رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲۸ ربيع ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 16 January
  • پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • کد خبر : 39653
  • مشاهده : 82 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : مذاکره مدیران شهری رشت با یک تیم سرمایه گذاری جهت راه اندازی پروژه اقامتی گردشگری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان

حرف تازه – در سفر یک روزه شهردار رشت، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر به تهران، جلسه ای جهت سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان برگزار شد. در جریان سفر یک روزه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت به تهران، عصر سه شنبه جلسه ای به منظور سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری […]

حرف تازه – در سفر یک روزه شهردار رشت، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر به تهران، جلسه ای جهت سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان برگزار شد.

در جریان سفر یک روزه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت به تهران، عصر سه شنبه جلسه ای به منظور سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان و راه اندازی مجموعه اقامتی گردشگری نیز برگزار شد.

در خصوص پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان خلاقیت و کاربلدی تیم سرمایه گذار مدنظر است

دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت با اشاره به ظرفیت های موجود در رشت گفت: در خصوص پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان خلاقیت و کاربلدی تیم سرمایه گذار مدنظر است.

وی افزود: راه اندازی این مجموعه برای گیلان و رشت ارزشمند خواهد بود و سرانه فضای سبز با نگاه پارکی در این شهر را ارتقا می دهد و اگر اهداف گردشگری را نیز محقق کند برایمان دستاوردهای مناسبی به همراه خواهد داشت.

نصرتی همچنین با بیان اینکه انتظار می رود در کنار این پروژه سرمایه گذاری دیگری نیز در شهر صورت بگیرد تا سرمایه بیشتری وارد شهر و استان شود تصریح کرد: ذهنیت ما این است که دو پروژه کوتاه مدت و میان مدت تعریف شود.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: شفاف سازی از اهمیت ویژه ای در هر پروژه سرمایه گذاری برخوردار است و هرگز حاضر نخواهیم بود ریسک بالایی را بپذیریم و پروژه ای را تعریف کنیم که جزییات آن مشخص نباشد. چرا که در چنین شرایطی نمی توان از پروژه دفاع کرد و قطعاً در خصوص این موارد از شخص شهردار سوال خواهد شد.

 

بعد اجتماعی پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان از بعد اقتصادی آن نیز اهمیت بیشتری دارد

سید امیرحسین علوی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، نیز با اشاره به مواهب خدادادی و طبیعی رشت و ظرفیت های سرمایه گذاری با توجه به برندهای کسب شده از سوی این کلانشهر، گفت: این ویژگی ها یک وجه تمایز با سایر شهرها رقم زده است که اشتیاق سرمایه گذاری در رشت را بیشتر کرده است.

وی با بیان اینکه ارزیابی های اولیه در فاز صفر توسط سازمان سرمایه گذاری انجام شده و در مواردی مطالعات بیشتری نیز صورت گرفته است افزود: مدیریت شهری رشت تمایل به مشارکت در سرمایه گذاری دارد اما اصراری به این موضوع ندارد و این امکان وجود دارد که نقش تسهیل گر را جهت در اختیار گرفتن زمین هایی دیگر برای سرمایه گذاران ایفا کند.

علوی با اشاره به معافیت های عوارضی برای سرمایه گذاران خاطر نشان کرد: برای پرهیز از فرسایشی شدن مذاکرات پیشنهاد می دهم مذاکرات با تعریف چارچوب و موضوع مشخص پیش برود تا به نتایج مطلوب تری دست یابیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه با تاکید بر اینکه کارکرد اجتماعی باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان بیش از کارکرد اقتصادی مستقیم آن مدنظر است افزود: تقویت بعد اجتماعی این پروژه می تواند بر روند توسعه شهر اثرگذار باشد.

سید امیرحسین علوی خواستار ارائه برنامه های مدنظر سرمایه گذاران با بررسی دقیق شد و گفت: در صورتیکه پیشنهاد سرمایه گذاری مشخص با برآورد هزینه ها ارائه شود می توان در خصوص آن تصمیم گیری کرد.

وی در پایان گفت: مدیریت شهری رشت نگاه مثبتی به ورود سرمایه گذاران دارد و امتیازات ویژه ای را نیز برای سرمایه گذاران در نظر می گیرد اما خواستار ارائه شفاف و دقیق پیشنهادات است.

 

بکر بودن منطقه، فرصت متمایزی را برای سرمایه گذاری در پارک لاکان ایجاد کرده است

فرهام زاهد نیز خطاب به سرمایه گذار گفت: قطعا حمایت هایی از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت برای سرمایه گذاری صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت در ادامه با بیان اینکه برای سرمایه گذاری باید فرصت ها و تهدید ها با هم در نظر گرفته شود افزود: فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه و بکر بودن آن شرایط متمایزی را ایجاد کرده است.

زاهد در ادامه خواستار ارائه پیشنهاد مشخص در جلسه آتی و مذاکره بر روی مصادیق مشخص شد.

 

پروژه اقامتی گردشگری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان ضمن رونق گردشگری، اشتغال زایی نیز به همراه دارد.

قدمی به نمایندگی از تیم سرمایه گذاری در این مذاکره طی سخنانی اظهار داشت: پیشنهاد مشخص ما برای سرمایه گذاری در رشت اجاره باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان و راه اندازی یک مجموعه اقامتی گردشگری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان است که در فضایی ۱.۷ هکتاری سوییت هایی تعبیه شود.

این سرمایه گذار در ادامه با بیان اینکه این پروژه می تواند برای ۲۰۰ تا ۵۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه داشته باشد افزود: باید برای هر پروژه ای پروفایل تخصصی تهیه شود.

وی در ادامه گفت: همانطور که مدیریت شهری رشت انتظار دارد پیشنهاد مشخصی از سوی سرمایه گذار ارائه شود در سوی مقابل شورا و شهرداری رشت نیز باید پروپوزالی تعریف شده برای پروژه های سرمایه گذاری ارائه کند تا گزینه مجهولی از دو سمت به خصوص برای شرکای خارجی ما باقی نماند.

این سرمایه گذار با تاکید بر اینکه در هیچ پروژه سرمایه گذاری بدون مطالعات جامع و استراتژی مناسب ورود نکرده است و ریسک های سرمایه گذاری را نیز در نظر می گیرد گفت: در پروژه ۴۵۰ هکتاری لاکان هم باید هزینه هایی نظیر راه دسترسی و فاضلاب در نظر گرفته شود و مطالعات دقیق صورت خواهد گرفت.

 

مذاکرات بر روی جزییات ادامه خواهد داشت

وی در پایان نسبت به سرمایه گذاری در پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان ابراز علاقمندی کرد و مقرر شد در جلسات آتی در خصوص جزییات این پروژه سرمایه گذاری مذاکره شود.

در این جلسه علاوه بر دکتر نصرتی شهردار رشت، سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی شهر رشت، فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا، محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و محمدحسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای رشت، مریم گل احضار رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت، منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

روزگار سیاست بدون آیت الله

حرف تازه - در یک سال اخیر شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله هاشمی رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله را بر دوش خود احساس کرد. لیلا شریف نوشت: یکسال از رفتن «آیت الله سیاست» گذشت، یک سالی پرتلاطمی که در گوشه و کنار سیاست آن از انتخابات تا همین اعتراضات اخیر، سیاست پیشگان چپ و راست گاه و بیگاه از جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخنی به میان آورد. در این میان شاید شیخ حسن روحانی که در سال‌های اخیر پیوند سیاسی اش با آیت‌الله رنگ و بویی متفاوت تر به خود گرفته بود، بیش از همه بار نبودن آیت الله هاشمی را بر دوش خود احساس کرد، چه آنکه پایه های حضور روحانی در پاستور مدیون مدد رسانی هاشمی رفسنجانی بود و هم او بود که در ۴ سال سخت دوره اول ریاست جمهوری همیشه پشت دولت روحانی ایستاد.  آیت الله در همان روزهای منتهی به انتخابات ۹۲ زمانی که پای حمایت از حسن روحانی به میان آمد، با صراحت گفته بود:« از همان ابتدا در مجمع تشخیص بحثمان این بود که آقای ناطق نوری نامزد شوند اما ایشان گفت نمی آیم. سپس به آقای روحانی پیشنهاد دادیم که نامزد شود.» شاید حسن روحانی در همان ۴ سال سکانداری دولت یازدهم، زمانی که در کارهایش به بن بست می رسید، بهترین مرجع برای مشکل را در هم کلامی با آیت الله هاشمی می دید، اما پس از فوت مرد اعتدالی سال‌های اخیر سیاست ایران، روحانی به خوبی درک کرد که دیگر چنین ملجاء و مأمنی برای او در عبور از بحران‌ها وجود ندارد و باید تنها مسیر ریاست بر پاستور را طی کند. ای کاش ها در نبود هاشمی «در روایت اسلامی داریم که وقتی عالم مومنی از دنیا می رود رخنه و روزنه ای به وجود می آید که چیزی نمی تواند جای آن را پر کند. جامعه این را در یک سال گذشته کاملا فهمید و خلاء حضور او احساس می شود.»، این گفته سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو جامعه روحانیت، روایتی است از «ای کاش‌هایی» در نبود آیت الله. شاید بیراه نباشد که برای درک بهتر این خلاء بر اتفاقاتی که در بازه زمانی یک سال گذشته و در نبود آیت ‌الله  کشور را درگیر خود کرد، مروری داشته باشیم. کارزار انتخاباتی روحانی در نبود آیت الله آخرین روز اردیبهشت ماه روزی بود که روحانی آن را در تقویم سیاسی خود به عنوان دومین برد انتخاباتیش علامت زد. بردی که اگر از انتخابات سال ۹۲ سخت تر نباشد، آسانتر هم نبود.  شیخ دیپلمات که در خرداد ۹۲ با حمایت تمام قد آیت الله هاشمی وارد گود رقابت شده بود، چند ماه مانده به انتخابات ۹۶ مهم ترین حامی خود را از دست داد.  در این هنگام بود که تکرار سخنانی که آیت الله جسته و گریخته در ماه های قبل فوتشان در رابطه با گزینه انتخاباتی سال ۹۶ زده بودند، ...

آخرین اخبار