رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
  • الإثنين ۲ صفر ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 23 October

 حرف تازه – این قصه داماش است، داماشی که روزگاری در لیگ برتر می‌درخشید و قرار بود یک تیم آسیایی شود و کارهای بزرگی انجام دهد.  آن داماش با انبوهی از بدهی‌ها از فوتبال رشت رفت اما داماش دیگری در رشت پدید آمد که حالا می‌خواهد از لیگ دسته دوم به لیگ یک صعود کند. […]

 حرف تازه – این قصه داماش است، داماشی که روزگاری در لیگ برتر می‌درخشید و قرار بود یک تیم آسیایی شود و کارهای بزرگی انجام دهد.
 آن داماش با انبوهی از بدهی‌ها از فوتبال رشت رفت اما داماش دیگری در رشت پدید آمد که حالا می‌خواهد از لیگ دسته دوم به لیگ یک صعود کند. قصه این داماش تازه تاسیس را مرور کنیم، تیمی که می‌جنگد تا پله‌پله بالا بیاید.

داماش در لیگ دسته دوم که در ابتدای راه خیلی متزلزل و دور از انتظار ظاهر شده بود با اخراج رامیز محمداف که هنوز مشخص نشده چرا انتخاب شده بود و جایگزین کردن‌ هادی طباطبایی آهسته و پیوسته در مسیر صحیح گام گذاشت تا موفق شود در روز آخر مقدماتی با یک پیروزی شیرین پا به مرحله نهایی بگذارد و فوتبالدوستان شهر رشت را شادمان سازد.

طباطبایی که پس از حضور در یک تیم ویران‌ شده، وارث بخشی از اشتباهات تصمیم‌گیری گذشتگان بود توانست با درایت خوب و البته جذب چند بازیکن مستعد و کادر فنی مناسب به ویژه جذب سیامک فراهانی که مربی جوان و خوشفکر و منظمی است به عنوان دستیار اول و حمایت خوب حامد طباطبایی که از ابتدا همراه تیم داماش بود به آنچه حداقل حق این تیم بود، دست یابد.

هر چند بنیانگذاران این تیم که در واقع به دلیل جا گذاشتن حامی مالی اصلی تیم در طول مسیر به جهت مسائل مالی با چالش‌های بزرگی روبه‌رو شده بودند اما با درایت فردی جوان به عنوان سرپرست و مدیر تیم به نام محمدرضا حاجی‌پور با همه مشقت‌های فراوان تا به امروز شرایط خوبی را برای ادامه حرکت‌های پایانی تیم فراهم کردند تا امیدهای صعود سریع داماش به لیگ دسته اول همچنان زنده بماند.

 داماشی‌ها در صورتی که موفق شوند در مرحله دوم از حیث مسائل مدیریتی و مالی به آرامش برسند به نظر می‌رسد در بحث مسائل فنی چیزی برای صعود کم نخواهند داشت هر چند اگر ناداوری و بدشانسی دست از سر این تیم پرهوادار و پرتماشاگر بردارد آن وقت می‌توان یک صعود شیرین را در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ برای این تیم متصور شد.

 

هامان حامدی راد / ایران ورزشی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از کامبیز نویدی:

من هنوز خواب می بینم که دوره ، دوره وفا است

کامبیز نویدی - عمر شورای نیمه بومی چهارم به پایان رسید و شورای کاملا بومی پنجم بر مسند نشست. آرزوهای بسیارانی محقق شد: از گروه موسوم به ائتلاف رشتی ها برای حذف شدن آنها که غیر رشتی می نامیدندشان تا آرزوی ده ساله ی عده ای برای جلوس بر صندلی شورا. در این میان طبیعتاً اولین وظیفه ی شورا تعیین شهردار برای شهری بود که اتفاقاً در آخرین روزهای کاری شورای چهارم شهردارش را نیز از دست داده بود و با سرپرست اداره می شد. گزینه های بسیاری مطرح شدند تا نهایتا همای سعادت در کش و قوسی طولانی برشانه ی مردی از قزوین بنشیند. آنهم با یازده رای موافق و انصراف عجیب مدعیان در روز رای گیری. اما هرچه که بود تمام شد و امروز دکتر مسعود نصرتی با پشت سر گذاشتن دو” مسعود” دیگر با رای شورا و حکم وزیر کشور بر صندلی شهرداری می نشیند. امروز آغاز روزی نو برای مدیریت شهری رشت است و چه خوب که آغازی بر ثبات مدیریت شهری در این بزرگترین شهر حاشیه دریای کاسپین باشد که شهردارش از شهری می آید که نامش “معرب” نام همین دریا است. اما نصرتی میانسال برای اداره ی رشت با چالش های فراوانی روبرو است. سازمانی خسته و دلمرده از ناملایمات و معوقات و بدهی و شهروندانی دلچرکین از معاملات و بی توجهی ها و کاستی ها. برای رهایی از وضعیت موجود دانش آکادمیک و تجربه ی بیست و هفت ساله ی نصرتی بزرگترین یاریگرش خواهد بود و شاید لازم نباشد در اینجا اندک مطالعات خود را برای رهایی از وضع موجود به عنوان راه حل های پیشنهادی مطرح کنم. اما بی شک عدم تجربه ی زیست در رشت و عدم شناخت کافی از وضعیت شهرداری رشت می تواند در ماه های اول پاشنه آشیل مدیریت جدید شهری رشت محسوب شود. پس بی مناسبت نیست برای کمک به شهردار جدید هم که شده، مسائل و مصایب را با هم مرور کنیم: مشکلات سازمانی شهرداری رشت و سازمان ها و مناطق و نواحی تابعه اش از چند مشکل اساسی رنج می برند. فربه و فشل بودن سازمان و انباشت نیروهای قراردادی و پیمانی و شرکتی در آن که بخش عمده ای از آن بدلیل دخالت های شورانشینان ادوار چهارگانه ی گذشته برای جذب نیروهای انتخاباتی شان و یا اقوام و دوستانشان در این نهاد بوده است، که اتفاقا به سبب وجود همان قرابتها نسبت به مستخدمین قبلی پرتوقع تر و کم بازده تر هم هستند. از دیگرسو، صعودهای نردبانی و راه های پیموده شده ی یک شبه – حاصل از ماجراجویی مدیریتی شهردار سابق یا آویخته شدن به دوستان شورانشین و توصیه های آنان و معاملات دم استیضاح – دو آفت برای سازمان شهرداری بوجود آورده است: عده ای را متوقع و جسور و عده ی بیشتری را که نه یاری در شورا داشته و دارند و نه توان دلبری از شهردار سابق داشتند را دلزده و “واداده” و بی انگیزه کرده است و وضعیتی بوجود آورده ...

آخرین اخبار