رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
  • الأحد ۱۰ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 24 June

حرف تازه – عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسی که مسئولیت نظام اسلامی را بر عهده دارد نه خواب و نه خوراک باید داشته باشد و باید دور آقایی خود را خط بکشد والا باید منتظر آتش جهنم باشد.  آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری امروز در جلسه درس خارج فقه خود، رسیدگی بر اموال مسئولان […]

حرف تازه – عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسی که مسئولیت نظام اسلامی را بر عهده دارد نه خواب و نه خوراک باید داشته باشد و باید دور آقایی خود را خط بکشد والا باید منتظر آتش جهنم باشد.

 آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری امروز در جلسه درس خارج فقه خود، رسیدگی بر اموال مسئولان را مورداشاره قرار داد و اظهار داشت: مبنا و رویه نظام اسلامی برای مسئولان از بالاترین نهاد تا کوچک‌ترین و پایین‌ترین مسئول خوردن و بردن نیست بلکه مسئولیت امانتی است که باید به دست امانت‌دار سپرده شود و به نحو احسن امانت‌داری انجام گیرد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در رابطه با امانت‌داری در انجام مسئولیت‌ها گفت: بر اساس این روایت، برای مدیریت جامعه باید فکر جدی کرد و رسیدگی به امور مردم داشت، برای کسانی که پیرو اهل‌بیت(ع) هستند حضرت می‌فرمایند که باید شاکر باشید که خداوند مسئولیت را از روی دوش شما برداشته است چرا که اگر مدیریت و مسئولیت داشتید در مضیقه بودید.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: در نظام جمهوری اسلامی به برکت امام راحل، همت علما، بزرگان و ملت بزرگوار ایران حکومت اسلام تشکیل و به دست مسئولان افتاده است، اما کسی که مسئولیت نظام اسلامی را بر عهده دارد نه خواب و نه خوراک باید داشته باشد و  باید دور آقایی خود را خط بکشد والا باید منتظر آتش جهنم باشد.

حسینی اشکوری خاطرنشان کرد: ما به مقدار کافی عبادت می‌کنیم و مشغول کارهای خود هستیم، مردم عادی که مسئولیت ندارند بسیار بهتر و راحت‌تر از مسئولان نظام و کسانی که متصدی امور هستند و کسانی که مسئولیت امور را  بر عهده ندارند باید خداوند را شاکر باشند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولیت مسئولان امانتی از جانب خداوند بر عهده آنان است، ابراز کرد: مسئولان باید حواس خود را در ارتباط با مسئولیت‌های خود جمع کنند، اینکه آیا نظام اسلامی می‌تواند نسبت به اموال مسئولانی که در رده‌های بالای نظام هستند رسیدگی کند؟ برخی می‌گویند بر اساس آنچه قانون اساسی مقرر کرده رسیدگی شود اما می‌توان به اموال نمایندگان مجلس، قضات و سایر مسئولان که دارای مقام هستند رسیدگی کرد و درخواست رسیدگی اموال را در آغاز و پایان مسئولیت داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: غالباً رسیدگی به اموال همه مسئولان نمی‌شود برای نمونه کسانی که در نظافت شهر دخیل هستند را نمی‌شود موردبررسی قرار داد بلکه باید به اموال مسئولانی که در رده‌های بالا قرار دارند رسیدگی صورت گیرد.

تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار