رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
  • الجمعة ۷ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 23 February

حرف تازه – عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آیا عقلایی است کارگاه‌های کوچک را به‌نام ارزش‌افزوده و به‌نام بیمه تحت‌فشار قرار دهیم و صاحب کارگاه مجبور به تعطیلی کارگاه خود شود، بعد بیاییم بگوییم آمار بیکاری بالا است. به گزارش حرف تازه به نقل از انعکاس آزاد، آیت‌الله سیدعلی حسینی‌اشکوری در دیدار با اساتید و طلاب […]

حرف تازه – عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آیا عقلایی است کارگاه‌های کوچک را به‌نام ارزش‌افزوده و به‌نام بیمه تحت‌فشار قرار دهیم و صاحب کارگاه مجبور به تعطیلی کارگاه خود شود، بعد بیاییم بگوییم آمار بیکاری بالا است.

به گزارش حرف تازه به نقل از انعکاس آزاد، آیت‌الله سیدعلی حسینی‌اشکوری در دیدار با اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه آستارا اظهار داشت: برای آنکه انسان در جامعه تأثیرگذار باشد باید ابتدا خود بیاموزد، ثانیاً عمل کرده و سپس دیگران را ارشاد و دعوت به‌حق کند.
وی هدف اصلی طلاب را هدایت مردم و تبلیغ رسالت دین دانست و افزود: در مرحله نخست خودمان باید منتسب به این صفات باشیم تا انتظار داشته باشیم دیگران قول ما را بپذیرند و سخن ما تأثیرگذار باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گرفتاری‌های مادی دنیا را مورد اشاره قرار داد و گفت: بزرگان حوزه‌ها در حد امکان وظیفه‌دارند از حوزه‌های علمیه و نیروهای جوان استفاده کنند و زمینه بهره‌وری و بهره‌مندی جامعه را برای جوانان و نوجوانان ایجاد کرده و تا حد امکان گرفتاری‌های مادی و معنوی آن‌ها را حل کنند.
آیت‌الله حسینی اشکوری بیان کرد: در حدیث آمده که خداوند تعالی روزی افراد را غالباً و حادثاً براثر اسباب و امورات مادی که انسان باید خود اسباب آن را فراهم آورد تأمین می‌کند، اما در رابطه با طلاب خداوند تعالی خود مباشرتاً روزی آن‌ها را می‌رساند.

وی با بیان اینکه رفاه انسان با تلاش سازگار نیست و این دو در نقطه مقابل هم قرار دارند، ابراز کرد: تجربه نشان داده که انسان وقتی رفاه داشته باشد دائماً به دنبال مادیات بیشتر می‌رود و از ذیق طلبگی خارج می‌شویم، بنابراین طلاب نباید دغدغه روزی داشته باشند و وظیفه خود را که تلاش و تهذیب نفس است را انجام دهند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان گرفتاری‌های موجود جامعه گفت: افرادی جاهل و معاند شبهات بسیاری را طرح می‌کنند و امروز این شبهه‌ها به لطف وسایل ارتباط‌جمعی زودتر گسترش می‌یابد، همیشه این شبهه افکنی ها بوده و این‌ها مایه ابتلاء و امتحان بشر است.


آیت‌الله حسینی اشکوری با اشاره به نقش حوزه‌های بلاد عنوان کرد: بومی بودن طلبه به اعتبار این است که بتواند در منطقه خود تأثیر بیشتری داشته باشد دارای اهمیت است، و این مسئله مهمی است که طلبه جذب مناطق بومی خود شود بنابراین ازنظر تأثیرگذاری برای دین، انقلاب و نظام بسیار مهم است.
وی با تأکید بر اینکه دغدغه طلاب باید دغدغه علم باشد، تصریح کرد: مسئولان باید در برابر کاستی‌هایی که طلاب دارند اهتمام جدی داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر تأثیرگذاری بیشتر طلاب در برابر فتنه‌هایی که جامعه را در برمی‌گیرد، گفت: مردم، مسئولان و متصدیان امور نباید بیکار بنشینند و باید فرمایشات مقام معظم رهبری را آویزه خود قرار دهند.
آیت‌الله حسینی اشکوری اظهار داشت: مسئولان نباید موجب رنجش مردم را فراهم آورند چراکه عامه مردم نظام را دوست دارند و نمی‌پسندند که اتفاقی برای آن بیفتد، نکته دیگر این است که جمعی داعیه حقوق بشر را دارند مشاهده می‌کنید که چه میزان گرفتاری برای مردم منطقه به وجود آورده‌اند.
وی با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ در رابطه با مردم آفریقا گفت: امثال ترامپ می‌خواهند که دنیا نوکر این آقایان باشد، دروغ اعتقاد این آقایان است و باطل سردمداران آمریکا، و آن‌هایی که در طیور آمریکا هستند خبیثانه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حوادث اخیر کشور ابراز کرد: همین امروز ترامپ به مردم آفریقا ارزشی قائل نیست، چگونه می‌تواند دلسوز ملت ایران باشد، ترامپ و امثال ترامپ نسبت به ما نیز همین‌گونه است و برای خوش‌آیند عرب‌ها به خلیج‌فارس، خلیج عربی را به کار می‌برد حال این فرد چگونه می‌تواند برای ما دلسوزی کند.
آیت‌الله حسینی اشکوری اذعان کرد: بنده با مالیات گرفتن مخالف نیستم، اما دو نکته را باید مدنظر قرار داد نخست اینکه نسبت به گرفتن مالیات نباید مسئولان به مردم فشار بیاورند و اجحاف کنند، گرفتن مالیات گزاف از کسانی که در امر تولید مملکت نقش دارند نه مطابق عقل و نه مطابق شرع است، همچنین باید بدانیم در کجا این مالیات اخذشده هزینه می‌شود، و خرج‌هایی که هیچ ضرورتی ندارد باید جمع‌آوری شود.

وی خاطرنشان کرد: آیا عقلایی است کارگاه‌های کوچک بنام ارزش‌افزوده و بنام بیمه تحت‌فشار قرار دهیم و صاحب کارگاه مجبور به تعطیلی کارگاه خود شود؟ بعد بیاییم بگوییم آمار بیکاری بالا است، آیا این کار عقلایی است؟
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آقایانی که به‌قصد خدمت آمده‌اند باید فکر عواقب امور را نیز بکنند، ما چه اولویتی برای چاپ نشریات رایگان برای مؤسسات داشته و داریم؟ باید گفت این کار تنها در شرایط رفاه اقتصادی خوب است وگرنه در شرایط سخت اقتصادی هیچ اولویتی ندارد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

چرا زاهد در خصوص اتفاقات دوران ثابت قدم شفاف سازی نمی کند؟

فرهام زاهد و سکوت کمیسیون بودجه ؟!

حرف تازه - در حالیکه چند ماه از آغاز به کار شورای پنجم رشت گذشته است کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد شهرداری سکوت عجیبی را در خصوص برخی از شائبه های مطرح شده مربوط به دوران شهردار سابق در پیش گرفته است. پس از دوران پرتنش شورای سوم رشت که در نهایت به انحلال شورا ختم شد؛ نوبت به شورای چهارم و دوره دیگری از مدیریت شهری رسید اما اعضای شورای چهارم نیز شائبه های فراوانی را در خصوص پروژه ها و برنامه های مختلفی نظیر پیاده راه، رسانه ها و... در زمان شهرداران وقت مطرح کرده اند و انتظار می رفت کمیسیون برنامه و بودجه شورای پنجم با همتی مضاعف نسبت به شفاف سازی این مسائل اقدام کند اما تا امروز عملا واکنش خاصی نسبت به این مسائل نشان نداده و فشار چندانی برای شفاف سازی مسائل مالی گذشته اعمال نکرده است تا مردم از جزییات این مسائل آگاه شوند. مشخص نیست آیا با گذشت حدود شش ماه از فعالیت شورای پنجم، هنوز هم کمیسیون برنامه بودجه و در راس آن فرهام زاهد از مسائلی نظیر نامه منتسب به شهردار سابق در خصوص انتخاب گزینشی ۱۷ رسانه بی خبر است یا ترجیح داده است که فعلا در این خصوص به دلایل مختلف صحبت نکند؟ این نامه در کوران رقابت های انتخاباتی شورا مکاتبه شد و بر اساس آن بنا بود تا زمان تهیه و ابلاغ دستور العمل مدیریت منابع مالی بخش رسانه روابط عمومی ۱۷ رسانه زیر نظر فردی خارج از حوزه روابط عمومی، که به صورت اتفاقی علاوه بر مسئولیتش در شهرداری کاندیدای شورا هم بوده است، فعالیت کنند! و عملا این رسانه ها بدون نظر روابط عمومی شهرداری، مستقیما با دستور شهردار وقت با ساز و کاری عجیب به رسالت رسانه ای خود می پرداختند! عجیب آن که مصاحبه های اخیر فرهام زاهد مورد توجه برخی از همین رسانه های محبوب ثابت قدم نیز قرار گرفته است که به نظر می رسد به جای آن که ریشه مشکلات حل شود زاهد خواسته یا ناخواسته در زمین برخی از همان ها توپ زده است! اسناد موجود نشان می دهد در میان این رسانه ها، برخی در همان ایام، مبالغ قابل توجهی از پول مردم را بابت انتشار مطالب مرتبط با گفتمان عقلانیت و توسعه شهری دریافت کرده اند؛ عنوانی که بیش از هرچیز نام یکی از لیست های انتخاباتی را به ذهن متبادر می کند که در آن مقطع زمانی به عنوان لیست ثابت قدم در میان مردم شناخته می شد. هرچند که ممکن است نه این فعالیت ساماندهی شده رسانه ای در ایام انتخابات ارتباطی به آن لیست داشته باشد و نه آن لیست، لیست حمایتی شهردار وقت بوده باشد و همه چیز یک اتفاق ساده و تشابه اتفاقی بوده باشد! هرچند کمتر شخصی چنین چیزی را می پذیرد اما باز هم باید گفت که قطعیتی وجود ندارد و شاید واقعا اشکالی در این روند ...

آخرین اخبار