حرف تازه ( تی تی خبر سابق ) : عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه مهار مرزهای آلودگی از جمله رودخانه ها بسیار مهم است، گفت: از متولیان امر می خواهم تلکیف ۵۰ میلیاردی که برای ساماندهی زرجوب و گوهر رود اختصاص یافته بود مشخص شود. به گزارش حرف تازه به نقل از «دیارباران»، فاطمه شیرزاد […]

حرف تازه ( تی تی خبر سابق ) : عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه مهار مرزهای آلودگی از جمله رودخانه ها بسیار مهم است، گفت: از متولیان امر می خواهم تلکیف ۵۰ میلیاردی که برای ساماندهی زرجوب و گوهر رود اختصاص یافته بود مشخص شود.

به گزارش حرف تازه به نقل از «دیارباران»، فاطمه شیرزاد در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای شهر رشت با تبریک روز ارتش  و ولادت امام جواد  (ع) و ولادت امیر مومنان (ع) در خصوص کنگره شهدا اظهار کرد: کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان را به بهترین نحو برگزار می کنیم چرا که آبروی استان و شهدا است.

وی همچنین یکم الی ۷ اردیبهشت هفته سلامت  را به تمام کسانی که در این حوزه تلاش می کنند تبریک گفت و افزود: توجه به دستور العمل ها و بخش نامه هایی که وارد استان و علی الخصوص رشت می شود بسیار مهم است و  مسئولین و متولیان امر بهداشت باید این دغدغه ها را  بدانند  و در راس کارهایشان قرار بدهند.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه شعار جهانی بهداشت توجه به بیماری دیابت بعنوان بیماری غیر واگیردار است، گفت: باید با افزایش دانش مردم از این بیماری پیشگیری شود و با  توجه به سال اقدام و عمل کاهش هزینه های درمانی را در دست اجرا داشته باشیم.

شیرزاد ضمن قدردانی از سازمان های مردم نهاد به جهت پاکسازی تالاب عینک، عنوان کرد: مهار مرزهای آلودگی از جمله رودخانه ها بسیار مهم است و در همین جا از متولیان امر می خواهم تلکیف ۵۰میلیاردی که برای  ساماندهی زرجوب و گوهر رود اختصاص یافته بود مشخص شود .

وی ادامه داد :  آیا اعتبار دیگری دولت در این زمینه در اختیار قرار داده یا خیر؟ وضعیت تصفیه خانه های شهرک صنعتی نیز باید مشخص گردد.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه باید بهسازی  لندفیل سراوان و مدیریت شیرابه ها و تصفیه خانه ها در دستور اجرا قرار گیرد، اضافه کرد: شیرابه های سراوان نه تنها سلامتی مردم را به خطر می اندازد بلکه موجب خشک شدن درختان جنگل نیز می شود.

وی خاطرنشان کرد: رودخانه ها در همه جا منبع گردشگری  است اما در اینجا  موجب انتقال آلودگی است.