رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
امیر محمدپور در در اولین جلسه کمیته انرژی های نو کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان گیلان مطرح کرد:

نقش انرژی های تجدیدپذیر در مواقع بحرانی بسیار اثرگذار است/ کشورهای توسعه یافته سبد انرژی شان را گسترش می دهند

حرف تازه – دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان در اولین جلسه کمیته انرژی های نو، کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان با بیان اینکه انرژی های های تجدید پذیر همگی سازگار با محیط زیست هستند گفت: نقش انرژی های تجدیدپذیر در مواقع بحرانی بسیار اثرگذار است. به گزارش حرف تازه به نقل از روابط […]

حرف تازه – دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان در اولین جلسه کمیته انرژی های نو، کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان با بیان اینکه انرژی های های تجدید پذیر همگی سازگار با محیط زیست هستند گفت: نقش انرژی های تجدیدپذیر در مواقع بحرانی بسیار اثرگذار است.

به گزارش حرف تازه به نقل از روابط عمومی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان اولین جلسه کمیته انرژی های تجدیدپذیر کارگروه آب و انرژی شورای پدافند غیرعامل استان گیلان به میزبانی شرکت سهامی برق منطقه ای استان با حضور عظیم بلبل آبادی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان، امیر محمد پور سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، منصور مولایی پور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و محمد مهدی میرهاشمی مدیر اراضی استان و سایر کارشناسان ذیربط دستگاه های حوزه مرتبط با محوریت بررسی و سیاست های حمایتی منابع تامین انرژی برگزار شد .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان در این جلسه با اشاره به اینکه استان گیلان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر برخوردار است به اهمیت انرژی های نو نیز پرداخت و گفت: انرژی های نو یا تجدید پذیر از منابعی که پایان قطعی ندارند تولید می شوند و هم اینکه میتوانند به سرعت جایگزین شوند.

بلبل آبادی با تاکید بر پتانسیل استان در زمینه انرژی های نو افزود: باید با کمک سازمان های مختلف سازه ها را شناسایی کنیم و پروژه های زمان دار را برای سرمایه گذار کوتاه کنیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی نیز گیلان را یک کارگاه تخصصی سرمایه گذاری دانست و اظهار داشت: در دنیا سرمایه گذاری در بخش انرژی به نوعیبه عنوان ابزار گردشگری نیز استفاده می شود.

منصور مولایی افزود: تقاضای داخلی با نظارت حاکمیتی و اجرایی و زیرساخت های شبکه ای پیشرفته منجر به فرصت منحصر بفرد می شود.

همچنین میرهاشمی، مدیر اراضی استان نیز با اشاره واگذاری زمین ذکر کرد: بر اساس قانون اگر همه شرایط و ضوابط رعایت شده باشد منعی برای واگذاری زمین به سرمایه گذار وجود نخواهد داشت.

در ادامه دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان با اشاره به اهمیت توجه به انرژی های تجدید پذیر اظهار داشت: اهمیت این موضوع در حوزه پدافند غیرعامل آنجایی است که اگر اتفاقی نظیر جنگ، زلزله و یا سیلی اتفاق بیفتد ممکن است یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی برق به یکباره قطع شود و این اتفاق چالش های جدی را در منطقه تحت پوشش به وجود می آورد،لذا اگر تولید در محل مصرف باشد که مهمترین شکل آن انرژی های تجدید پذیرند که به کمک طبیعت در محل مصرف تولید می شوند و با توجه به پراکندگی در مواقع اضطراری به راحتی از بین نمی رود این بدان معنی است که ممکن است بخشی از آن تخریب شود ولی بطور کامل از بین نمی روند و به هر مقدار از پیرامون شان می توانند برق برسانند.

امیر محمدپور با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته سبد انرژی شان را گسترش می دهند گفت: کشورهای توسعه یافته برای گسترش سبد انرژی خود از هر منبعی که بتوانند استفاده میکنند،حتی اگر منبع انرژی غالب در کشورشان بیشتر از اشکال دیگر انرژی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم در مسیر کشورهای توسعه یافته،انرژی های تجدید پذیرمان اقتصادی شود باید صاحب تکنولوژی شده و امکان ساخت در داخل را داشته باشیم و همچنین مباحث زیست محیطی را مدنظر قرار دهیم.

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل با موضوع نگاه با مباحث آلودگی محیط زیست اذعان داشت: اگر هزینه های رفع آلودگی محیط زیست را مدنظر قرار دهیم،به لحاظ اقتصادی هزینه اولیه تجهیز و تولید انرژی های تجدید پذیر می شود زیرا انرژی های تجدید پذیر همگی سازگار با محیط زیست هستند؛ البته اکنون در حوزه زیست محیطی با چالش هایی نظیر تغییرات غیرعادی تغییر اقلیم مواجه هستیم،که در این راستا خروجی اولین همایش تغییر اقلیم و امنیت انرژی در حوزه پدافند غیرعامل با همکاری کارگروه تخصصی آب و انرژی پدافند غیرعامل استان،دانشگاه گیلان و اداره کل پدافند غیرعامل استان برگزار گردید.

امیر محمدپور در ادامه با ظرفیت بالای استان در تولید انرژی افزود: از آنجایی که انرژی های نو برای توسعه و گسترش نیازمند اعتبارات بالایی در بدو امر است لذا جذب سرمایه گذار در این حوزه ارزش دو چندان می یابد،لذا شایسته است که همکاری سازنده در چارچوب ضوابط با سرمایه گذاران این حوزه اعم از داخلی و خارجی صورت گیرد تا روند گسترش استفاده از این انرژی ها در استان،هر چه بیشتر سیر صعودی گیرد.

درانتهای جلسه مدیران و کارشناسان ذیربط دستگاه های حوزه مربوطه به تبادل نظر و بررسی رفع موانع برای بستر سرمایه گذاری و همکاری متقابل دستگاه ها مرتبط در این زمینه پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار