رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

حرف تازه – آیت الله رسول فلاحتی طی حکمی از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت منصوب شد. وی فرزند “معصوم” متولد اول مهرماه سال ۱۳۴۲ در یکی از روستاهای صومعه‌سرا از استان گیلان در یک خانواده کشاورز است. تا اول دبیرستان در سال ۵۷ در شهر رشت […]

حرف تازه – آیت الله رسول فلاحتی طی حکمی از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت منصوب شد.

وی فرزند “معصوم” متولد اول مهرماه سال ۱۳۴۲ در یکی از روستاهای صومعه‌سرا از استان گیلان در یک خانواده کشاورز است.

تا اول دبیرستان در سال ۵۷ در شهر رشت دبیرستان بازرگانی در رشته حسابداری و امور مالی سپری کرد و در آغاز سال ۵۸ در حالی که هنوز چند ماه بیشتر از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) نگذشته بود عازم حوزه علمیه قم شده و در یکی از مدارس مشغول به تحصیل علوم انسانی شد.

پس از استقرار در یکی از مدارس حوزه علمیه قم در سال ۵۸ دروس مقدماتی جامع المقدمات، سیوطی، مغنی، مطول، معالم، منطق، اصول فقه و شرح لمعه را از حجج اسلام و آیات عظام، محمدی اصفهانی، حسین سیاوشی فریدونی، آیت الله طالقانی، معین الدینی، مدرس، صالحی، فشارکی اصفهانی، وجدانی فخر، شیخ حسین شب‌زنده دار ‌و شمائی همدانی فرا گرفت.

پس از سپری کردن مراحل مقدماتی، دروس سطوح عالی ذیل را در نزد آیات عظام سپری کرد.
۱- رسائل آیت‌الله شیخ مصطفی اعتمادی 
۲- مکاسب محرمه آیت‌الله شیخ غلامرضا صلواتی 
۳- مکاسب بیع آیت‌الله شیخ مرتضی بنی‌فضل تبریزی 
۴- مکاسب خیارات آیت‌الله شیخ محسن دوزدوزانی تبریزی 
۵-‌ کفایه الاصول جلد اول آیت‌الله شیخ محسن دوزدوزانی تبریزی 
۶-‌ کفایه الاصول جلد دوم آیت‌الله شیخ محمدتقی ستوده
۷-منظومه(فلسفه) آیت‌الله میرزا یحیی انصاری شیرازی
۸- اسفار(فلسفه) آیت‌الله میرزا یحیی انصاری شیرازی
۹-‌ اسفار(فلسفه) آیت‌الله شیخ عبدالله جوادی آملی
۱۰-‌ اسفار(فلسفه) آیت‌الله شیخ حسن حسن‌زاده آملی
۱۱-‌ رجال آیت‌الله شیخ جعفر سبحانی

پس از اتمام دروس سطوح عالی و قبولی در امتحان آن در تاریخ ۲۲ دی ۶۷ وارد دروس خارج حوزه علمیه قم شده و از محضر آیات عظام ذیل در مجموع ‌۱۱ سال استفاده برد.

۱- خارج فقه آیت الله شیخ جواد تبریزی
۲- خارج فقه آیت الله شیخ محمدفاضل لنکرانی
‌۳- خارج فقه آیت الله شیخ محمدتقی بهجت
۴- خارج اصول آیت‌ الله شیخ محمدفاضل لنکرانی
۵- خارج اصول آیت الله شیخ محمدناصر مکارم شیرازی

از سال ۱۳۶۳ هنگامی که مشغول تحصیل “شرح لمعه” شد تدریس در دروس مقدمات را آغاز کرده و کتاب‌های ذیل را برای جمعی ار طلاب در مدارس حوزه علمیه و غیر آن تدریس کرد.

۱- جامع المقدمات ۲-‌ سیوطی ‌۳- منطق  ۴- معالم  ۵- بدایه الحکمه ۶- نهایه الحکمه ۷-اصول فقه و  ۸-‌ شرح لمعه که در مجموع ۱۵ سال به طول انجامید.

از سال ۱۳۷۷ به‌طور رسمی مشغول به تدریس سطوح عالی در حوزه علمیه قم شد و کتاب‌های ذیل را به ترتیب تدریس کرد:

۱- رسائل شیخ انصاری ۳ دوره که ۱۵ سال طول کشید
۲-‌ مکاسب شیخ انصاری ۳ دوره که ۱۸ سال طول کشید
۳- کفایت الاصول ۴ دوره که ۱۶ سال طول کشید و اینک مشغول دوره پنجم است.

کتاب‌های یاد ‌شده در مدارس حضرت آیت الله العظمی بروجردی(خان)، فیضیه و مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی تدریس شده است.

از سال ۱۳۸۸ به درخواست بعضی از طلاب به تدریس خا‌رج فقه و اصول مشغول شد که از سال یاد شده تاکنون ادامه داشته و در مجموع، مطالب بیان شده به‌صورت عربی به رشته نگارش درآمده و نیز حدود ۶ سال است که بر جامعه المصطفی به تدریس سطح ۴ و همینطور راهنمای درس خارج مشغول است.

تحقیقات و تألیفات:

۱- تقریرات درس خارج فقه به زبان عربی در چندین جلد
۲- تقریرات درس خارج اصول به زبان عربی به چندین جلد
۳- الأسراج تحقیق فی المعراج به زبان عربی
۴- تحقیق حول معجزه شق القمر به زبان عربی
۵- الحجه فی الفقه به زبان عربی درس خارج اصول تدریس شده در حوزه علمیه قم
۶- الأجتهاد و التقلید به زبان عربی فقه خارج تدریس ‌شده
۷- فقه المضاربه خارج فقه که به زبان عربی به رشته نگارش در آمده است.
۸- کتاب ولایه الفقیه، الشؤون والأختیارات که به زبان عربی به رشته نگارش در آمده است.
۹- اصول کلی مدیریت اسلامی به زبان فارسی
۱۰- معنویت در حج به زبان عربی
‌۱۱- در سایه نهج البلاغه به زبان فارسی شرح کلمات قصار حضرت امیرالمؤمنین علی(‌ع)‌
۱۲- چهره یهود در قرآن به زبان فارسی
۱۳- تفسیر سوره تغابن به زبان فارسی
۱۴- مقالات فراوان به زبان‌های فارسی و عربی

حضور در جبهه‌های جنگ:

از سال ‌۱۳۵۹ که دولت بعثی عراق به کشور اسلامی و انقلابی ایران حمله کرد در ایام جنگ ۸ ساله در کنار رزمندگان سپاه پاسداران به صورت‌های رزمی در اوایل جنگ، رزمی تبلیغی در اواسط جنگ و تبلیغی در اواخر دوران دفاع مقدس حضور پیدا کرد که این حضور در مجموع بیش از ۳۰ ماه بوده است.

تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار