مخالفان تصدی نیک فهم بر شهرداری رشت دلیل مخالفت با او را پیمانکاری شهرداری رشت توسط وی می‌دانند. البته نیک فهم تا به امروز پاسخی به این موضوعات نداده است.  

حرف تازه – با برگزاری روز نخست ارائه برنامه کاندیداهای شهرداری رشت که با ارائه برنامه رضا ساغری، علی مبصر و حامد عبدالهی همراه بود و با امضای ۸ عضو شورا فاطمه مقیمی نیز به جمع کاندیداهای شهرداری رشت اضافه شد. بدین ترتیب جمع گزینه های نهایی به ۷ نفر رسید که ۴ نفر باقی مانده یعنی مسعود موسوی، بهزاد نیک فهم، سینا مقدادی و فاطمه مقیمی فردا به ارائه برنامه های خود می پردازند.

در همین راستا به معرفی بیشتر گزینه های نهایی شهرداری رشت خواهیم پرداخت. پیش از این در گزارش هایی نگاهی به رزومه علی مبصر (اینجا بخوانید)، حامد عبدالهی (اینجا بخوانید)، رضا ساغری (اینجا بخوانید) و سید مسعود موسوی (اینجا بخوانید) داشتیم. در این گزارش قصد داریم نگاهی به سوابق بهزاد نیک فهم داشته باشیم.

سپیدخبر در معرفی نیک فهم نوشت: بهزاد نیک فهم خوب روان اهل و ساکن رشت، دانش‌آموخته رشته معماری، عضو پایه دو سازمان نظام مهندسی استان و در حال حاضر، عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد واحد صومعه‌سرا و مدیرعامل شرکت آرابسک نقش شمال است.  

وی فعالیت حرفه‌ای خود را از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۰ با تأسیس دفتر معماری در رشت شروع کرد و فعالیت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سمت‌های مختلف، عضویت در شورای فنی سازمان میراث فرهنگی، عضویت در کمیسیون ماده پنج قانون شورای عالی و کارگروه شهرسازی و معماری گیلان، همکاری با شرکت‌های مشاور شهرسازی و معماری، طراحی و اجرای تعداد قابل‌توجهی پروژه معماری، مرمت و مرمت شهری، ارائه مقالاتی در باب شناخت و معرفی معماری گیلان، از سوابق اوست.  

مخالفان تصدی نیک فهم بر شهرداری رشت دلیل مخالفت با او را پیمانکاری شهرداری رشت توسط وی می‌دانند. البته نیک فهم تا به امروز پاسخی به این موضوعات نداده است.  

گفتنی است بهزاد نیک فهم از افراد نزدیک به بهراد ذاکری است و گفته می‌شود توسط جوان‌ترین عضو شورای شهر رشت معرفی‌شده است.