رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۶ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 March
ادبیات زننده مدیرکل ورزش و جوانان گیلان؛

به شغالان باج نمی دهم!

حرف تازه – مسعود رهنما در نشست راهبردی با روسای هیاتهای ورزشی استان گفت: با قدرت به حرکت و راهم که به آن اعتقاد راسخ دارم ادامه می دهم واز چیزی هرگز نمی هراسم. به گزارش حرف تازه، مدیرکل ورزش وجوانان گیلان با اشاره به هیاهوهای بی فایده برخی مخربان ورزش در هفته های گذشته […]

حرف تازه – مسعود رهنما در نشست راهبردی با روسای هیاتهای ورزشی استان گفت: با قدرت به حرکت و راهم که به آن اعتقاد راسخ دارم ادامه می دهم واز چیزی هرگز نمی هراسم.

به گزارش حرف تازه، مدیرکل ورزش وجوانان گیلان با اشاره به هیاهوهای بی فایده برخی مخربان ورزش در هفته های گذشته گفت: در همان ابتدا گفتم به شغالان باج نمی دهم و نمی توان برخی مخربان ورزش را به دیدن افتخارات و رکوردهای نادر ورزش گیلان درسالهای اخیر مجبور کرد.

وی افزود: کسب مدال های آسیایی و جهانی و کشوری در رشته هایی چون قایقرانی، شمشیربازی، دوچرخه سواری، شطرنج، تکواندو، ناشنوایان، سنگنوردی ،بولینگ وبیلیارد، بوکس و ژیمناستیک برای اولین بار در تاریخ ورزش گیلان اتفاق افتاد.

رهنما گفت: عضویت ورزشکاران گیلانی در تیمهای ملی سوارکاری، ژیمناستیک و بیلیارد وحضور سرمربیان و مربیان گیلانی و دیگر کرسی ها درفدراسیون ها و تیم های ملی فوتبال، والیبال، سپک تاکرا، بسکتبال، کشتی، دوچرخه سواری، بوکس، ووشو، نجات غریق، کاراته، ووشو، شنا، سوارکاری، واز همه مهمتر صعود تیم سپیدرود رشت پس از ۲۵ سال به لیگ برتر فوتبال ایران از افتخارات ورزش گیلان است که برخی افرا مغرضانه واز روی دشمنی آنرا نمی بینند!

وی افزود: این افراد تنها سقوط داماش را به نام مدیریت ورزش ثبت می کنند که آن هم متوجه عملکرد ماست و می پذیرم چراکه هیچ مدیریتی بدون ایراد و نقد نیست اما این همه شگفتی و افتخار راهم باید دید واز آن سخن گفت.

مدیرکل ورزش وجوانان گیلان ساختار بین هیاتهای ورزشی و فدراسیونها و ادارات کل را دچار مشکل دانست و خاطرنشان کرد: می بایست آیین نامه هیاتهای ورزشی تغییراتی دراین حوزه داشته باشد و تعریفی مشخص برای این رابطه انجام شود چراکه از این بخش ونا هماهنگی ها واختلافات، ضربات زیادی به ورزش کشور وارد شده است.

رهنما افزود: هیاتهای ورزشی گیلان باید تشکل صنفی تشکیل دهند و با وحدت و هماهنگی، اجازه ندهند هرکسی خود را ورزشی و خاک خورده ورزش جا بزند واز این راه سوء استفاده های کلان کند.

وی عدم بهره گیری از ظرفیتهای ورزش در توسعه همه جانبه کشور توسط مسئولان ارشد را یکی دیگر از معضلات دانست و افزود: تا همه ظرفیتهای ورزش درحوزه های سلامت و بهداشت عمومی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فرهنگی را نشناسیم و به مردم نشناسانیم، نمی توانیم گامهای بلندی برداریم.

مدیرکل ورزش وجوانان گیلان ساخت اماکن ورزشی را براساس استعدادهای آن استان وشهر دانست وگفت: درچندسال گذشته ۴سالن اختصاصی در گیلان بهره برداری رسید واز نهضت سوله سازی و دور ریختن اعتبارات پرهیز شد.

رهنما دسترسی نابرابر بانوان و آقایان به اماکن ورزشی را یکی دیگر از مشکلات دانست و گفت: به دنبال ساخت اماکن ورزشی اختصاصی برای بانوان هستیم چراکه آمارها ثابت کرده در بسیاری از رشته ها همچون تکواندو، کاراته، تیروکمان، هاکی و قایقرانی بانوان از مردان جلوتر هستند و توانستند مدال های مرغوب آسیایی وجهانی برای گیلان به دست آورند.

وی در ادامه با اشاره به آمارهای خوب و امید بخش درعملکرد هیاتهایی چون نجات غریق، کوهنوردی، کشتی، کونگفو، شطرنج، ناشنوایان، نابینایان، جانبازان ومعلولین،هاکی، بسکتبال، اسکیت، فوتبال، وزنه برداری، بوکس و … برای رسیدن به چنین افتخاراتی پای تک تک روسای هیاتهای متخصص وتوانمند ایستادم وبه آنها اعتماد کردم که چنین نتایجی به دست آمد.

وی درخصوص انتقاداتی مبنی بر تغییر برخی مسئولان ورزشی گفت: این تغییرات می تواند به دلیل عدم توانایی انجام امور ، برخی به دلیل عدم هماهنگی و همراهی و برخی هم به دلیل شرایط خاص و اعلام دستگاههای امنیتی و نظارتی باشد.

وی افزود: از سرکارخانم بخشی و همکاران معاونت ورزشی بابت برگزاری این نشست که پس از چندسال با هیاتهای ورزشی گیلان برگزار شد تقدیر و تشکر میکنم.

رهنما همچنین درخصوص انتشار فایل صوتی خود در دوران انتخابات که به صورت ناقص ومغرضانه توسط رسانه ای که سر در آخور بیگانگان دارد منعکس شد گفت: شاید هم در زمان انتخابات که دارای شرایط و جوی خاص و احساسی بوده اشتباهاتی از سوی خیلی افراد و جناح ها صورت گرفته باشد و من هم شاید مستثنا از این امر نبوده ام و نقدهایی بر من وارد باشد اما در مبنای اصولی نظام با کسی تعارف ندارم.

وی درخصوص انتشار خبری مبنی بر اخراجش از بسیج گفت: با خواهش و تمنای کسی وارد بسیج نشدم تا با یک جلسه و به زور کسی خارج شوم، بسیج یعنی مردم، بسیجی بودم، هستم و خواهم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: موارد منتشر در یکی ازسایتها درخصوص اخراجم از بسیج را بشدت از طرف مسئولان مربوطه پیگیری میکنم چرا که به عدالت مسئولان عالی رتبه سپاه قدس گیلان اعتقاد دارم و مطمئنم خودشان سوء تفاهم بوجود آمده را به خوبی حل خواهند کرد.

وی در پایان از تلاشهای همه هیاتهای ورزشی، همکاران ستادی اداره کل وشهرستانها و سازمانهای مردم نهاد جوانان در کسب افتخارات و موفقیت های ایجاد شده تشکر کرد و همه کاستی ها وکمبودها را متوجه مدیریت خود دانست و گفت: سعی می کنیم مشکلات، موانع و کاستی ها را با همفکری و وحدت از پیش روی برداریم.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار