رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March

حرف تازه – عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسی که مسئولیت نظام اسلامی را بر عهده دارد نه خواب و نه خوراک باید داشته باشد و باید دور آقایی خود را خط بکشد والا باید منتظر آتش جهنم باشد.  آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری امروز در جلسه درس خارج فقه خود، رسیدگی بر اموال مسئولان […]

حرف تازه – عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسی که مسئولیت نظام اسلامی را بر عهده دارد نه خواب و نه خوراک باید داشته باشد و باید دور آقایی خود را خط بکشد والا باید منتظر آتش جهنم باشد.

 آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری امروز در جلسه درس خارج فقه خود، رسیدگی بر اموال مسئولان را مورداشاره قرار داد و اظهار داشت: مبنا و رویه نظام اسلامی برای مسئولان از بالاترین نهاد تا کوچک‌ترین و پایین‌ترین مسئول خوردن و بردن نیست بلکه مسئولیت امانتی است که باید به دست امانت‌دار سپرده شود و به نحو احسن امانت‌داری انجام گیرد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در رابطه با امانت‌داری در انجام مسئولیت‌ها گفت: بر اساس این روایت، برای مدیریت جامعه باید فکر جدی کرد و رسیدگی به امور مردم داشت، برای کسانی که پیرو اهل‌بیت(ع) هستند حضرت می‌فرمایند که باید شاکر باشید که خداوند مسئولیت را از روی دوش شما برداشته است چرا که اگر مدیریت و مسئولیت داشتید در مضیقه بودید.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: در نظام جمهوری اسلامی به برکت امام راحل، همت علما، بزرگان و ملت بزرگوار ایران حکومت اسلام تشکیل و به دست مسئولان افتاده است، اما کسی که مسئولیت نظام اسلامی را بر عهده دارد نه خواب و نه خوراک باید داشته باشد و  باید دور آقایی خود را خط بکشد والا باید منتظر آتش جهنم باشد.

حسینی اشکوری خاطرنشان کرد: ما به مقدار کافی عبادت می‌کنیم و مشغول کارهای خود هستیم، مردم عادی که مسئولیت ندارند بسیار بهتر و راحت‌تر از مسئولان نظام و کسانی که متصدی امور هستند و کسانی که مسئولیت امور را  بر عهده ندارند باید خداوند را شاکر باشند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولیت مسئولان امانتی از جانب خداوند بر عهده آنان است، ابراز کرد: مسئولان باید حواس خود را در ارتباط با مسئولیت‌های خود جمع کنند، اینکه آیا نظام اسلامی می‌تواند نسبت به اموال مسئولانی که در رده‌های بالای نظام هستند رسیدگی کند؟ برخی می‌گویند بر اساس آنچه قانون اساسی مقرر کرده رسیدگی شود اما می‌توان به اموال نمایندگان مجلس، قضات و سایر مسئولان که دارای مقام هستند رسیدگی کرد و درخواست رسیدگی اموال را در آغاز و پایان مسئولیت داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: غالباً رسیدگی به اموال همه مسئولان نمی‌شود برای نمونه کسانی که در نظافت شهر دخیل هستند را نمی‌شود موردبررسی قرار داد بلکه باید به اموال مسئولانی که در رده‌های بالا قرار دارند رسیدگی صورت گیرد.

تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار