رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
از تکذیب نصرتی تا تایید عضو شورای شهر قزوین!

ماجرای عجیب بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر

حرف تازه – تابستان سال گذشته بود که یکی از نمایندگان شهر قزوین در مجلس مدعی شد که شهرداری این شهر ۳۷۰ میلیارد تومان به بانک شهر بدهی دارد. وی در تکمیل سخنان خود گفته بود: تکمیل هشت طرح بزرگ شهری نیمه‌کاره به ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر در موعد مقرر تکمیل و […]

حرف تازه – تابستان سال گذشته بود که یکی از نمایندگان شهر قزوین در مجلس مدعی شد که شهرداری این شهر ۳۷۰ میلیارد تومان به بانک شهر بدهی دارد. وی در تکمیل سخنان خود گفته بود: تکمیل هشت طرح بزرگ شهری نیمه‌کاره به ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر در موعد مقرر تکمیل و به بهره‌برداری نرسد با خسارت روبرو می‌شوند و این نشان می‌دهد بخشی از کارها از پول آینده هم انجام شده‌است.

پس از این بود که مسعود نصرتی شهردار پیشین قزوین و فعلی رشت در واکنش به این اظهار نظر نماینده قزوین آن را تکذیب کرده بود و گفته بود: اینکه گفته می‌شود ما ۳۷۰میلیاردتومان به بانک شهر بدهکار هستیم، حقیقت ندارد.

دیری نپایید که در بهمن ماه ۹۶ رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین به لزوم تسویه کامل بدهی ۲۵۴ میلیارد تومانی شهرداری قزوین به بانک شهر تاکید کرد!

فرج‌اله فصیحی‌رامندی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین اظهار داشت: شهردار قزوین بابت تسهیلاتی که از بانک شهر گرفته است ۲۵۴ میلیارد تومان به این بانک بدهکار بوده و اکنون هفت تا ۱۰ میلیارد تومان دیرکرد پرداخت می‌کند. شهرداری قزوین هر اندازه به بانک شهر دیرکرد پرداخت می‌کند اما اصل پول همچنان باقی است و این وضعیت مطلوبی نیست که باید اصلاح شود.

وی با اشاره به اینکه پرداخت بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر در سال ۹۷ باید در اولویت کاری این نهاد باشد، مطرح کرد: باید از هر راهکاری از جمله اموال، دارایی، ساختمان‌ها و حتی شده سهام شهرداری در بانک شهر به این بانک داده شود تا بدهی یاد شده پرداخت شود. بدهی شهرداری قزوین به بانک شهر که هر لحظه دیرکرد می‌گیرد باید تسویه شود وگرنه این نهاد با مشکلات متعددی مواجه می‌شود.

این در شرایطی است که در زمان مطرح شدن نام نصرتی به عنوان یکی از گزینه های شهرداری رشت، برخی  از او به عنوان فردی یادکرده بودند که شاخصه اش بدون بدهی بودن شهرداری قزوین است. ادعایی که البته انگار دُم خروسش اندکی بیرون زده است!

سپیدخبر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

این روز را در تاریخ رشت ثبت کنید؛

۲۵ خرداد ۹۷، روز آزادی تماشای فوتبال با خانواده در کنار همشهریان + تصاویر

بهنیا ثابت رفتار - ۲۵ خرداد ۹۷ را باید در تاریخ رشت ثبت کرد؛ از آن روزهایی است که سالها بعد باید به تحلیل آن بنشینیم و از اثرات مطلوب اجتماعی و فرهنگی آن بنویسیم. روزی که مردان و زنان رشتی، کودکان و سالمندان، مسئولین سابق و فعلی، همه و همه با هر عقیده و سلیقه ای در پیاده راه مرکزی شهر کنار هم ایستادند و تیم ملی فوتبال کشورشان را تشویق کردند و از پیروزی دلچسب و دراماتیک ایران لذت بردند. در این روز بار دیگر جادوی مستطیل سبز اثر کرد و فوتبال عامل وحدت شد. این بار مردم رشت، نه برای بیان عقاید سیاسی خود بلکه برای یک رویداد ورزشی آمدند و اجتماع عظیمی را شکل دادند و به اثبات رساندند فوتبال نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت بی مثال است. نشان دادند حضور مردان و زنان با فرهنگ رشتی در کنار یکدیگر در فضاهای ورزشی آسیب نیست و می تواند بر زخم کهنه فحاشی اقلیتی از جامعه در استادیوم های ورزشی مرهم باشد. ۲۵ خرداد ۹۷ روزی بود که آرزوی آزادی تماشای فوتبال با خانواده در فضای عمومی و در کنار همشهریان تحقق یافت و مادران و خواهران تک تک ما حق داشتند دلخوشی ساده فوتبال دیدن در فضایی عمومی و پرنشاط را تجربه کنند. روزی بود که اختلاف نظرهای سیاسی کنار گذاشته شد و مردم و مسئولین همه برای یک جشن ملی و غرور آفرین خود را آماده کردند.  شاید سال ها بعد زمانی که حضور خانواده های ما در استادیوم های فوتبال آزاد باشد از این روز بیشتر و به نیکی یاد شود و مردم ایران، رشت را یکی از پیشگامان فرهنگ سازی در جهت مهیا کردن فضای استادیوم های فوتبال برای ورود بانوان بنامند...    

آخرین اخبار