نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه این استان مهد تمدن و دروازه ورود فرهنگ‌های غربی و اروپایی به ایران است گفت: مرزبانان گیلان پاسبان مرزهای جغرافیایی و فرهنگی کشور هستند.

حرف تازه – نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه این استان مهد تمدن و دروازه ورود فرهنگ‌های غربی و اروپایی به ایران است گفت: مرزبانان گیلان پاسبان مرزهای جغرافیایی و فرهنگی کشور هستند.
آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جمع فرماندهان و کارکنان مرزبانی گیلان در راستای برگزاری کلاس‌های منشور پلیس مسلمان با عنوان سرباز امام زمان(عج) اظهار کرد: گیلان از مرزهای آبی و خاکی برخوردار است و بسیاری از افراد از این موضوع بی‌اطلاع هستند.
وی به ویژگی‌های فرهنگی مرزی گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان مهد تمدن و دروازه ورود فرهنگ‌های غربی و اروپایی به ایران محسوب می‌شود بنابراین مرزبانان این استان پاسبان مرزهای جغرافیایی و فرهنگی کشور هستند.
امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه ایمان و عمل صالح دو موضوع مهم محسوب می‌شود که در قرآن به آن اشاره شده است، تصریح کرد: عمل صالح غیر قابل شمارش است و هر کار خوب عمل صالح محسوب می‌شود.
آیت‌الله فلاحتی، ایمان را سبب حفظ انسان از طمع‌های دنیوی مانند رانت و باندبازی دانست و بیان کرد: اگر به این باور برسیم که خداوند در تمام مکان‌ها در کنار ما قرار دارد، از گناه پرهیز می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه عمل صالح موجب می‌شود خداوند محبت انسان را در دل مردم بی‌اندازد، خاطرنشان کرد: فردی که نزد خداوند محبوب شود بسیار ارزشمند است ضمن اینکه آرامش در زندگی با شاهد دانستن خداوند بر اعمال انسان کسب می‌شود.
وضعیت ایده‌آل پاسگاه‌های مرزبانی گیلان
کیاست سپهری فرمانده مرزبانی گیلان نیز در جریان بازدید آیت‌الله فلاحتی از این ستاد فرماندهی گفت: پاسگاه‌های مرزبانی استان از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و شرایط ما ایده‌آل است.