رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January
  • جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۰
  • کد خبر : 39665
  • مشاهده : 27 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : مشکل سراوان باید به صورت یک طرح ملی دیده شود
حجت الاسلام پروایی در دیدار با شهردار رشت:

مشکل سراوان باید به صورت یک طرح ملی دیده شود

حرف تازه – دیدار حجت الاسلام پروایی عضو مجلس خبرگان رهبری، با دکتر نصرتی شهردار رشت، با حضور محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت برگزار شد.   حجت الاسلام احمد پروایی در این دیدار با اشاره به اینکه مجموعه شهرداری در مناسبتهای مختلف مذهبی پشتیبان معنوی و فکری برای برگزاری برنامه های […]

حرف تازه – دیدار حجت الاسلام پروایی عضو مجلس خبرگان رهبری، با دکتر نصرتی شهردار رشت، با حضور محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت برگزار شد.

 

حجت الاسلام احمد پروایی در این دیدار با اشاره به اینکه مجموعه شهرداری در مناسبتهای مختلف مذهبی پشتیبان معنوی و فکری برای برگزاری برنامه های فرهنگی بوده است اظهار داشت: آذین بندی و برگزاری جشن ها در میلادها و سیاه پوش کردن شهر در عزاداری هایی چون ایام فاطمیه و محرم از جمله فعالیتهای همیشگی شهرداری ها بوده است.

 

تاکید عضو مجلس خبرگان رهبری بر برگزاری جشن های مختلف مذهبی

حجت الاسلام پروایی برگزاری جشن های مختلف مذهبی با دعوت شهرداری و حضور گسترده شهروندان را مورد تاکید قرار داد و افزود: کیفیت جشن هایی که برای اهل بیت برگزار می شود بسیار حائز اهمیت است و باید با سیره اهل بیت سازگاری داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: شهرداری یک نهاد مردمی است و در غم ها و شادی ها در کنار مردم قرار می گیرد .

مشکل پسماند بزرگترین مشکل استان است که مردم را رنج می دهد 

حجت الاسلام پروایی با اشاره به مشکل پسماند در گیلان خاطرنشان کرد: این بزرگترین مشکلی است که امروز مردم را رنج می دهد.

مسئولین دست به دست هم بدهند

وی با بیان اینکه باید برای دفع پسماند استاندار، نمایندگان مجلس و شهردار دست به دست هم دهند افزود: اگر درگیر حاشیه ها شویم کاری پیش نمی رود در بخش سراوان رسانه ها مشکلات را منعکس کردند اما عملا کاری پیش نرفت.

مشکل سراوان به صورت یک طرح ملی دیده شود

حجت الاسلام پروایی با تاکید بر زیباسازی و بهسازی ورودی شهرهای گیلان تصریح کرد: ورودی های شهر باید زیبا و استاندارد باشند خاطر نشان کرد: ورودی گیلان عوارضی و بوی زباله است که از مسافران استقبال می کند باید مشکل سراوان به صورت یک طرح ملی دیده شود تا مردم کمتر آزاد ببینند.

 

ذکر خیر خدمات شایسته دکتر نصرتی در قزوین به ما رسیده است

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خدمات شایسته دکتر نصرتی در قزوین گفت: ذکر و خیر خدمات ایشان به ما رسیده است امید است که در رشت هم منشا خیر و برکت شوند .

 

هر چقدر بیشتر جنجال شود کارها کندتر پیش می رود

وی تاکید کرد: امید است که در مسیر خدمت رسانی به مردم شورا و شهرداری کمک هم باشند. اگر جایی انتقادی هست همفکری شود هر چقدر بیشتر جنجال شود کارها کندتر پیش می رود و آن کار به نتیجه نمی رسد باید دست به دست دهیم تا مشکلات حل شود.

 

پیشنهاد عضویت فردی به نمایندگی از حجت الاسلام پروایی در اتاق شکوفایی از سوی شهردار رشت

در این دیدار که ظهر پنجشنبه در دفتر شهردار رشت برگزار شد دکتر مسعود نصرتی نیز برای اینکه شهرداری بتواند در حوزه فرهنگی قوی تر عمل کند از حجت الاسلام پروایی خواست فردی را برای عضویت در اتاق شکوفایی شهر معرفی کنند تا نظرات و پیشنهادات ایشان انتقال یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار