رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

حرف تازه – باید ترتیباتی داده می شد که مقداری از قانونگذاری را کم می‌کردیم و به سمت کارهای نظارتی می رفتیم. غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ارزیابی خود از عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس اسیر یک نوع روزمرگی شده است. همین روزمرگی باعث انباشت قانون وضعف نقش  نظارتی مجلس […]

حرف تازه – باید ترتیباتی داده می شد که مقداری از قانونگذاری را کم می‌کردیم و به سمت کارهای نظارتی می رفتیم.

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ارزیابی خود از عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس اسیر یک نوع روزمرگی شده است. همین روزمرگی باعث انباشت قانون وضعف نقش  نظارتی مجلس شده است .

عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: نمایندگان نیز چاره ای ندارند و نمی توانند مسیرشان را عوض کنند چراکه ما همه همانند رودخانه ای هستیم که در داخل جریان آب قرار داریم ولی این آب به جای مفیدی نمی رود.

این نماینده خاطر نشان کرد: باید ترتیباتی داده می شد که مقداری از قانونگذاری را کم می کردیم و به سمت کارهای نظارتی می رفتیم و کمیسیون های تخصصی کارهای اساسی انجام می دادند .

جعفرزاده نماینده رشت: : مجلس اسیر روزمرگی شده است/ انتخابات مجلس باید استانی شود

جعفرزاده افزود: باید هر کمیسیون تخصصی ماموریت داشته باشد که یک کار اساسی انجام دهد.یعنی در راستای حل یکی از مشکلات اساسی کشور گام بردارند.

وی با انتقاد از عدم وجود برنامه در مجلس تاکید کرد: متاسفانه عدم وجود برنامه از هیات رئیسه نشأت می گیرد چراکه هیات رئیسه فقط وضع موجود را نظم می دهد و  برنامه ای برای تغییر و تحول ندارد.

این عضو فراکسیون مستقلین بیان کرد: نه مجلس نمایندگان را به دنبال خود می کشد و نه نمایندگان مجلس را به دنبال خود می کشند این در حالی است که مجلس خوب و مؤثر مجلسی است که نماینده ها برایش برنامه داشته باشند .

وی ادامه داد: اینکه نمایندگان برای مجلس برنامه ندارند به این دلیل است که نماینده ها درگیر حوزه های انتخابیه هستند. نمایندگان تمام انرژی خود را برای حوزه ها انتخابیه می گذارند و پرداختن به مسائل جزئی باعث شده است که وقتی برای پرداختن به مسائل قانونگذاری نداشته باشند  

نماینده مردم رشت در خانه ملت اضافه کرد:حوزه های انتخابیه از ما خیلی انرژی می گیرند مسائل جزئی همانند آب،برق ،گاز و مسکّن باعث شده است که ما زمانی برای پرداختن به مسائل ملی و اساسی کشور نداشته باشیم .

عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس خاطر نشان کرد: ضعف عملکردی متولیان دولتی باعث شده است که نمایندگان در کارهای اجرایی دخالت کنند.خود من مجبورم با بخشداران و  دستگاه‌‎های اداری جلسه داشته باشم که یکی یکی مشکلاتشان را حل کنم البته چاره ای هم نیست چراکه مردم از ما انتظار دارند .

جعفرزاده ادامه داد:من نمی توانم بگویم به من ربطی ندارد چراکه موکلینم از من انتظار دارند و من و امثال من باید رضایتمندی شان را جلب کنیم اگر بگویم به من ربطی ندارد آنها از من دلخور می شوند و من نیز به رای شان نیاز دارم .

وی در بیان راهکارهای برای حل این مشکل گفت : مهمترین  راهکار این است که انتخابات مجلس استانی شود این باعث می شود که نمایندگان از کارهای منطقه ای فارغ شوند و به کارهای ملی و استانی فکر کنند .

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

نقش کلیدی مالک جوان سپیدرود در حفظ سهمیه لیگ برتری؛

سپیدرود در لیگ برتر ماندنی شد؛ خبری کوتاه از موفقیتی که بسیار سخت به دست آمد

حرف تازه - سپیدرود با همه فراز و نشیب ها، سرانجام در پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر بقای خود را در این مسابقات تضمین کرد اما در این اتفاق نباید نقش مالکیت باشگاه را نادیده گرفت. سرخپوشان رشتی که از ابتدای فصل با مشکلات شدید مالی و مدیریتی دست به گریبان بودند در پایان نیم فصل اول مسابقات تنها ۱۲ امتیاز از ۱۵ بازی کسب کرده بودند که اگر همان روند امتیاز گیری در نیم فصل دوم نیز ادامه داشت امروز سپیدرود نیز همچنان به طور جدی در منطقه سقوط قرار می گرفت. مدیریت ابتدای فصل سپیدرود با عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و کسب نتایج بسیار ضعیف باعث شد سپیدرود در شرایط بحرانی قرار بگیرد و ۵ هفته پایانی نیم فصل اول ۵ شکست پیاپی را تجربه کند. پس از آن هم وارد یک دوره مدیریتی کوتاه مدت شد که حواشی خاص خود را به همراه داشت. اما در ادامه دکتر تن زاده مالکیت این تیم را بر عهده گرفت و بدهی های قبلی سپیدرود را نیز متقبل شد. تن زاده در سخت ترین روزها دست این تیم را گرفت و هزینه های سنگین تیم داری را پذیرفت و تماشاگران را از نگرانی های همیشگی نجات داد. تن زاده یکی از ارکان اصلی موفقیت و تغییر روند سپیدرود بود و البته غیرت بازیکنان، همراهی هواداران و تدابیر کادر فنی نیز هریک به سهم خود نقشی مهم ایفا می کرد اما اگر جواد تن زاده مالکیت تیم را نداشت شاید علی کریمی هم به این تیم نمی آمد و شاید بازیکنان نیز به دلیل با مشکلات مالی بیشتر نمی توانستند با تمرکز مناسبی وارد زمین مسابقه شوند. مالک جوان و رشتی سپیدرود در برابر جریان سازی، اتهامات و کارشکنی های ناجوانمردانه سکوت کرد تا برای دفاع از خود، تیم را بیش از پیش وارد حاشیه نکند و همین تصمیمات و شیوه مدیریتی او باعث شد سپیدرود، اولین فصل حضور در لیگ برتر را با موفقیت به پایان برساند. پرداخت مطالبات و انجام تعهدات مالی، اسکان در هتل، توجه به ضرورت شرایط رفاهی پیش از هر مسابقه، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت تنها بخشی از اقدامات تن زاده در این مدت کوتاه بود. بی تردید شهر رشت و هواداران وفادار گیلانی، تعصب و از خودگذشتگی تن زاده را از یاد نخواهد برد.

آخرین اخبار