رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October
ادبیات زننده مدیرکل ورزش و جوانان گیلان؛

به شغالان باج نمی دهم!

حرف تازه – مسعود رهنما در نشست راهبردی با روسای هیاتهای ورزشی استان گفت: با قدرت به حرکت و راهم که به آن اعتقاد راسخ دارم ادامه می دهم واز چیزی هرگز نمی هراسم. به گزارش حرف تازه، مدیرکل ورزش وجوانان گیلان با اشاره به هیاهوهای بی فایده برخی مخربان ورزش در هفته های گذشته […]

حرف تازه – مسعود رهنما در نشست راهبردی با روسای هیاتهای ورزشی استان گفت: با قدرت به حرکت و راهم که به آن اعتقاد راسخ دارم ادامه می دهم واز چیزی هرگز نمی هراسم.

به گزارش حرف تازه، مدیرکل ورزش وجوانان گیلان با اشاره به هیاهوهای بی فایده برخی مخربان ورزش در هفته های گذشته گفت: در همان ابتدا گفتم به شغالان باج نمی دهم و نمی توان برخی مخربان ورزش را به دیدن افتخارات و رکوردهای نادر ورزش گیلان درسالهای اخیر مجبور کرد.

وی افزود: کسب مدال های آسیایی و جهانی و کشوری در رشته هایی چون قایقرانی، شمشیربازی، دوچرخه سواری، شطرنج، تکواندو، ناشنوایان، سنگنوردی ،بولینگ وبیلیارد، بوکس و ژیمناستیک برای اولین بار در تاریخ ورزش گیلان اتفاق افتاد.

رهنما گفت: عضویت ورزشکاران گیلانی در تیمهای ملی سوارکاری، ژیمناستیک و بیلیارد وحضور سرمربیان و مربیان گیلانی و دیگر کرسی ها درفدراسیون ها و تیم های ملی فوتبال، والیبال، سپک تاکرا، بسکتبال، کشتی، دوچرخه سواری، بوکس، ووشو، نجات غریق، کاراته، ووشو، شنا، سوارکاری، واز همه مهمتر صعود تیم سپیدرود رشت پس از ۲۵ سال به لیگ برتر فوتبال ایران از افتخارات ورزش گیلان است که برخی افرا مغرضانه واز روی دشمنی آنرا نمی بینند!

وی افزود: این افراد تنها سقوط داماش را به نام مدیریت ورزش ثبت می کنند که آن هم متوجه عملکرد ماست و می پذیرم چراکه هیچ مدیریتی بدون ایراد و نقد نیست اما این همه شگفتی و افتخار راهم باید دید واز آن سخن گفت.

مدیرکل ورزش وجوانان گیلان ساختار بین هیاتهای ورزشی و فدراسیونها و ادارات کل را دچار مشکل دانست و خاطرنشان کرد: می بایست آیین نامه هیاتهای ورزشی تغییراتی دراین حوزه داشته باشد و تعریفی مشخص برای این رابطه انجام شود چراکه از این بخش ونا هماهنگی ها واختلافات، ضربات زیادی به ورزش کشور وارد شده است.

رهنما افزود: هیاتهای ورزشی گیلان باید تشکل صنفی تشکیل دهند و با وحدت و هماهنگی، اجازه ندهند هرکسی خود را ورزشی و خاک خورده ورزش جا بزند واز این راه سوء استفاده های کلان کند.

وی عدم بهره گیری از ظرفیتهای ورزش در توسعه همه جانبه کشور توسط مسئولان ارشد را یکی دیگر از معضلات دانست و افزود: تا همه ظرفیتهای ورزش درحوزه های سلامت و بهداشت عمومی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فرهنگی را نشناسیم و به مردم نشناسانیم، نمی توانیم گامهای بلندی برداریم.

مدیرکل ورزش وجوانان گیلان ساخت اماکن ورزشی را براساس استعدادهای آن استان وشهر دانست وگفت: درچندسال گذشته ۴سالن اختصاصی در گیلان بهره برداری رسید واز نهضت سوله سازی و دور ریختن اعتبارات پرهیز شد.

رهنما دسترسی نابرابر بانوان و آقایان به اماکن ورزشی را یکی دیگر از مشکلات دانست و گفت: به دنبال ساخت اماکن ورزشی اختصاصی برای بانوان هستیم چراکه آمارها ثابت کرده در بسیاری از رشته ها همچون تکواندو، کاراته، تیروکمان، هاکی و قایقرانی بانوان از مردان جلوتر هستند و توانستند مدال های مرغوب آسیایی وجهانی برای گیلان به دست آورند.

وی در ادامه با اشاره به آمارهای خوب و امید بخش درعملکرد هیاتهایی چون نجات غریق، کوهنوردی، کشتی، کونگفو، شطرنج، ناشنوایان، نابینایان، جانبازان ومعلولین،هاکی، بسکتبال، اسکیت، فوتبال، وزنه برداری، بوکس و … برای رسیدن به چنین افتخاراتی پای تک تک روسای هیاتهای متخصص وتوانمند ایستادم وبه آنها اعتماد کردم که چنین نتایجی به دست آمد.

وی درخصوص انتقاداتی مبنی بر تغییر برخی مسئولان ورزشی گفت: این تغییرات می تواند به دلیل عدم توانایی انجام امور ، برخی به دلیل عدم هماهنگی و همراهی و برخی هم به دلیل شرایط خاص و اعلام دستگاههای امنیتی و نظارتی باشد.

وی افزود: از سرکارخانم بخشی و همکاران معاونت ورزشی بابت برگزاری این نشست که پس از چندسال با هیاتهای ورزشی گیلان برگزار شد تقدیر و تشکر میکنم.

رهنما همچنین درخصوص انتشار فایل صوتی خود در دوران انتخابات که به صورت ناقص ومغرضانه توسط رسانه ای که سر در آخور بیگانگان دارد منعکس شد گفت: شاید هم در زمان انتخابات که دارای شرایط و جوی خاص و احساسی بوده اشتباهاتی از سوی خیلی افراد و جناح ها صورت گرفته باشد و من هم شاید مستثنا از این امر نبوده ام و نقدهایی بر من وارد باشد اما در مبنای اصولی نظام با کسی تعارف ندارم.

وی درخصوص انتشار خبری مبنی بر اخراجش از بسیج گفت: با خواهش و تمنای کسی وارد بسیج نشدم تا با یک جلسه و به زور کسی خارج شوم، بسیج یعنی مردم، بسیجی بودم، هستم و خواهم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: موارد منتشر در یکی ازسایتها درخصوص اخراجم از بسیج را بشدت از طرف مسئولان مربوطه پیگیری میکنم چرا که به عدالت مسئولان عالی رتبه سپاه قدس گیلان اعتقاد دارم و مطمئنم خودشان سوء تفاهم بوجود آمده را به خوبی حل خواهند کرد.

وی در پایان از تلاشهای همه هیاتهای ورزشی، همکاران ستادی اداره کل وشهرستانها و سازمانهای مردم نهاد جوانان در کسب افتخارات و موفقیت های ایجاد شده تشکر کرد و همه کاستی ها وکمبودها را متوجه مدیریت خود دانست و گفت: سعی می کنیم مشکلات، موانع و کاستی ها را با همفکری و وحدت از پیش روی برداریم.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار