احمد رمضانپور نرگسی در دفاع از تبصره 10 ضوابط ابلاغی بودجه سال 1398 در خصوص طرح موضوع مخالفت سازمان بازرسی استان گیلان با پرداخت پاداش به کارکنان شهرداری اظهار داشت: مصوبات شورای اسلامی شهر در صورت تایید فرمانداری مصداق قانون داشته و اعمال آن لازم الاجرا میباشد.

حرف تازه – منتخب اول شورای شهر رشت با تاکید بر این موضوع که همه ما در برابر قانون مطیع هستیم و در برابر قانون گردن کلفت نمی باشیم گفت: باید در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گام برداریم.

وی افزود: فصل الخطاب برای همه قانون و رهنمودهای مقام معظم رهبری میباشد. اگر سازمان بازرسی استان در این خصوص ایرادی وارد می داند بهتر است از بازرسی کل کشور استعلام های مورد نیاز را کسب کند چرا که چطور می شود که شهرهای بزرگ همچون تهران، مشهد، تبریز و… چنین پرداختی انجام می گیرد و حرفی از قانون شکنی نیست لیکن در رشت این موضوع ناگهان به عنوان عمل خلاف قانون اعلام می شود!

وی ادامه داد: برداشت از قانون باید در شفافیت کامل و منطبق بر محتوای فنی، فقهی و حقوقی آن صورت گیرد و برای همگان یکسان باشد و اعمال سلیقه ای قانون با برداشت های شخصی یقینا باعث ایجاد شبهه و دوگانگی برای مردم خواهد شد.

به طور مثال اعمال این مورد با نگاه فوق مهر تاییدی بر انجام اختلاس توسط معاون مالی شهرداری رشت باشد در حالی که همه می دانیم در این خصوص فعل اختلاس صورت نگرفته است.