ۵ شهررشت اظهار کرد: تعداد ۱۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر تاکنون تحویل داده شده است اما این محدوده مشکلاتی دارد و باید به کمک مدیریت شهری برطرف شود.

سید محمد احمدی افزود: ایجاد امکانات آموزشی از مهمترین اولویت هاست این منطقه نیازمند حداقل ۲۸ واحد آموزشی ۳۰۰کلاسه است.

وی تصریح کرد: با وجود تراکم جمعیتی در این محدوده نیاز است یک ایستگاه آتش نشانی مجهز هر چه سریعتر در آنجا احداث شود.

احمدی با بیان اینکه اجرای پروژه تصفیه خانه مسکن مهر ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است گفت: برای تکمیل این پروژه همت و تلاش مضاعف لازم است.

فرماندار رشت مهمترین گلایه سرمایه گذاران مسکن مهر را عدم تکمیل آورده از سوی خریداران و تعاونی ها بیان کرد و افزود: نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و همچنین مجموعه شورا و شهرداری باید برای رفع مشکلات این منطقه اقدام کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت : احداث کتابخانه عمومی نیاز مسکن مهر است

محمد حسن عاقل منش نیز در این جلسه احداث کتابخانه عمومی را نیاز مسکن مهر دانست و اظهار کرد: با پیگیری های مدیر کل راه و شهرسازی قرار است زمینی به منظور احداث کتابخانه عمومی در مسکن مهر اختصاص پیدا کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت افزود: با اختصاص این زمین در سال آینده کتابخانه عمومی را به ساکنان مسکن مهر هدیه می دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت: فرمانداری در اجرای خدمات عمومی مسکن مهر حمایت بیشتری از مدیریت شهری داشته باشد

سید امیر حسین علوی نیز در دیدار با قائم مقام وزیر راه گفت: شورا و شهرداری رشت در تلاش هستند تا مشکلات مسکن مهر برطرف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: شهرداری رشت تاکنون خدمات زیادی در مسکن مهر ارائه کرده و اجرای آسفالت معابر، کفپوش پیاده روها، روشنایی معابر و اجرای زیر ساخت های مناسب و… از این موارد است.

وی تقاضای حمایت های مادی بیشتر فرماندار رشت در اجرای خدمات عمومی در محدوده مسکن مهر را کرد و گفت: بودجه شهرداری به تنهایی کفاف اجرای پروژه های زیر بنایی در مسکن مهر را نمی دهد.

علوی بیان کرد: ساکنان این محدوده از اقشار کم برخوردار جامعه هستند و نیازمند حمایت های مسئولان ارشد استان و شهرستان هستند.

جبار کوچکی نژاد: زیرساخت های مسکن مهر اجرایی نشده است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز بر ارائه خدمات شهری در این محدوده اظهار کرد: اعتراضات شهروندان این محدوده به حق است و باید به آن رسیدگی شود.

جبار کوچکی نژاد افزود: زیر ساخت های شهری در مسکن مهر اجرایی نشده است و از دیگر سو در بحث مالکیت خانه ها نیز چالش هایی وجود دارد.

علی خاوری: مشکل فاضلاب و ترافیک مسکن مهر اساسی است/ اعتبارات شهرداری برای رینگ ۹۰ متری کافی نیست/ وزارتخانه اعتبار لازم را اختصاص دهد

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان نیز در این جلسه گزارشی از روند پروژه مسکن مهر واحدهای تحویل داده شده ارائه و گفت:برای ساخت ۷۴ هزار واحد مسکن مهر پروانه صادر شده است که از این تعداد ۶۲ هزار و ۹۹۸ واحد تحویل مالکین داده شده است .

علی خاوری افزود: واحدهایی نیز در تکلف اداره کل مسکن و شهرسازی است که چهار هزار و۸۰۰ واحد تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه واحدهای مسکن مهر ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است بیان کرد: در صورت همکاری تعاونی ها تا اواسط سال بعد همه واحدها به متقاضیان تحویل داده می شود.

خاوری مشکل فاضلاب و ترافیک این محدوده را نیز اساسی خواند و تصریح کرد: مطالعات احداث رینگ ۹۰ متری از سوی شهرداری رشت انجام شده اما اعتبارات ناکافی شهرداری امکان اجرای آن را نمی دهد و لازم است وزارتخانه اعتبار لازم برای ایجاد این رینگ را اختصاص دهد.