رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 8 خبر


  • شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
  • السبت ۰ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 17 March

حرف تازه – در سفر یک روزه شهردار رشت، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر به تهران، جلسه ای جهت سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان برگزار شد. در جریان سفر یک روزه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت به تهران، عصر سه شنبه جلسه ای به منظور سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری […]

حرف تازه – در سفر یک روزه شهردار رشت، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر به تهران، جلسه ای جهت سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان برگزار شد.

در جریان سفر یک روزه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت به تهران، عصر سه شنبه جلسه ای به منظور سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان و راه اندازی مجموعه اقامتی گردشگری نیز برگزار شد.

در خصوص پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان خلاقیت و کاربلدی تیم سرمایه گذار مدنظر است

دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت با اشاره به ظرفیت های موجود در رشت گفت: در خصوص پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان خلاقیت و کاربلدی تیم سرمایه گذار مدنظر است.

وی افزود: راه اندازی این مجموعه برای گیلان و رشت ارزشمند خواهد بود و سرانه فضای سبز با نگاه پارکی در این شهر را ارتقا می دهد و اگر اهداف گردشگری را نیز محقق کند برایمان دستاوردهای مناسبی به همراه خواهد داشت.

نصرتی همچنین با بیان اینکه انتظار می رود در کنار این پروژه سرمایه گذاری دیگری نیز در شهر صورت بگیرد تا سرمایه بیشتری وارد شهر و استان شود تصریح کرد: ذهنیت ما این است که دو پروژه کوتاه مدت و میان مدت تعریف شود.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: شفاف سازی از اهمیت ویژه ای در هر پروژه سرمایه گذاری برخوردار است و هرگز حاضر نخواهیم بود ریسک بالایی را بپذیریم و پروژه ای را تعریف کنیم که جزییات آن مشخص نباشد. چرا که در چنین شرایطی نمی توان از پروژه دفاع کرد و قطعاً در خصوص این موارد از شخص شهردار سوال خواهد شد.

 

بعد اجتماعی پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان از بعد اقتصادی آن نیز اهمیت بیشتری دارد

سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، نیز با اشاره به مواهب خدادادی و طبیعی رشت و ظرفیت های سرمایه گذاری با توجه به برندهای کسب شده از سوی این کلانشهر، گفت: این ویژگی ها یک وجه تمایز با سایر شهرها رقم زده است که اشتیاق سرمایه گذاری در رشت را بیشتر کرده است.

وی با بیان اینکه ارزیابی های اولیه در فاز صفر توسط سازمان سرمایه گذاری انجام شده و در مواردی مطالعات بیشتری نیز صورت گرفته است افزود: مدیریت شهری رشت تمایل به مشارکت در سرمایه گذاری دارد اما اصراری به این موضوع ندارد و این امکان وجود دارد که نقش تسهیل گر را جهت در اختیار گرفتن زمین هایی دیگر برای سرمایه گذاران ایفا کند.

علوی با اشاره به معافیت های عوارضی برای سرمایه گذاران خاطر نشان کرد: برای پرهیز از فرسایشی شدن مذاکرات پیشنهاد می دهم مذاکرات با تعریف چارچوب و موضوع مشخص پیش برود تا به نتایج مطلوب تری دست یابیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه با تاکید بر اینکه کارکرد اجتماعی باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان بیش از کارکرد اقتصادی مستقیم آن مدنظر است افزود: تقویت بعد اجتماعی این پروژه می تواند بر روند توسعه شهر اثرگذار باشد.

سید امیرحسین علوی خواستار ارائه برنامه های مدنظر سرمایه گذاران با بررسی دقیق شد و گفت: در صورتیکه پیشنهاد سرمایه گذاری مشخص با برآورد هزینه ها ارائه شود می توان در خصوص آن تصمیم گیری کرد.

وی در پایان گفت: مدیریت شهری رشت نگاه مثبتی به ورود سرمایه گذاران دارد و امتیازات ویژه ای را نیز برای سرمایه گذاران در نظر می گیرد اما خواستار ارائه شفاف و دقیق پیشنهادات است.

 

بکر بودن منطقه، فرصت متمایزی را برای سرمایه گذاری در پارک لاکان ایجاد کرده است

فرهام زاهد نیز خطاب به سرمایه گذار گفت: قطعا حمایت هایی از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت برای سرمایه گذاری صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت در ادامه با بیان اینکه برای سرمایه گذاری باید فرصت ها و تهدید ها با هم در نظر گرفته شود افزود: فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه و بکر بودن آن شرایط متمایزی را ایجاد کرده است.

زاهد در ادامه خواستار ارائه پیشنهاد مشخص در جلسه آتی و مذاکره بر روی مصادیق مشخص شد.

 

پروژه اقامتی گردشگری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان ضمن رونق گردشگری، اشتغال زایی نیز به همراه دارد.

قدمی به نمایندگی از تیم سرمایه گذاری در این مذاکره طی سخنانی اظهار داشت: پیشنهاد مشخص ما برای سرمایه گذاری در رشت اجاره باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان و راه اندازی یک مجموعه اقامتی گردشگری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان است که در فضایی ۱.۷ هکتاری سوییت هایی تعبیه شود.

این سرمایه گذار در ادامه با بیان اینکه این پروژه می تواند برای ۲۰۰ تا ۵۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه داشته باشد افزود: باید برای هر پروژه ای پروفایل تخصصی تهیه شود.

وی در ادامه گفت: همانطور که مدیریت شهری رشت انتظار دارد پیشنهاد مشخصی از سوی سرمایه گذار ارائه شود در سوی مقابل شورا و شهرداری رشت نیز باید پروپوزالی تعریف شده برای پروژه های سرمایه گذاری ارائه کند تا گزینه مجهولی از دو سمت به خصوص برای شرکای خارجی ما باقی نماند.

این سرمایه گذار با تاکید بر اینکه در هیچ پروژه سرمایه گذاری بدون مطالعات جامع و استراتژی مناسب ورود نکرده است و ریسک های سرمایه گذاری را نیز در نظر می گیرد گفت: در پروژه ۴۵۰ هکتاری لاکان هم باید هزینه هایی نظیر راه دسترسی و فاضلاب در نظر گرفته شود و مطالعات دقیق صورت خواهد گرفت.

 

مذاکرات بر روی جزییات ادامه خواهد داشت

وی در پایان نسبت به سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان ابراز علاقمندی کرد و مقرر شد در جلسات آتی در خصوص جزییات این پروژه سرمایه گذاری مذاکره شود.

در این جلسه علاوه بر دکتر نصرتی شهردار رشت، سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت، فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا، محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و محمدحسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای رشت، مریم گل احضار رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت، منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

افشاگری جدیدی از محمود باقری خطیبانی؛

آقای معاون! باور کنید آن چه دیده بودید با آن چه انجام شد کاملا متفاوت است

محمود باقری خطیبانی - معاون عمرانی و هماهنگی استاندار گیلان: تنها ۴۰ درصد طرح پیاده راه فرهنگی رشت اجرایی شده است / آنچه دیده بودیم با آنچه که انجام شد کاملا متفاوت است. شعبان پور هم چنین متذکر شد: مسئول ارشد استان هم از اجرای این پروژه رضایت ندارد و خواستار پیگیری برای تکمیل این پروژه است./ ایسنا ۱۵ اردیبهشت ۹۵ . این بخشی از مصاحبه آقای شعبان پور معاون عمرانی استانداری گیلان در اردیبهشت نود و پنج است و اتفاقا این مصاحبه به صورت دقیقی مبین مشکلاتی است که در اکثر پروژه هایی که در دوره آن معزول در شهر اجرا شده ، می باشد . من به عنوان عضو شورای چهارم رشت و به علت اطلاعاتی که در خصوص عملکرد آن معزول دارم چند نکته را برای اطلاع افکار عمومی اعلام می دارم: یکم / بدوا از آقای مهندس حامد عبدالهی و مهندس علوی از اعضای محترم شورای شهر رشت سپاسگزاری می نمایم که به صورت شفاف و صادقانه در خصوص برچیدن میله های بی قواره حد فاصل میدان فرهنگ تا حشمت اظهار نظر کردند . این انتظار وجود دارد دیگر اعضای شورا هم در باره اقدام قانونی و درست شهردار محترم رشت به ویژه آن عده از دوستان شورای چهارم که در شورای پنجم حضور دارند، موضع گیری کنند تا واقعیت های این پروژه برای مردم آشکارتر شود . دوم / روایت دکتر نصرتی شهردار کنونی رشت و مهندس حامد عبدالهی در خصوص طرح جامع ترافیک رشت کاملا درست و مستند  است و  اظهارات پراکنده دیگر ، از دقت های لازم حقوقی و فنی برخوردار نیست  و باید توصیه کنم که با فضا سازی رسانه ای تلاش نکنند واقعیات قلب شود و خودشان را تبرئه نمایند . سوم/ برای اطلاع معاون محترم عمرانی استانداری گیلان عرض می کنم که شهردار معزول رشت پروژه موزیکال آب نمای پارک ملت را  به رغم مخالفت سازمان بازرسی اجرایی کرده است و  چنان که جناب عالی در خصوص پیاده راه فرهنگی موضع گیری کرده اید ، چنین رویه ای به طور مکرر در رفتار اجرایی شهردار معزول ، مسبوق به سابقه است . چهارم/ پس از برچیدن میله های آهنی فرهنگ تا حشمت ، شهردار معزول رشت دو مصاحبه با سایت ها انجام داده است که هر آدم منصفی این مصاحبه ها را مطالعه می کند در می یابد که آن معزول دارای چه اغتشاش فکری عجیبی است و چنان که بارها عرض کرده ام باید تحت نظر قرار گیرد. با همین ذهن مغشوش در یک بازه دوساله بیش از چهار هزار حکم در شهرداری صادر کرد و مدیران را چرخشی تعویض می نمود. با همین ذهن مغشوش بود که می گفت پایین بودن وحشتناک کیفیت کارهایش به او ربطی ندارد  و مسئول کیفیت فعالیت هایی که انجام می دهد نیست ! با همین ذهن مغشوش بود که برای چهار هکتار پهنه کف سازی بیش از ۱۹ میلیارد هزینه کرد. با همین ذهن مغشوش بود که وقتی پیمانکارش نمونه های تست مقاومت ...

آخرین اخبار