معاون اول قوه قضاییه با تأکید بر اینکه به دادستان‌های کشور دستور داده شده با اخلالگران حمل‌ونقل برخورد جدی کنند، گفت: ۳ مفسد اقتصادی به‌عنوان مفسد فی‌الارض شناخته و به اعدام محکوم شده‌اند.

حرف تازه – حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه به برخورد با مفسدان اقتصادی تأکید کرد و اظهار داشت: در دادگاه‌های ویژه‌ای که در تهران‌ در روزهای اخیر تشکیل شده ۳۵ نفر محکوم شده‌اند‌.

وی با بیان اینکه از این ۳۵ نفر ۳ نفر به‌عنوان مفسد فی‌الارض شناخته و به اعدام محکوم شده‌اند، گفت: البته حکم این‌ سه نفر غیرقطعی است‌ و اگر اعتراضی کنند دیوان عالی کشور بررسی می‌کند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه ۳۲ نفر دیگر محکوم به حبس شده‌اند، گفت: حکم این نفرات متفاوت بوده و بین ۱۵ سال، ۱۲ سال و غیر، متغیر است.

وی از همکاری مردم صمیمانه تقدیر و تشکر کرد و گفت: امیدواریم‌ این همکاری در راستای معرفی افراد ادامه داشته باشد.

اژه‌ای با ابراز اینکه دشمن خیلی تلاش می‌کند مردم را ناامید و فضای جامعه را ملتهب کند، گفت: کالاهای اساسی توسط دولت تدارک دیده است و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

وی از مردم خواست تا اندازه نیازشان خرید کنند، گفت: متأسفانه رسانه‌های خارجی مردم را به‌سمت خرید‌های زیاد سوق می‌دهند‌ و مردم را نگران می‌کنند.

این‌مسئول با تأسف از اینکه برخی‌‌ها در سیستم حمل‌ونقل کشور به‌دستور دشمن در حمل‌ونقل کالا خلل ایجاد می‌کنند، گفت: آنهایی که کامیون‌داران را تهدید و از تردد رانندگان جلوگیری می‌کنند، مجازات سختی دارند و به همه دادستان‌ها دستور داده شده با کمک نیروی انتظامی اقدام به دستگیری آن‌ها کنند.

  • منبع خبر : تسنیم