رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
پایان نظرسنجی چهره‌ سال96 راه و ساختمان؛

مسعود نصرتی چهره برتر سال ۹۶ راه و ساختمان شد

حرف تازه – انتخابات پنجمین دوره چهره سال راه و ساختمان ساختمان در سال ۹۶ دقایقی قبل پایان یافت و منتخبان با آرای شهروندان انتخاب شدند. به گزارش حرف تازه به نقل از دبیرخانه چهره سال راه و ساختمان، در پنجمین جشنواره چهره سال راه و ساختمان که به همت«مجتمع رسانه‌ای ساختمان» از ساعت ۱۲ […]

حرف تازه – انتخابات پنجمین دوره چهره سال راه و ساختمان ساختمان در سال ۹۶ دقایقی قبل پایان یافت و منتخبان با آرای شهروندان انتخاب شدند.

به گزارش حرف تازه به نقل از دبیرخانه چهره سال راه و ساختمان، در پنجمین جشنواره چهره سال راه و ساختمان که به همت«مجتمع رسانه‌ای ساختمان» از ساعت ۱۲ ظهر ۷ اسفندآغاز شده بود و تا ساعت ۱۷ سه شنبه ۱۵ اسفند ماه ادامه داشت، شهروندان مدیران مورد نظر خود در بخش های شهرداری، راه و شهرسازی، نظام مهندسی و پروژه‌های عمرانی را انتخاب کردند

به این ترتیب ایرج شهین‌باهر شهردار تبریز با کسب ۷۴۲۷رای از مجموع آرا به عنوان چهره سال راه و ساختمان در دسته کلانشهرها و مسعود نصرتی- شهردار رشت با مجموع ۶۹۹۱رای در دسته شهرها انتخاب شدند.

همچنین تقی رضایی- مدیرکل راه و شهرسازی البرز با مجموع ۲۶۵۱رای از آرای مردمی به عنوان چهره سال راه و ساختمان در دسته «مدیران راه و شهرسازی» برگزیده شدند.

علاوه بر این، در دسته «روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان» شهروندان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس را با۲۲۰۹ رای از مجموع آرا به عنوان چهره سال راه و ساختمان سال ۹۶ برگزیدند.

همچنین در دسته پروژه‌های عمرانی پروژه مجله بلاغی با۶۹۱ رأی گزینه انتخاب مردمی برای چهره سال راه و ساختمان شد.

بر این اساس جشنواره چهره سال راه و ساختمان در سال جاری نیز همانند سال های گذشته با استقبال چشمگیر مردم مواجه شد، با این تفاوت که در سال جاری مخاطبان بر مبنای انتخاب ۱۰ کاندیدا که برگزیده کمیته‌های نظام مهندسی، راه و شهرسازی و پروژه‌های عمرانی بودند نفرات برتر را برگزیدند و در دسته شهرداری ها نیز دو دسته کلانشهرها و شهرهای بالای ۲۵۰ هزار نفر ملاک ارزیابی قرار گرفت.

لازم به ذکر است، دو محور «بازآفرینی شهری»و «رعایت حقوق شهروندی» از اهداف برگزاری پنجمین دوره جشنواره چهره سال راه و ساختمان بود که تلاش شد با جریان سازی و انجام بیش از دویست مصاحبه خبری و گزارش که با پوشش رسانه‌ای خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری، شبکه‌های اجتماعی و صدا و سیما همراه بود به یکی از مطالبات مهم مردمی تبدیل شود.

لازم به یادآوری است، انتخابات چهره سال راه و ساختمان کشور که هرساله به همت مجتمع رسانه‌ای ساختمان برگزار می‌شود، انتخابی کاملاً رسانه ‏ای است و تمامی مدیران و مسئولان مذکور توسط مخاطبان و شهروندان انتخاب می شوند.

گفتنی است، تندیس منتخبان چهره سال دسته‌های چهارگانه شهرداری، مدیران راه و شهرسازی، روسای سازمان نظام مهندسی و پروژه های عمرانی در جشن پایان سال راه و ساختمان، طی یک مراسم رسمی با حضور مسئولان دولتی و خصوصی در تاریخ ۱۷ اسفندماه اهدا خواهد شد.

در پایان، دبیرخانه چهره سال صنعت ساختمان وظیفه خود می داند از تمامی مدیران عمرانی که در جایگاه شهردار، رئیس نظام مهندسی، مدیرکل راه و شهرسازی همکاری داشته اند تشکر نماید. همچنین از شهروندانی که رکورد بالایی از مشارکت عمومی در نظرسنجی رسانه ای را به ثبت رساندند سپاسگزاری ویژه کند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار