قاسم نژاد، خبرنگاران را مشاور امین دستگاه‌های اجرایی خواند و گفت: آنها بدون اینکه حقوقی دریافت کنند، باتوجه به اینکه از مطالبات کف جامعه مطلع هستند، ضعف های ما را بازگو می‌کنند.

حرف تازه – مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان فومن با حضور نماینده عالی دولت در این شهرستان، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه فومن، مدیران دستگاه‌های اجرایی و جمعی از مسئولان روز پنجشنبه برگزار شد.

در این مراسم محمود قاسم نژاد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و انقلاب، شهدای عرصه رسانه به ویژه شهید صارمی، این روز را به خبرنگاران تبریک و تهنیت گفت.

فرماندار شهرستان فومن با تاکید بر اینکه خبرنگاری با توجه به اینکه با مردم و مسئولان در ارتباط است، شغل سختی است افزود: ادارات موظف هستند خدمات خبرنگاران را ارج بنهند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که خبرنگاران همراه با انتشار انتقادات، منصفانه خدمات دولت را گزارش دهند.

قاسم نژاد، خبرنگاران را مشاور امین دستگاه‌های اجرایی خواند و گفت: آنها بدون اینکه حقوقی دریافت کنند، باتوجه به اینکه از مطالبات کف جامعه مطلع هستند، ضعف های ما را بازگو می‌کنند.

فرماندار شهرستان فومن خبرنگاران را زبان گویا و چشمان بینای جامعه خواند و افزود: مسئولان نباید خود را در تقابل با خبرنگاران ببینند.

قاسم نژاد از خبرنگاران خواست همواره حرف تازه و گیرا داشته باشند و با تاکید بر لزوم صراحت کلام و واقع نمایی اخبار تصریح کرد: اخبار را همانطور که واقعیت دارد می بایست منعکس کرد.

فرماندار شهرستان فومن وظیفه اصلی رسانه‌ها را آگاهی بخشی به مردم دانست و گفت: در کنار انعکاس مشکلات باید کمبودهای منابع مالی دولت را درک کرد.

وی با بیان اینکه نباید در زمین دشمن بازی کنیم متذکر شد: در شرایط حساس کشور همه از جمله رسانه ها باید به دولت کمک کنند.

قاسم نژاد بر لزوم افزایش امید به مردم تاکید کرد و گفت: خواست دشمن این است که مردم را نسبت به نظام بدبین کند بنابراین نباید به هر بهانه مدیران را فاقد صلاحیت بدانیم.

فرماندار شهرستان فومن همچنین از روابط عمومی ادارات خواست ارتباط خود را با خبرنگاران افزایش دهند.

خبرنگاران پایبند به قوانین باشند

حجت‌الاسلام افتخاری نماینده مردم شهرستانهای فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم داشتن علم و آگاهی را جزو ضروریات خبرنگاران دانست و گفت: کسی با خبرنگاری که به وظیفه خود آگاهی داشته باشد، مشکلی ندارد.

وی همچنین از خبرنگاران خواست که با آزادگی و صراحت بیان، پایبند به قوانین باشند.

در مراسم امروز که در سالن ارشاد فومن برگزار شد، در ابتدای مراسم توسط رئیس اداره ارشاد فومن گزارشی از وضعیت رسانه‌های شهرستان ارائه شد.

خانم ها و آقایان شکوری، محبی، معصوم زاده، ولی زاده، بخشی و جمالی به عنوان نماینده خبرنگاران برای دقایقی در جمع سخنرانی کردند و نیما شمشادی خواننده جوان فومنی به اجرای برنامه پرداخت.

در پایان برنامه اصحاب رسانه به صرف ناهار پذیرایی شدند.